Як чотири «R» і три «D» можуть сформувати майбутнє фінансів

Розділ: Управління фінансами
Автор(и): Судхір Пай (Sudhir Pai)
Джерело: Forbes
розміщено: 15.05.2024
звернень: 2055

Фінансова галузь продовжує стрімко трансформуватися під впливом еволюції регуляторних режимів, технологічного прогресу, зміни очікувань клієнтів і поширення нових бізнес-моделей. Виходячи з поточних ринкових трендів і галузевих змін, Судхір Пай (Sudhir Pai), директор із технологій та інновацій у Capgemini, спрогнозував, що майбутнє фінансів формуватиметься під впливом чотирьох «R» — ризик (і стійкість), регулювання, реформування та перевинайдення — і прискорюватиметься трьома «D» — цифровізація (і дані), децентралізація та декарбонізація.
Як чотири «R» і три «D» можуть сформувати майбутнє фінансів

Вплив чотирьох «R» у короткостроковій і середньостроковій перспективі

Оскільки фінансова індустрія переживає кілька одночасних і складних подій, чотири ключові теми стають рушійними силами ринку. Особи, які приймають рішення, мусять бути в курсі цих питань і розробляти стратегії та дорожні карти, щоб не залишитися в минулому.

1. Ризик (і стійкість)

Глобальний ландшафт ризиків переживає безпрецедентну фазу зі зростанням економічної нестабільності, а також ризиків, пов’язаних зі зміною клімату. Поєднайте це зі зростаючим занепокоєнням щодо кібербезпеки, і управління ризиками стає пріоритетом для банків і страховиків. Крім того, оскільки нові технології, такі як штучний інтелект і токени, продовжують змінювати галузевий ландшафт, балансування між цінністю та ризиком стає ключовим викликом для організацій.

2. Регулювання

В умовах посилення контролю за дотриманням конфіденційності даних для боротьби з ризиками регуляторні режими швидко розвиваються. Регуляторні органи в усьому світі прискорюють впровадження цих заходів з управління ризиками для пом’якшення ризиків капіталу, кліматичних ризиків, шахрайства, технологічних ризиків тощо. Інвестиції в такі сфери, як виявлення фінансових злочинів і шахрайства, управління ідентифікацією та даними, вимірювання та звітність, прискорюватимуться завдяки регуляторним вимогам щодо дотримання норм. Також у геометричній прогресії зростатимуть вимоги до регулювання штучного інтелекту та конфіденційності даних.

3. Реформування

Цифрова трансформація піде новими шляхами, оскільки орієнтовані на цінність хмарні, нативні підходи зі штучним інтелектом і платформні рішення стануть новою нормою. Відкриті та вбудовані фінанси набувають все більшого поширення завдяки розширеним можливостям обміну даними, монетизації API та інтегрованим бізнес-моделям платформ, що сприяє зростанню банкінгу як послуги та відкритому страхуванню. Крім того, поява генеративного штучного інтелекту (GenAI) відкриває нові можливості для трансформації бізнесу в галузевих ланцюжках створення цінності.

4. Перевинайдення

Нові бізнес-моделі переосмислюють галузеві ланцюги доданої цінності завдяки проривним інноваціям, що розмивають міжгалузеві кордони. Підключені (інтернет речей, гранічні обчислення, 5G), децентралізовані (блокчейн, технологія розподіленого реєстру, Web3) та імерсивні (доповнена/віртуальна реальність) технології уможливлюють переосмислення бізнес-моделей із новими способами залучення та роботи з клієнтами, а також новими потоками доходів.

Прикладами можуть слугувати банки та страхові компанії, які прискорюють співпрацю у сфері банкострахування, роздрібні торговці, які пропонують клієнтам послуги «купи зараз — заплати пізніше», та автовиробники, які співпрацюють із постачальниками платіжних послуг, щоб запропонувати клієнтам зручну та безперешкодну взаємодію.

Трансформація галузі на основі трьох «D»

Оскільки ринкові тренди продовжують розвиватися швидкими темпами, зумовленими чотирма «R», ми станемо свідками реакції галузі, що охоплюватиме три ключові напрямки.

1. Цифровізація (і дані)

Оцифрування й надалі залишатиметься ключовим важелем для фінансових установ у підвищенні операційної ефективності та трансформації витрат. Поєднання потужності даних і штучного інтелекту, а також новітніх генеративних можливостей ШІ може підвищити продуктивність, покращити клієнтський досвід, надати персоналізовані продукти і послуги та знизити ризики.

Хоча міграція у хмару та модернізація застарілих систем триватимуть, ми побачимо зростання ролі штучного інтелекту та машинного навчання, особливо для покращення клієнтського досвіду, а також виявлення та запобігання шахрайству. Сталий розвиток і кібербезпека будуть забезпечуватися новими технологіями та інструментами з еволюцією кліматичних і кібертехнологій. Я вважаю, що конвергенція фізичного, цифрового та інформаційного простору стане основою цифрової сталої економіки.

2. Декарбонізація

Сталий розвиток із нульовими зобов’язаннями перебуває на стадії втілення. Фінансові установи перебувають під посиленим тиском із боку регуляторів і клієнтів, які вимагають інтегрувати екологічні, соціальні та управлінські цілі (ESG) у свої короткострокові та довгострокові стратегії.

У той час як банки зобов’язуються привести свої кредитні та інвестиційні портфелі у відповідність до принципів сталого фінансування, страховики заохочують сталі практики зниженими преміями (наприклад, страхування «зеленого» житла). Стратегічні ініціативи спрямовані на зменшення викидів і вуглецевого сліду в надії на перехід до низьковуглецевої економіки зі збільшенням інвестицій у відновлювані джерела енергії. Роль ІТ і передових технологій і надалі залишатиметься вирішальною.

3. Децентралізація

Технології блокчейн і розподіленого реєстру (DLT) стимулюють наступну хвилю трансформації у сфері фінансових послуг, особливо на ринках капіталу. Триває вивчення цифрової валюти центрального банку (CBDC) — нової форми грошей, що пропонує розумні, миттєві, програмовані платежі.

CBDC потенційно можуть покращити транскордонні платежі завдяки автоматизованій конвертації валюти та безперебійним розрахункам у режимі 24/7. Рішення для цифрової ідентифікації в поєднанні з Web3 (який зараз рухається до Web 4.0) можуть ще більше демократизувати механізм обміну цінностями. Інтероперабельність і стандарти відіграватимуть вирішальну роль у глобальному і масштабному впровадженні децентралізації.

Заключні думки

Щоб досягти успіху в майбутньому, фінансові установи мають зосередитися на управлінні ризиками, дотриманні нормативних вимог, цифровій трансформації та інноваційних бізнес-моделях, а також підтримувати сталий розвиток і децентралізацію. Підхід до співпраці як із партнерами по екосистемі, так і з регуляторами допоможе досягти конкурентної переваги та диференціації у мінливому світі фінансів.

За матеріалами Forbes.

Ілюстрація: gettyimages.com



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ НА ТЕМУ:
Більше ніж гроші. Фінансова історія людстваБільше ніж гроші. Фінансова історія людства
Управлінський облік: від теорії до практикиУправлінський облік: від теорії до практики
Війна та бюджет. Фінансовий аналіз, оцінка, облік і плануванняВійна та бюджет. Фінансовий аналіз, оцінка, облік і планування

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)