БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA 13 вересня 2019 р.

Де отримували MBA-ступінь СЕО провідних компаній світу

Як піднімалися на корпоративну вершину СЕО компаній з переліку Fortune 500? «По-різному: це стосується як біографії, так і академічної освіти цієї когорти найвпливовіших в корпоративному світі індивідів», — зазначається в публікації U.S. News.

Де отримували MBA-ступінь СЕО провідних компаній світу Деякі з цих керівників ціле життя пропрацювали в США, інші проявили себе як справжні «мандрівники», кар’єрний шлях яких проліг через компанії різних країн світу. Більшість CEO мають університетський диплом, але є серед них ті, хто здійснив сходження ієрархічними щаблями, закінчивши тільки коледж, а дехто навіть не завершив навчання цього рівня. Наприклад, Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) та Майкл Делл (Michael Dell), засновники Facebook і Dell відповідно, пішли з коледжу для того, щоб сфокусуватися на своєму бізнесі.

Тим, хто думає про навчання в бізнес-школі, сподіваючись, що це дасть додаткові шанси реалізувати мрію про найвищу корпоративну посаду, варто врахувати: аби претендувати на позицію гендиректора, наявність диплому MBA не обов’язкова. Лише третина CEO компаній із переліку Fortune 500 закінчили MBA-програми.

У свою чергу, керівники компаній із першої сотні переліку Fortune 500, які мають MBA- дипломи, не обов’язково навчалися в бізнес-школах, котрі фігурують у рейтингах U.S. News. Так, Стівен Сквері (Stephen Squeri), голова та гендиректор American Express, отримав диплом MBA в Школі бізнесу Манхеттенського коледжу. Ноель Вайт (Noel White), СЕО Tyson Food, закінчив МВА-програму Університету Оклахома-сіті. Девід Кордані (David Cordani), президент та гендиректор Cigna HealthCare — випускник програми MBA Університету Хартфорду. Дуглас Макміллон (Douglas McMillon), президент та СЕО Walmart, закінчив Бізнес-коледж Університету Тулси. Гарі Хемінджер (Gary Heminger), гендиректор Marathon Petroleum, є випускником MBA-програми Дейтонського університету.

Деякі керівники навчалися в бізнес-школах інших країн; зокрема, це Рамон Лагуарта (Ramon Laguarta), голова та CEO PepsiCo, який отримав MBA-диплом у бізнес-школі ESADE (Іспанія).

Є 23 бізнес-школи, випускники яких очолюють топ-100 компаній з переліку Fortune 500, з них усього п’ять можуть похвалитися тим, що найвищу корпоративну посаду в цих корпораціях займає більш ніж один їхній колишній слухач. Йдеться про заклади ділового навчання, які входять у першу десятку рейтингу найкращих бізнес-шкіл за версією U.S. News. Це Гарвардська школа бізнесу, Вартонська школа (Пенсильванський університет), Школа менеджменту Kellogg (Північно-Західний університет), Вища школа бізнесу Стенфордського університету та Колумбійська бізнес-школа.

Наприклад, серед випускників Гарвардської школи бізнесу (3-те місце в рейтингу U.S. News) — чотири гендиректора. Це Джеймс Даймон (James Dimon), JPMorgan Chase; Лоуренс Калп (Lawrence Culp), General Electric; Чарльз Лоурі (Charles Lowrey), Prudential Financial; та Даріус Адамчик (Darius Adamczyk), Honeywell International.

Вартонська школа (1-ше місце в рейтингу) підготувала трьох керівників найвищого рівня. Це Алекс Горскі (Alex Gorsky), Johnson & Johnson; Роджер Кранделл (Roger Crandall), Massachusetts Mutual Life Insurance; та Феб Новаковіч (Phebe Novakovic), General Dynamics. Школа бізнесу Стенфордського університету (2-е місце в рейтингу) — двох. Це Мері Барра (Mary Barra), General Motors; та Річард Фейрбенк (Richard Fairbank), Capital One.

За матеріалами "Map: See Where Top CEOs Got MBA Degrees", U.S. News.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
Неординарні. Історії успіхуНеординарні. Історії успіху
Великий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздівВеликий потенціал. Припиніть гонитву за успіхом і отримайте більше щастя й гараздів

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)