БІЗНЕС-ОСВІТА | Зміни 28 грудня 2020 р.

Виклики «нової нормальності» у сфері освіти

Що потрібно врахувати навчальним закладам, зокрема, бізнес-школам, для того щоб успішно функціонувати у «посткоронарному» світі? Про це розмірковує Девід Лефевр (David Lefevre), голова компанії Insendi, директор Edtech Lab при Бізнес-школі Імперського коледжу Лондона.

Виклики «нової нормальності» у сфері освіти

Швидше за все, онлайн- (чи принаймні змішаний) формат навчання залишатиметься практично єдиним реалістичним варіантом на найближче майбутнє. Отже, перед університетами та бізнес-школами повстає проблема — як залучати студентів, котрі не дуже хочуть оплачувати повну вартість курсу, навчаючись в онлайні. Це змушує навчальні заклади фокусувалися на покращенні якості онлайн-освіти. Адже тільки проводячи лекції та заняття в режимі відеоконференції, неможливо відтворити увесь багатогранний досвід, який отримують студенти, перебуваючи у стінах своєї альма-матер. Потрібні нові педагогічні методики, творчі технологічні рішення, інноваційні методи викладання та механізми надання підтримки в онлайні.

Стратегія переходу в онлайн

На початку пандемії було важливо оперативно перевести максимально можливий обсяг контенту в онлайн, щоб стабілізувати ситуацію. Зараз, коли це зроблено, освітні заклади мають подивитися далі та продумати — як вони вдосконалюватимуть цифрову форму навчання. У міру того як студенти розвиватимуть свої онлайн-вміння, потрібно підтримувати їхній інтерес до здобування вищої освіти у віртуальному просторі. В інтересах більшості університетів та бізнес-шкіл задовольнити запит на зменшення вартості навчання та відтермінування оплати. Не менш важливо, дуже чітко сформулювати стандарти якості онлайн-освіти.

Висока якість онлайн-освіти створюється не лише досконалою IT-підтримкою, а в першу чергу — відповідною академічної стратегією та структурою навчальної програми. Тому очолювати процес розробки курсу мають наукові співробітники та освітяни. Крім усього, оскільки можна припустити, що наслідки кризи триватимуть і що волатильність ще певний час буде частиною «нової нормальності», академічні заклади мусять експериментувати, розробляючи інноваційні рішення, для того аби підготуватися до можливих несподіванок завтрашнього дня.

Майбутнє міжнародної онлайн-освіти

Як і в разі традиційного навчання, стрижнем онлайн-освіти буде увага до потреб та запитів студентів. IT-інфраструктура та системи підтримки користувачів мають бути ідеально продуманими і працювати без збоїв, але головне — це допомагати викладачам та студентам освоювати нові технології та максимально використовувати їхній потенціал. Яким би не був рівень розвитку технології, навчання було і залишається глибоко «людяним» процесом, в якому не існує універсальних рішень. Тому першорядне значення має гнучкість — як технологічних інструментів, так і навчальної програми.

Загалом, усе в сфері освіти (стратегії, забезпечення відповідної якості навчання, системи акредитації, оцінювання, аналітика тощо) має адаптуватися до «нової нормальності». А онлайн-навчання має безупинно еволюціонувати, аби задовольняти вимоги «новонормальних» студентів.

За матеріалами "What does the ‘new normal’ for business school teaching need?", EFMD Global.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішностіЕмоції на роботі. Як вони сприяють нашій успішності
Tiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життяTiny Habits. Крихітні звички, які змінюють життя
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)