БІЗНЕС-ОСВІТА | Cross-Training 30 листопада 2023 р.

Перехресне навчання персоналу: 7 ефективних порад для старту

Менеджери часто прагнуть підготувати своїх співробітників до виконання інших посадових обов’язків, щоб більше ніж одна людина розуміла потреби на певній посаді. Ця концепція, яка називається перехресним навчанням, допомагає підготуватися компаніям до більш складних часів або непередбачуваних ситуацій.

Дженніфер Херріті (Jennifer Herrity), досвідчена фахівчиня у сферах кар’єрного коучингу, рекрутингу, пошуку талантів і керівних ролей, розповідає, що означає перехресне навчання співробітників, пояснює його переваги та пропонує кроки, які ви можете вчинити, щоб забезпечити ефективне впровадження цього методу навчання у своїй компанії.

Перехресне навчання персоналу: 7 ефективних порад для старту

Що собою являє перехресне навчання?

Перехресне навчання персоналу — це процес, під час якого менеджери навчають працівників виконувати деякі завдання іншої ролі. За допомогою крос-навчання ви визначаєте ключові навички, необхідні для виконання іншої ролі, і навчаєте інших співробітників цим навичкам.

Мета перехресного навчання полягає в тому, щоб працівники могли виконувати завдання, які виходять за межі їхніх звичайних ролей, коли це необхідно. Компанії використовують цю практику для підвищення ефективності, гнучкості та результативності персоналу.

Наприклад, магазин іграшок може бути особливо завантажений під час свят, тому співробітники, які зазвичай працюють на складі, можуть пройти крос-тренінг із роботи на касі, щоб допомогти швидко обслуговувати покупців у чергах.

Переваги перехресного навчання

Крос-навчання співробітників може сприяти їхньому професійному розвитку, а також допомогти вашому бізнесу досягти його загальних цілей. Ось деякі з його переваг.

Забезпечує гнучкість

Перехресне навчання ваших співробітників гарантує, що ви не будете залежати виключно від певних осіб у виконанні конкретних завдань. Навчаючи інших виконувати ці обов’язки, воно дає вашій команді або відділу більшу гнучкість, коли один із постійних відповідальних осіб відсутній на роботі. Якщо хтось захворів, пішов у відпустку або декрет, у вас є хтось, хто готовий виконати його обов’язки без шкоди для продуктивності.

Ефективно мотивує працівників

Надаючи своїм підлеглим можливість опанувати нові навички, ви можете підкреслити, що інвестуєте в їхній професійний розвиток, що допоможе членам команди відчути себе більш цінними, впевненими в собі та з більшим ентузіазмом ставитися до роботи. Це також може тримати їх залученими та зосередженими, що може підвищити мотивацію.

Сприяє внутрішньому найму

Співробітники, які проходять крос-навчання, опановують широкий спектр навичок та обов’язків, які можуть розширити їхні кар’єрні можливості в організації. Контролюючи таке навчання, ви можете краще підібрати сильні сторони та вміння людей до конкретних проєктів, відділів або нових можливостей працевлаштування. Менеджери часто бачать, які працівники найбільш готові та мають здібності взяти на себе нові обов’язки, що можуть привести до лідерських позицій.

Допомагає персоналу розвивати нові навички

Завдяки перехресному навчанню працівники не лише здобувають нові навички, але й вчаться застосовувати їх на практиці. Тому, коли їх покличуть використовувати ці навички, вони будуть впевнені, що зможуть зробити позитивний внесок у досягнення цілей відділу. Наприклад, фахівці із зовнішнього продажу, котрі проходять підготовку з продажу внутрішнього, можуть вивчити і застосувати нові тактики, які вони можуть використовувати на своїх поточних посадах.

Покращує командну роботу

Впровадження перехресного навчання між колегами може сприяти зміцненню командного духу у вашому бізнесі. Співробітники, які навчають один одного, допомагають створити середовище співпраці, в якому люди з більшим бажанням працюють разом. Це також приносить певне полегшення працівникам, оскільки збільшує кількість людей, до яких вони можуть звернутися за допомогою.

Крос-навчання також може сприяти емпатії, оскільки люди краще пізнають вимоги інших ролей і розуміють ключові компоненти, наприклад, скільки часу займає виконання завдань і які інструменти їм потрібні.

Недоліки перехресного навчання

Незважаючи на те, що перехресне навчання має багато переваг, є в нього і деякі недоліки.

  • Додаткові обов’язки. Деяким членам команди може здатися, що вони беруть на себе додаткові обов’язки за додаткову плату. Подумайте про заохочення для тих, хто вивчає нові ролі, або про те, як ця можливість може призвести до кар’єрного зростання.

  • Більш загальні знання. Замість того, щоб мати людей, які спеціалізуються в певних сферах, крос-навчання може призвести до появи більшої кількості людей із ширшими знаннями. Подумайте про використання конкретних навичок і знань кожного члена команди, щоб допомогти зберегти специфічні знання про різні інструменти та процеси.

  • Важко збалансувати. Деяким працівникам може бути важко поєднувати додаткові знання з їхніми поточними обов’язками, що може вплинути на їхню зосередженість. Подумайте про те, щоб визначити конкретний час, коли вони можуть проходити перехресне навчання або виконувати певні обов’язки, продовжуючи розвивати їх у своїх поточних ролях.

7 порад при перехресному навчанні співробітників

1. Визначте цілі вашої програми

Розробляючи програму перехресного навчання для вашої організації або команди, вам спочатку потрібно визначити свої цілі — це допоможе вам чіткіше сформулювати програму, щоб ви могли адаптувати її до ваших потреб.

Після визначення цілей програми, поділіться ними зі своїми співробітниками. Працівники, які розуміють мету навчання, знають, як тримати себе в тонусі для досягнення більшої мети.

Деякі приклади цілей включають:

  • Пристосування до змін у галузевих стандартах або нормативних актах.
  • Підвищення гнучкості команди або організації при підготовці до напруженого сезону.
  • Підготовка до організаційних змін, таких як зростання або реструктуризація.

2. Визначте структуру

Існує два типи структур, які ви можете використовувати для перехресного навчання персоналу. Ваше рішення може залежати від розміру вашого бізнесу або типу працівників, якими ви керуєте. Виберіть ту, яка має найбільше сенсу для досягнення ваших цілей і є найбільш реалістичною з точки зору процесу навчання. Ви можете вибрати один із наступних варіантів:

  • Розширення посадових обов’язків дозволяє розширити сферу діяльності людей, навчаючи їх виконувати завдання на тому ж рівні, що й їхня поточна посада. Хоча таке навчання не підвищує рівень відповідальності чи повноважень співробітника, додаткові обов’язки можуть урізноманітнити його роботу.

  • Збагачення роботи дозволяє розширити сферу діяльності людей, навчаючи їх виконувати завдання, які дають їм більше відповідальності або повноважень. Компанія, що утримує склади, може навчити своїх комірників обробляти вхідні поставки та заповнювати форми замовлень.

3. Визначте співробітників для крос-навчання

Вашим першим критерієм мають бути сфери бізнесу, які найбільше потребують перехресного навчання — незалежно від того, чи є вони зараз недоукомплектованими, чи будуть у майбутньому, або якщо в них працюють менш досвідчені працівники.

Впроваджуючи крос-навчання, ви можете допомогти вирішити деякі з цих проблем і підвищити продуктивність. Ви також можете визначити учасників на основі індивідуальних рівнів зацікавленості працівників. Ті, хто прагне здобути нові навички, з ентузіазмом візьмуть участь у програмі та забезпечать її успіх.

4. Мотивуйте співробітників до участі

Деякі працівники можуть сприймати крос-навчання як додаткову роботу, тому заохочуйте їх до участі, розповідаючи про його переваги. Крім того, що це допоможе всій команді або організації досягти своїх цілей, обговоріть, як це може допомогти кожній людині досягти своїх професійних цілей, наприклад, кар’єрного зростання.

Ви також можете підвищити зацікавленість, дозволивши людям обирати, які ролі чи обов’язки їх найбільше цікавлять як можливості для зростання. Таким чином ви даєте їм відчуття причетності до програми.

Співробітники, які відчувають, що у них є свобода вибору щодо додаткових завдань, які вони можуть взяти на себе, швидше за все, почуватимуться більш мотивованими, ніж якби їм доручили виконувати нові обов’язки, які вони повинні вивчити.

5. Залучайте найдосвідченіших викладачів

Перехресне навчання працює найкраще, коли до нього залучаються найдосвідченіші співробітники. Саме вони найкраще знайомі з процесами компанії, тому можуть дати конкретні поради своїм слухачам і забезпечити позитивний досвід навчання.

Виділіть час, щоб оцінити своїх найдосвідченіших працівників і визначити, хто, на вашу думку, може найкраще навчати інших. Ви можете ґрунтуватися на рівні їхнього досвіду або на тому, чи вважаєте ви, що їхня особистість і стиль роботи дозволяють їм бути ефективними тренерами.

6. Підтримуйте зв’язок з учасниками

Після того, як ваші співробітники взяли участь у крос-тренінгу, організуйте індивідуальні зустрічі, щоб зібрати їхні відгуки. Під час зустрічі запитайте їх, що їм сподобалося в програмі, де вони побачили проблеми і чи є у них якісь пропозиції щодо її покращення. Ви також можете дізнатися про інші можливості крос-навчання, які їм було б цікаво спробувати.

7. Впроваджуйте програму ротації робочих місць

Зазвичай менеджери та великі організації використовують програми ротації для виховання майбутніх менеджерів, зосереджуючись на людях, які мають потенціал для відповідного кар’єрного розвитку. Ці особи отримують призначення в різні відділи або функції, щоб розвинути своє розуміння компанії і того, як вона працює.

Знання того, як функціонують різні відділи в організації, може допомогти цим працівникам приймати кращі, більш стратегічні рішення, визначати пріоритети проєктів і цілей, а також ставитися до своїх співробітників із більшою емпатією і розумінням.

За матеріалами Indeed.

Ілюстрація: istockphoto.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Освіта проти таланту. Сила творчостіОсвіта проти таланту. Сила творчості
Надприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розумуНадприродний розум. Як досягнути надзвичайного силою розуму
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)