БІЗНЕС-ОСВІТА | Рейтинг 30 листопада 2015 р.

Найкращі MBA-програми 2015-го року за версією Poets&Quants

Найкращі MBA-програми 2015-го року за версією Poets&Quants Коли Ліббі Леффлер (Libby Leffler), старший менеджер зі стратегічних партнерств Facebook, вирішила пройти курс MBA, вона, практично не коливаючись, обрала Гарвардську бізнес-школу (HBS). «Я усвідомила потребу вийти поза межі своєї ролі та зануритися в незнайоме динамічне середовище, — розповідає Леффлер. — Метод кейсів спонукає навчатися саме так: ви мусите швидко проникнути в сутність питання, синтезувати велику кількість (здебільшого неповної) інформації, а потім долучитися до продуктивної розмови з тими, хто знаходиться в аудиторії разом з вами».

Саме висока якість навчальних курсів HBS пояснює, чому 2015-го цей заклад зумів підтвердити своє лідерство в сукупному рейтингу найкращих MBA-програм світу за версією Poets&Quants (P&Q). Традиційно конкуруючи за лідерство зі Стенфордською вищою школою бізнесу (Stanford GSB), Гарвард зайняв першу позицію в п’ятий раз за шість років. А це свідчить про те, що диплом MBA, отриманий у цьому закладі, залишається найавторитетнішим у бізнес-царині. Що, зрештою, не дивно — адже HBS випереджає конкурентів і за кількістю викладачів-«суперзірок», і за різноплановістю своїх навчальних програм, і за якістю відбору студентів. Не останнє значення має солідна фінансова база Гарвардської бізнес-школи, що дозволяє їй безперервно «підживлювати» свій інтелектуальний потенціал. На рахунках дарчого фонду HBS — $3 млрд., що втричі більше, ніж у Стенфордської вищої школи бізнесу, споконвічного суперника Гарварду. (Зараз розрив між двома провідними закладами найбільший з 2010-го, коли було вперше складено перелік P&Q; головною причиною є шкода, яку зазнала репутація Стенфорду через внутрішній «сексуальний скандал», вістку про який ЗМІ рознесли по цілому світі.)

До «чудової сімки» (M7) бізнес-шкіл США, що пропонують найкращі МВА-програми, крім Гарварду та Стенфорду також увійшли:

  • Chicago Booth (Чиказький університет), 3-тя позиція;
  • Wharton (Пенсильванський університет), 4-та позиція;
  • Kellogg (Північно-Західний університет), 5-та позиція;
  • Columbia (Бізнес-школа Колумбійського університету), 6-та позиція;
  • MIT Sloan (Массачусетський технологічний інститут), 7-ма позиція.

Ще три заклади, доповнивши вищенаведений перелік, перетворили «чудову сімку» на «десятку найкращих», а саме це:

  • UC-Berkeley Haas (Каліфорнійский університет), 8-ма позиція;
  • Dartmouth Tuck, 9-та позиція;
  • Yale School of Management (Єльський університет), 10-та позиція.

Школа менеджменту Єльського університету вперше потрапила до десятки найкращих (витіснивши на 11-те місце Duke University’s Fuqua School). Цікаво, що три роки тому MBA-програма цього закладу зайняла лише 17-те місце в рейтингу P&Q.

Пальма першості у сфері MBA-програм, які пропонують заклади ділового навчання, розташовані поза межами США, дісталася INSEAD (Франція), котра витіснила на друге місце Лондонську бізнес-школу. Дві іспанські бізнес-школи, IESE та IE, посіли третю й четверту сходинку відповідно; а на п’ятому місці опинилася ще одна французька бізнес-школа — HEC Paris.

Сукупний перелік найкращих MBA-програм Poets&Quants ґрунтується на п’яти найавторитетніших рейтингах бізнес-шкіл (при цьому кожному списку присвоюється певне значення відповідно до його вагомості), якими є переліки за версіями U.S. News & World Report (35%), Forbes (25%), Bloomberg Businessweek (15%), The Financial Times (15%) та The Economist (10%).

Топ-20 найкращих MBA-програм 2015-го року за версією Poets&Quants
» Повний рейтинг найкращих MBA-програм 2015-го року за версією Poets&Quants

За матеріалами "Poets&Quants' Ranks The Top 100 MBA Programs".



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунгляхМудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)