БІЗНЕС-ОСВІТА | Проблеми бізнес-шкіл 30 листопада 2010 р.

З якими проблемами доводиться стикатися деканам бізнес-шкіл

Бували часи, коли саме по собі потрапляння на посаду декана провідної бізнес-школи могло бути прирівняне до виграшу в лотереї. Для щасливчика це означало хорошу оплату, престиж, можливість поєднувати теорію з практикою, займатися політикою навчального закладу і головне — почуватися досить безпечно на своїй посаді, стверджує Метт Симондс (Matt Symonds), засновник SymondsGSB та QS World MBA Tour.

Метт Симондс (Matt Symonds)
Метт Симондс
(Matt Symonds)
Економічна рецесія ж поставила все з ніг на голову. Сьогодні школам доводиться боротися за свій прибуток анітрохи не менше, ніж світовим корпораціям. Як наслідок, деканам доводиться займатися не лише своїми безпосередніми обов'язками, але й захищати роль бізнес-шкіл в очах потенційних студентів та роботодавців, які в майбутньому забезпечуватимуть їхніх випускників роботою.

Декани бізнес-шкіл, по суті, втратили останню свою перевагу — сьогодні вони не можуть почуватися безпечно на своєму робочому місці. Дослідження, проведене серед 40 топових бізнес-шкіл за версією Forbes показало, що кожна четверта школа змінила свого декана в 2008-му році. А у 38% шкіл теперішній декан знаходиться на посаді не довше 2 років.

Найдовше займати свою посаду вдалося декану Tuck School of Business Паолу Даносу (Paul Danos), який працює на ній з 1995-го року. Ось яким, на його думку, повинен бути успішний лідер бізнес-школи.

"Декан повинен утримувати баланс між інтересами та бажаннями кількох важливих учасників навчального бізнесу — студентами, викладачами та майбутніми роботодавцями, — стверджує він. — У школи повинен бути довгостроковий план, спрямований у майбутнє. Тільки так вона може претендувати на звання престижної. А декан повинен бути готовий донести інформацію про цю візію учасникам навчальної програми та показати, чому саме вона є правильною (найкращою для бізнесу)".

Філіп Хаспеслах (Philippe Haspeslagh), представник бельгійської Vlerick Leuven Gent Management School, з досвідом роботи у Стенфорді та Гарварді, говорить так: "Керувати бізнес-школою — означає керувати бізнесом, який перш за все повинен залишатися навчальним закладом. Дуже важливо переконати учасників факультету адаптуватися, оновлюватися та бути готовими до змін. Але робити це у традиційному корпоративному стилі не можна, адже йдеться про школу. Потрібен академічний підхід, компетенції, енергія та терпіння".

"Основний виклик, який постає перед будь-яким директором бізнес-школи, полягає в тому, щоб зуміти поєднати три критичні напрямки: академічний, бізнес-напрямок та інтерес суспільства. У кожного з цих напрямків є свої очікування та цінності. При цьому існує не так вже й багато людей, які здатні успішно поєднувати інтереси всіх трьох напрямків".

Паол Данос же переконаний, що однією з ключових навичок хорошого декана бізнес-школи є вміння пов'язувати між собою питання бізнесу та науки. "Мені доводилося бачити деканів, які були надзвичайно сильними в питаннях управління, не маючи при цьому фактично жодного наукового досвіду. Так само, як і чудових науковців з різними докторськими ступенями, які тим не менше були слабкими управлінцями. Нестача однієї або іншої компетенції, на жаль, часто створює проблеми".

За матеріалами "B-School Deans In The Hot Seat", Forbes.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Давати і брати. Революційний підхід до успіхуДавати і брати. Революційний підхід до успіху
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)