БІЗНЕС-ОСВІТА | Microlearning 4 травня 2023 р.

Десять переваг мікронавчання для сучасних команд

За останні роки наш спосіб роботи суттєво змінився. Робота стала гнучкішою, концентрація уваги скоротилася, а працівники змушені працювати в багатьох напрямках одночасно. Людям складно виділити дві-три години в робочому дні, щоб зосередитися на професійному зростанні — навіть якщо вони цього хочуть. Але є підхід до розвитку талантів, який швидко набирає популярності — це мікронавчання.

Що таке мікронавчання?

Мікронавчання передбачає розбиття навчального матеріалу на невеликі шматочки інформації, щоб учні могли, наприклад, проходити онлайн-тренінги протягом невеликих проміжків часу впродовж дня. Ці короткі, цілеспрямовані мікронавчальні модулі призначені для надання конкретної, практичної інформації, яку можна легко засвоїти і швидко застосувати.

Десять переваг мікронавчання для сучасних команд

Переваги мікронавчання

Мікронавчання має численні переваги як для організацій, так і для співробітників, що робить його цінним доповненням до корпоративних навчальних програм.

1. Побудова культури навчання

Мікронавчання забезпечує безперервний підхід до навчання. Замість того, щоб покладатися на традиційні методи навчання, які вимагають від співробітників відвідування трудомістких семінарів або курсів, мікронавчання дозволяє учасникам отримувати доступ до інформації в будь-який час і в будь-якому місці. Навчання працівників на вимогу особливо добре підходить для розподілених команд, які в іншому випадку можуть не мати легкого доступу до якісного навчального контенту.

Короткий характер курсів і модулів мікронавчання означає, що працівники можуть приділяти час для навчання частіше — можливо, навіть на щоденній або щотижневій основі. Це може допомогти організаціям побудувати культуру навчання, яка є основною сферою уваги для L&D-професіоналів у 2023 році.

2. Усунення прогалин у навичках

З 2015 року набір професійних навичок змінився приблизно на 25%, і очікується, що ця цифра подвоїться до 2027 року. Не дивно, що 75% роботодавців не можуть знайти талановитих спеціалістів із правильним поєднанням технічних та «м’яких» навичок.

Мікронавчання дозволяє вашим співробітникам розширювати свої навички без значних попередніх витрат часу, що може підвищити мотивацію до підвищення кваліфікації та перекваліфікації. Тривалість мікронавчання зазвичай не перевищує 15 хвилин, що дозволяє членам вашої команди проводити навчальні сесії в перервах між нарадами або, наприклад, під час очікування в кабінеті лікаря.

3. Забезпечення персоналізованого навчання

Мікронавчання дуже добре налаштовується і може бути пристосоване до індивідуальних потреб співробітників. Невеликі за обсягом уроки дозволяють членам вашої команди вивчати те, що найбільше відповідає їхній ролі або кар’єрним цілям, включаючи будь-які нові навички, необхідні їм для досягнення успіху. Співробітники також можуть пропускати навчальний матеріал, з яким вони вже знайомі.

Персоналізоване навчання є більш змістовним і цікавим, допомагає вашим співробітникам залишатися вмотивованими, а вам — отримувати кращі результати навчання. Насправді, прогрес у досягненні кар’єрних цілей є головною мотивацією для працівників до навчання.

4. Забезпечення гнучкого навчання

У новому світі роботи, де команди можуть працювати в офісі, повністю віддалено або в якійсь гібридній комбінації, робоче та особисте життя часто перетинаються і розмиваються. Між особистими потребами, зустрічами та робочими завданнями члени вашої команди можуть знаходити лише невеликі проміжки часу для онлайн-навчання.

Співробітники повинні мати можливість навчатися за власним графіком та у власному темпі. Мікронавчання пропонує гнучкий підхід до розвитку співробітників, який дозволяє їм отримувати доступ до навчальних матеріалів на вимогу, де б вони не перебували. Розбиваючи навчальний матеріал на менші, більш керовані частини, працівники можуть легко вписати навчання у свій щільний графік, що робить його більш ефективним та результативним способом навчання.

5. Підвищення зацікавленості учасників

Віддалені працівники зазвичай мають менше можливостей для неформального навчання, ніж їхні колеги з офісу. Вони пропускають спілкування біля кулера з водою, імпровізовані зустрічі та командні обіди, які можуть стати дуже цікавим досвідом соціального навчання. Натомість віддалені працівники можуть брати участь у формальних навчальних заходах, таких як семінари чи конференції, які можуть бути нечастими і складними для збереження знань.

Мікронавчання може покращити якість і кількість заходів із розвитку співробітників, ефективно підвищуючи їхню зацікавленість у цьому процесі. Швидкий формат краще підходить для сучасного учня з обмеженим обсягом уваги і легко вписується в щільний графік — таким чином, члени вашої команди можуть частіше брати участь у навчанні. Крім того, легко засвоюваний контент мікронавчання допомагає працівникам краще запам’ятовувати інформацію, ніж традиційні методи, і ви отримуєте кращі результати навчання.

Сучасні платформи мікронавчання мають вбудовані інструменти аналітики та моніторингу, щоб організації могли відстежувати рівень завершення навчання та інші показники ефективності L&D-програм.

6. Можливість бути в курсі нових трендів

У сучасному швидкоплинному робочому середовищі важливо не відставати від нових трендів. Стислий характер робить матеріал мікронавчання швидшим як у створенні, так і у засвоєнні — порівняно з традиційними форматами формального навчання.

Наприклад, тренінгові програми для співробітників допомогли людям залишатися продуктивними з дому, коли пандемія COVID-19 прискорила перехід на віддалену роботу. Насправді, 64% L&D-професіоналів погоджуються, що саме в цей момент навчання перетворилося з «приємної необхідності» на «обов’язкову». Зараз ми знову бачимо потребу у швидкій розробці навчального контенту, оскільки працівники розглядають можливості застосування інструментів штучного інтелекту, таких як ChatGPT.

Аналогічно, контент для мікронавчання можна легко оновлювати відповідно до змін і миттєво поширювати, що робить його потужним інструментом для підтримки належної поінформованості працівників.

7. Вирішення конкретних проблем

Розподілені працівники не можуть просто поплескати колегу по плечу, щоб поставити запитання, а асинхронні працівники можуть повільно шукати відповіді через цифрові канали зв’язку.

Мікронавчання дозволяє членам вашої команди швидко та самостійно вирішувати проблеми у своїй повсякденній роботі. Наприклад, члени команди можуть переглянути коротке відео, щоб дізнатися, як використовувати функцію VLOOKUP в Excel або знайти ідеальну кількість символів у пості в соцмережі.

Коли учні мають доступ до потрібної інформації в той момент, коли вона їм потрібна, вони можуть бути більш продуктивними і відчувати себе більш впевненими в досягненні своїх цілей. Це особливо важливо для створення гібридної команди з високим рівнем залученості.

8. Підвищення рівня утримання працівників

Утримання співробітників є пріоритетом для багатьох організацій, оскільки найм залишається конкурентним. Широке впровадження віддаленої роботи полегшує пошук нових можливостей працевлаштування для ваших співробітників, оскільки багато з них більше не обмежені географічною локацією.

Три з п’яти основних факторів, які спонукають людей шукати нову роботу, відображають їхнє прагнення до професійного зростання: виконання складної та результативної роботи, внутрішня мобільність і можливість розвивати нові навички. Заробітна плата та пільги є головною причиною пошуку нових можливостей, що безпосередньо пов’язано з професійним зростанням.

Мікронавчання може допомогти вам утримати вашу робочу силу. Порівняно з тими, хто не навчається, люди, які беруть участь у навчальних заходах щонайменше щомісяця, з більшою ймовірністю скажуть, що навчання допомагає їм розвиватися і просуватися на своїй посаді, а також досягати кар’єрних цілей. Коли ви пропонуєте це, співробітники рідше шукатимуть зовнішні можливості.

9. Створення ширших можливостей для навчання

Минулого року головні напрямки навчання та розвитку персоналу включали навчання лідерству та управлінню, підвищення кваліфікації та перекваліфікацію працівників, DEI та благополуччя співробітників. Традиційні формати зазвичай концентруються на одній навчальній темі, що обмежує обсяг знань, які працівники можуть отримати за певний проміжок часу.

Мікронавчання дозволяє членам вашої команди за короткий проміжок часу вивчати різноманітні теми, щоб вони могли розширити свої знання одразу в декількох сферах. Наприклад, співробітник із високим потенціалом може пройти курс із менеджменту одного тижня, а наступного — тренінг із подолання несвідомих упереджень — за менший проміжок часу, ніж просто поїздка на очну конференцію.

10. Зменшення витрат на навчання

Порівняно з традиційними методами, мікронавчання, як правило, є більш економічно ефективним. Моделі ціноутворення на основі підписки коштують лише частину вартості квитка на галузеву конференцію або аудиторного навчання під керівництвом інструктора. Крім того, формат мікронавчання дозволяє заощадити на витратах, пов’язаних із відрядженнями працівників і відривом від роботи.

Організації, які створюють власний навчальний контент, також можуть виявити, що коротші уроки в цифровому форматі створюються швидше і простіше, ніж в інших, що призводить до додаткової економії коштів.

За матеріалами Talent Blog

Ілюстрація: voices.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети
Рік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергієюРік продуктивності. Експерименти з часом, увагою та енергією
12 правил життя. Як перемогти хаос12 правил життя. Як перемогти хаос

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)