БІЗНЕС-ОСВІТА | Навички 14 липня 2016 р.

Навички успішних випускників програм MBA

Джерело: Освіта.UA

Інтернет-видання Huffington Post назвало навички випускників MBA, необхідні для досягнення успіху.

Навички успішних випускників програм MBA Поки нинішні студенти отримують ступінь MBA, світ значно змінитися за той час, доки вони навчатимуться, і випускники MBA потраплять на дуже конкурентний ринок праці. Як правило, ступінь MBA тягне за собою високі зарплати і заохочувальні бонуси. Але і випускники повинні відповідати своєму високому статусу.

Інтернет-видання Huffington Post попросило директорів компаній, державних службовців і професорів висловити свої точки зору щодо головних навичок, які необхідні випускникам MBA для досягнення успіху. Абсолютно всі опитані згадали комунікативні здібності, тому цей навик очолить список.

Комунікативні здібності. У світі, де популярні твіти та всілякі скорочення в текстових повідомленнях, спілкування хорошою мовою в письмовій та усній формі стає вимираючим мистецтвом.

Здатність говорити, писати, вміло формулювати і доносити свої ідеї дуже важлива. І не має значення, чи ведете ви груповий проект, працюєте зі звичайними людьми або співпрацюєте з іншими країнами та культурами.

Аніко Делані (Aniko Delaney), начальник відділу маркетингу в корпорації BNY Mellon («Банк Нью-Йорк Меллон»), згодна, що вміння спілкуватися є найбільш важливим, тому що з ним пов'язана вся наша діяльність. «На роботі чи вдома, чи ведете ви групу або просто берете участь в командній роботі, просуваєтесь ви по службі або допомагаєте іншим, хороші комунікативні здібності допоможуть вам виділитися». До таких навичок спілкування також відносять і здатність до імпровізованої промови, володіння мімікою і жестикуляцією на відео, успішне використання соціальних мереж.

Адаптація. «У сучасній економіці, успішний менеджер не має часу відволікатися на емоційні або уявні проблеми», — говорить Лісл Рідл (Liesl Riddle), заступник декана програм MBA в університеті Джорджа Вашингтона. Здатність розуміти емоції, які з'являються в часи труднощів, і ефективно справлятися з ними, а не піддаватися їм, буде як і раніше залишатися важливим практичним навиком в цьому динамічному світі». Але як же навчитися пристосовуватися? Програми MBA можуть допомогти студентам розвивати психологічну стійкість за допомогою імітації деяких ситуацій і подальшого їх обговорення.

Глобальне мислення. Глобальний світогляд означає не тільки технічні навички необхідні для успішної роботи, а й особисті якості. «Існує незаперечний зв'язок між економікою і бізнесом», — говорить Дайан Гальяс (Diane Gulyas), директор напрямку Performance Polymers в DuPont. «Для успішної роботи з різними культурами, світогляд професіоналів повинен вийти за рамки бізнесу, культури і традицій».

Здатність працювати в міжнародних командах і досягати гарних результатів — ось складова глобального мислення. Сюди ж варто віднести такі навички як здатність пристосовуватися, допитливість і бажання пізнавати щось нове.

Характер. Випускники MBA зможуть виділитися, якщо поводитимуться відповідально і будуть чесні. «Основа успіху в роботі і житті — це характер», — стверджує Перрі Ітман (Perry Yeatman), перший заступник директора відділу корпоративних відносин у Kraft Foods Inc., директор Kraft Foods Foundation.

«Це найкращий показник успіху людини». У новинах тільки й говорять про корумпованість у політиці та бізнесі, що лідери заперечують свою відповідальність і жадібну поведінку. І через це у нас великі проблеми. «Світ хоче, щоб великі підприємці вибрали підхід високої моралі і оцінювали політиків і один одного за високим стандартом», говорить Ерік Хірст (Eric Hirst), заступник декана з післядипломної програми Техаського університету. Це буде не просто. «Лідери повинні вміти працювати з іншими і розуміти, що у людей будуть різні думки, що впроваджувати зміни буде дуже складно», — додав Хірст.

Квантитативне, аналітичне та стратегічне мислення. Це базові навички, якими повинні володіти всі випускники MBA, незалежно від виду діяльності. Ці навички є основою для розуміння, управління і ведення бізнесу. Сюди також входять навички збору даних, перевірки фактів і узагальнення. «Студенти MBA повинні не просто отримати ці навички, а й навчитися їх застосовувати», — говорить Конрад Лі (Konrad S. Lee), керівник кафедри та директор програми MBA бізнес-школи Джона Хантсмена при Державному університеті Юти. «Студенти MBA повинні не просто отримувати знання, а й прагнути стати кимось незвичайним».

Знання іноземної мови. Світ бізнесу працює на міжнародному рівні, тому знання іноземних мов, особливо таких затребуваних як китайська, іспанська або арабська, виділить вас з натовпу. Знання — це добре, а от вільне володіння мовою ще краще, оскільки все більша кількість організацій відкриває свої офіси в інших країнах. Багато випускників MBA з інших країн можуть вести бізнес різними мовами. «Під час ділової зустрічі вам не завадить вміння перейти на іншу мову», — говорить колишній посол Сполучених штатів Кертіс Чин (Curtis S. Chin).

«Навіть якщо ви погано знаєте мову, ваше бажання зрозуміти чужу культуру й іншу мову допоможе налагоджувати ділові відносини, які так важливі для вашої кар'єри».

Новаторство і творчі здібності. Новаторство і креативність є ключами до успішного бізнесу незалежно від того чи хочете ви дотримуватися конкуренції або знаходити рішення, які будуть розвивати, покращувати і розширювати діяльність вашої компанії, які не будуть шкодити нашій планеті. «Студентам MBA слід навчитися мислити нестандартно і шукати натхнення в несподіваних і нетрадиційних місцях», — говорить Редл. Хірст підтримує: «Новаторство і креативність можуть допомогти нам вирішити проблеми з використанням електроенергії, їжі, води, транспорту і медичного обслуговування. Але для цього потрібно мати особливі навички лідерства».

Здатність інтерпретувати новий соціальний світ. У наш час всі менеджери намагаються зрозуміти нові соціальні світи. Вони працюють на міжнародних ринках та ринках, що стрімко розвиваються. Технології продовжують радикально змінювати умови бізнесу. Менеджери повинні об’єднувати відділи в корпораціях, налагоджувати творчі партнерські відносини з некомерційними та громадськими організаціями і знаходити найкращий підхід до своїх клієнтів. «Студенти MBA повинні навчитися використовувати свою «соціологічну уяву», тобто, швидко оцінювати вартість, норми і правила, які визначають разом соціальний світ, особливо, якщо цей світ не схожий на їхній світ», — радить Редл. «Щоб навчитися це робити, студенти повинні вийти зі своєї культурної зони комфорту».

Це можна зробити через навчання, стажування або роботу в закордонних програмах, або бути волонтером в організації, яка спеціалізується на допомозі бідним, хворим і літнім людям або ж людям з інших соціальних груп.

Випускникам MBA є над чим замислитися, вони мають прийняти багато рішень. Поки ви розвиваєте ці навички до і після закінчення навчання, ось вам підказка від експертів — цікавтеся усіма галузями. Не зациклюйтеся на фінансах, бухгалтерії та консалтингу. З продуктивними навичками, випускники MBA зможуть істотно змінити бізнес в своїх країнах вже в найближчі десять — двадцять років.

За матеріалами "Top Skills MBA Grads Need for Success", Huffington Post.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Як стати експертом. Шлях до майстерностіЯк стати експертом. Шлях до майстерності
Ефект накопичення. Покрокова інструкція до успіхуЕфект накопичення. Покрокова інструкція до успіху
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)