БІЗНЕС-ОСВІТА | Зміни 28 грудня 2020 р.

Виклики «нової нормальності» у сфері освіти

Що потрібно врахувати навчальним закладам, зокрема, бізнес-школам, для того щоб успішно функціонувати у «посткоронарному» світі? Про це розмірковує Девід Лефевр (David Lefevre), голова компанії Insendi, директор Edtech Lab при Бізнес-школі Імперського коледжу Лондона.

Виклики «нової нормальності» у сфері освіти

Швидше за все, онлайн- (чи принаймні змішаний) формат навчання залишатиметься практично єдиним реалістичним варіантом на найближче майбутнє. Отже, перед університетами та бізнес-школами повстає проблема — як залучати студентів, котрі не дуже хочуть оплачувати повну вартість курсу, навчаючись в онлайні. Це змушує навчальні заклади фокусувалися на покращенні якості онлайн-освіти. Адже тільки проводячи лекції та заняття в режимі відеоконференції, неможливо відтворити увесь багатогранний досвід, який отримують студенти, перебуваючи у стінах своєї альма-матер. Потрібні нові педагогічні методики, творчі технологічні рішення, інноваційні методи викладання та механізми надання підтримки в онлайні.

Стратегія переходу в онлайн

На початку пандемії було важливо оперативно перевести максимально можливий обсяг контенту в онлайн, щоб стабілізувати ситуацію. Зараз, коли це зроблено, освітні заклади мають подивитися далі та продумати — як вони вдосконалюватимуть цифрову форму навчання. У міру того як студенти розвиватимуть свої онлайн-вміння, потрібно підтримувати їхній інтерес до здобування вищої освіти у віртуальному просторі. В інтересах більшості університетів та бізнес-шкіл задовольнити запит на зменшення вартості навчання та відтермінування оплати. Не менш важливо, дуже чітко сформулювати стандарти якості онлайн-освіти.

Висока якість онлайн-освіти створюється не лише досконалою IT-підтримкою, а в першу чергу — відповідною академічної стратегією та структурою навчальної програми. Тому очолювати процес розробки курсу мають наукові співробітники та освітяни. Крім усього, оскільки можна припустити, що наслідки кризи триватимуть і що волатильність ще певний час буде частиною «нової нормальності», академічні заклади мусять експериментувати, розробляючи інноваційні рішення, для того аби підготуватися до можливих несподіванок завтрашнього дня.

Майбутнє міжнародної онлайн-освіти

Як і в разі традиційного навчання, стрижнем онлайн-освіти буде увага до потреб та запитів студентів. IT-інфраструктура та системи підтримки користувачів мають бути ідеально продуманими і працювати без збоїв, але головне — це допомагати викладачам та студентам освоювати нові технології та максимально використовувати їхній потенціал. Яким би не був рівень розвитку технології, навчання було і залишається глибоко «людяним» процесом, в якому не існує універсальних рішень. Тому першорядне значення має гнучкість — як технологічних інструментів, так і навчальної програми.

Загалом, усе в сфері освіти (стратегії, забезпечення відповідної якості навчання, системи акредитації, оцінювання, аналітика тощо) має адаптуватися до «нової нормальності». А онлайн-навчання має безупинно еволюціонувати, аби задовольняти вимоги «новонормальних» студентів.

За матеріалами "What does the ‘new normal’ for business school teaching need?", EFMD Global.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіхуПрацюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей
Налаштуйся на зміни. Нова психологія успіхуНалаштуйся на зміни. Нова психологія успіху
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)