БІЗНЕС-ОСВІТА | Опитування 12 серпня 2014 р.

Чи варто одержувати ступінь MBA?

Джерело: Освіта.UA

21 тисяча випускників зі 132-х бізнес-шкіл світу розповіли про доцільність навчання.

Чи варто одержувати ступінь MBA?
Ілюстрація: Shutterstock
Зіткнувшись із нинішньою кризою, більшість українців затягують пояси тугіше та скорочують споживання товарів і послуг. Національна валюта втрачає свою вартість, і люди замислюються над тим, як зберегти та куди інвестувати накопичені заощадження.

І якщо такі матеріальні активи, як автомобіль, техніка і навіть золото, знецінюються, то інвестиції в самого себе, свою освіту, свій професіоналізм із часом приносять дуже відчутні дивіденди.

Бізнес-освіта хоча й не є панацеєю та рішенням усіх проблем, усе ж таки є інвестицією в себе і своє майбутнє. Тому не тільки в Україні, а й у всьому світі безліч людей задаються одним і тим же запитанням: чи варто одержувати ступінь MBA?

Чи має сенс змінювати звичний устрій життя, накладати на себе фінансовий тягар, часто дуже відчутний? Одні впевнені, що якщо ви вибрали бізнес-школу не з топ-10, то це лише витрата часу та грошей. Інші цінують MBA за величезний вибір запропонованих програм. І багато хто, підрахувавши все «за» і «проти», доходить висновку, що їм вигідніше залишитись у компанії на своєму робочому місці, а не здобувати бізнес-освіту. Але чи так це насправді?

Думка випускників

Міжнародна організація GMAC (Graduate Management Admission Council), яка адмініструє стандартизований тест для вступу в бізнес-школи GMAT, раз на рік проводить опитування серед випускників бізнес-шкіл на предмет значущості отриманої освіти. І кожного разу GMAC одержує позитивні відгуки більшості респондентів.

В останньому опитуванні взяли участь 21 тисяча випускників зі 132-х бізнес шкіл світу. Відповідно, багато хто з них закінчив зовсім не елітні та престижні школи.

Проте переважна більшість володарів ступеня MBA (94%) найкращим чином оцінюють свій досвід навчання, а також указують на високу задоволеність своєю роботою (83%) і стверджують, що їх надії на повернення фінансових інвестицій в освіту повністю виправдались або навіть перевершили їх (79%).

У цілому відсоток випускників, задоволених своєю бізнес-освітою, робочими місцями та кар’єрою, з часом тільки збільшується.

Повернення інвестицій

В опитуванні 21000 випускників бізнес-шкіл зі всього світу, які отримали ступінь MBA в період з 1950 по 2013 рік, переважна більшість відзначають, що бізнес-освіта дуже допомогла їм в отриманні роботи. 80% випускників повідомили, що у процесі їх просування по службі вирішальну роль зіграв досвід MBA.

94% випускників упевнені, що фінансова цінність отриманого диплома MBA перевершує у значній мірі ті грошові витрати, які вони вклали в навчання. Важливо й те, що в очах випускників цінність бізнес-освіти збільшується з часом. Так, 91% випускників 2010-2013 рр. розглядали присуджений їм ступінь як вагому цінність, випускники 2000-2009 років уже пишалися своїм дипломом (95%), а серед випускників 1959-1990 кількість таких досягла 98%.

Окрім того, переважна більшість учасників опиту (94%) бажали би знову отримати бізнес-освіту, не дивлячись на нинішній багаж знань.

Причини настільки вираженої позитивної оцінки управлінської освіти багатовимірні й охоплюють як особові, так і робочі аспекти. Випускники бізнес-шкіл повідомляють, що навчання на курсі програм MBA їх особистісно збагатило (94%), було професійним (90%) і фінансово корисним (77%), що узгоджується з раніше отриманими результатами досліджень GMAC.

Таким досвідом пишаються

Незалежно від статусу практично всі випускники високо оцінюють отриману бізнес-освіту. У результаті, остаточний критерій, за яким можна судити про доцільність її отримання, полягає в тому, стали би випускники рекомендувати свою школу іншим чи ні. 95% випускників однозначно рекомендують свою школу, а 96% — пишаються тим, що навчались на програмі MBA.

І дійсно, чим вище статус випускників у компанії, тим більше переконливими є їх рекомендації програм MBA й тим зрозуміліше їх гордість отриманою освітою.

В інтерв'ю GMAC один із випускників сказав: «Друзі, яких я знайшов під час навчанні на програмі, стали мені друзями на все життя. У нас професійна взаємовиручка, наставництво в життєвих питаннях, дружба на відстані в безліч миль. Ми відкриваємо один одному можливості бізнесу та нетворкінгу. Навіть якщо я знаходжусь в Азії, а вони у США, ми все одно продовжуємо трудитись над нашими спільними проектами».

За матеріалами Poetsandquants.com.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!Не нюнь. Просто, трясця йому, зроби це!
12 важелів успіху12 важелів успіху
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)