БІЗНЕС-ОСВІТА | MBA 13 вересня 2019 р.

Де отримували MBA-ступінь СЕО провідних компаній світу

Як піднімалися на корпоративну вершину СЕО компаній з переліку Fortune 500? «По-різному: це стосується як біографії, так і академічної освіти цієї когорти найвпливовіших в корпоративному світі індивідів», — зазначається в публікації U.S. News.

Де отримували MBA-ступінь СЕО провідних компаній світу Деякі з цих керівників ціле життя пропрацювали в США, інші проявили себе як справжні «мандрівники», кар’єрний шлях яких проліг через компанії різних країн світу. Більшість CEO мають університетський диплом, але є серед них ті, хто здійснив сходження ієрархічними щаблями, закінчивши тільки коледж, а дехто навіть не завершив навчання цього рівня. Наприклад, Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) та Майкл Делл (Michael Dell), засновники Facebook і Dell відповідно, пішли з коледжу для того, щоб сфокусуватися на своєму бізнесі.

Тим, хто думає про навчання в бізнес-школі, сподіваючись, що це дасть додаткові шанси реалізувати мрію про найвищу корпоративну посаду, варто врахувати: аби претендувати на позицію гендиректора, наявність диплому MBA не обов’язкова. Лише третина CEO компаній із переліку Fortune 500 закінчили MBA-програми.

У свою чергу, керівники компаній із першої сотні переліку Fortune 500, які мають MBA- дипломи, не обов’язково навчалися в бізнес-школах, котрі фігурують у рейтингах U.S. News. Так, Стівен Сквері (Stephen Squeri), голова та гендиректор American Express, отримав диплом MBA в Школі бізнесу Манхеттенського коледжу. Ноель Вайт (Noel White), СЕО Tyson Food, закінчив МВА-програму Університету Оклахома-сіті. Девід Кордані (David Cordani), президент та гендиректор Cigna HealthCare — випускник програми MBA Університету Хартфорду. Дуглас Макміллон (Douglas McMillon), президент та СЕО Walmart, закінчив Бізнес-коледж Університету Тулси. Гарі Хемінджер (Gary Heminger), гендиректор Marathon Petroleum, є випускником MBA-програми Дейтонського університету.

Деякі керівники навчалися в бізнес-школах інших країн; зокрема, це Рамон Лагуарта (Ramon Laguarta), голова та CEO PepsiCo, який отримав MBA-диплом у бізнес-школі ESADE (Іспанія).

Є 23 бізнес-школи, випускники яких очолюють топ-100 компаній з переліку Fortune 500, з них усього п’ять можуть похвалитися тим, що найвищу корпоративну посаду в цих корпораціях займає більш ніж один їхній колишній слухач. Йдеться про заклади ділового навчання, які входять у першу десятку рейтингу найкращих бізнес-шкіл за версією U.S. News. Це Гарвардська школа бізнесу, Вартонська школа (Пенсильванський університет), Школа менеджменту Kellogg (Північно-Західний університет), Вища школа бізнесу Стенфордського університету та Колумбійська бізнес-школа.

Наприклад, серед випускників Гарвардської школи бізнесу (3-те місце в рейтингу U.S. News) — чотири гендиректора. Це Джеймс Даймон (James Dimon), JPMorgan Chase; Лоуренс Калп (Lawrence Culp), General Electric; Чарльз Лоурі (Charles Lowrey), Prudential Financial; та Даріус Адамчик (Darius Adamczyk), Honeywell International.

Вартонська школа (1-ше місце в рейтингу) підготувала трьох керівників найвищого рівня. Це Алекс Горскі (Alex Gorsky), Johnson & Johnson; Роджер Кранделл (Roger Crandall), Massachusetts Mutual Life Insurance; та Феб Новаковіч (Phebe Novakovic), General Dynamics. Школа бізнесу Стенфордського університету (2-е місце в рейтингу) — двох. Це Мері Барра (Mary Barra), General Motors; та Річард Фейрбенк (Richard Fairbank), Capital One.

За матеріалами "Map: See Where Top CEOs Got MBA Degrees", U.S. News.

Ілюстрація: Depositphotos.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Всесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудовиВсесвіт розмовляє числами. Як сучасна математика пояснює найбільші секрети світобудови
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)