БІЗНЕС-ОСВІТА | Види бізнес-навчання 6 травня 2019 р.

Бізнес-освіта: що краще — MBA чи MiM?

Магістр ділового адміністрування (Master of Business Administration, MBA) або магістр менеджменту (Master in Management, MiM) — що обрати тим, хто прагне досягти корпоративних вершин? Видання Poets & Quants узагальнило думки, які висловили з цього приводу експерти в розмові з US News.

Бізнес-освіта: що краще — MBA чи MiM?

Магістр менеджменту (MiM)

Диплом магістра менеджменту часто більше відповідає потребам випускників університетів, які намагаються відразу розпочати кар’єру в бізнесі.

«Слухачі MiM-курсів молодші, ніж ті, хто навчаються на MBA-програмах», — зазначив Томас Граф (Thomas Graf), засновник сайту MiM Compass, додавши, що «як правило, вік слухачів MBA стаціонарної форми навчання становить 28-32 роки, в той час як на MiM-програмах представлена вікова категорія 22-24 роки».

Навчання на MiM-програмі може дати неабиякі переваги випускникам вишів, які щойно здобули диплом у сфері гуманітарних наук, психології або соціології.

Як зауважив Стівен Тейлор (Stephen Taylor), заступник декана Школи бізнесу Carey при Арізонському університеті:

«Поєднання спеціалізації у сфері загального менеджменту з університетським дипломом суттєво розширює кар’єрні можливості для тих випускників, які не мають відповідного досвіду практичної роботи».

Здебільшого, випускники MiM-програм розпочинають бізнес-кар’єру з посад нижчих рівнів. Крістіан фон Рікенбах (Kristian von Rickenbach), співзасновник нью-йоркської компанії Helix Sleep, так оцінив їхній потенціал:

«Індивіди, які тільки що здобули MiM-диплом, мусять дуже добре знати основи бізнесу, але оскільки вони лише розпочинають свою кар’єру, я би розмістив їх на позиції виконавця, що може стати початком сходження на управлінські щаблі».

Магістр ділового адміністрування (MBA)

MBA-програми зорієнтовані на індивідів, які вже мають за собою кілька років роботи на управлінських посадах, а багато з них знаходяться посередині свого кар’єрного шляху.

«Слід розраховувати на те, що новоспечені власники дипломів MBA відразу зможуть зайняти управлінські позиції, особливо якщо вони вже випробували себе в ролі менеджера», — сказав фон Рікенбах.

Оскільки тривалість MBA-програми становить два роки, вартість невикористаних можливостей може бути доволі високою. Ось як це пояснив фон Рікенбах:

«Розглядаючи навчання на дворічній MBA-програмі, ви можете недооцінити одну річ: а саме — те, у що обійдуться втрачені можливості. Як правило, рішення стосовно проходження курсу приймається в дуже важливий для розвитку кар’єри момент і в основному віддача від такої інвестиції є високою, але при цьому ви втрачаєте потенційні заробітки, а також шанс просунутися вгору впродовж цих двох років. Тож дуже бажаною може стати можливість пройти прискорений курс, на якому ви отримаєте приблизно такий же набір знань і навичок, як і на дворічній програмі».

Але все-таки протягом цих двох років можна отримати багато цінних знань.

За словами Гарета Хауеллса (Gareth Howells), директора MBA-програм Лондонської бізнес-школи:

«Дворічна програма відрізняється від менш тривалих альтернатив як глибиною, так і широтою свого змісту — є суттєва відмінність у тому, який обсяг знань ви отримуєте».

Отже, кожний із двох видів бізнес-навчання служить досягненню певної мети і, як наголошують експерти, обираючи програму, перш за все ви мусите запитати себе, яких цілей хочете досягти.

«Упродовж приблизно останніх 20-ти років ми бачимо, що те, який тип диплому ви маєте, стає все менш важливим. Виглядає, що деякі люди певною мірою "зациклені" на абревіатурі, яку хочуть бачити після свого прізвища», — сказав Майк Хохлойтнер (Mike Hochleutner), директор стенфордської програми Msx, зазначивши у продовження, що «через чотири роки після завершення навчання це не матиме суттєвого значення; а важливим буде лише те, які навички ви здобули, яку мережу сформували та як забезпечуватимете безперервність свого професійного зростання».

За матеріалами "MBA vs. Master’s In Management", Poets & Quants.

Stock Photos from Billion Photos / ShutterstockЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності50 найкращих книжок в інфографіці. Інструменти особистої ефективності
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)