ІНСАЙТИ | Uncertainty 19 травня 2021 р.

Шість стратегій подолання невизначеності

В теперішній час страх перед невідомістю — проблема, з якою стикаються багато, якщо не всі, організації. Новий невизначений світ бомбардується непримиренними суперниками у вигляді змін і підривів. Керівники і підприємці зазвичай стоять осторонь, коли справа доходить до управління руйнівною ситуацією або мотивацією своїх співробітників. Компанії найчастіше стикаються з чотирма типами невизначеностей: варіації, передбачувані невизначеності, непередбачені невизначеності і хаос. Ці чотири типи невизначеностей зазвичай постулюють систему і стратегії будь-якої організації.

Шість стратегій подолання невизначеності

Аби безпомилково адаптуватися до будь-якої ситуації, вашій увазі пропонується список із шести стратегій, які можуть використовувати лідери.

1. Передбачення несподіваного. Передбачення — це здатність прогнозувати і адаптувати стратегію, яка розумно реагує на всі несподівані виклики в будь-якій нестабільній ситуації. Передбачення — це виграшна стратегія для управління компанією у кризові часи. Аби передбачити і прогнозувати майбутнє в подібній ситуації лідеру потрібна неупередженість, у той час як успішний підприємець вже побудував компанію на такій міцній основі, що вона дуже гнучко реагуватиме на всі потрясіння.

Три основних компоненти успішного прогнозування: гнучке планування, прогнозування майбутнього і сценарне планування. Завдяки гнучкому плануванню ви можете розробити стратегію, яка буде достатньо гнучкою для вирішення будь-яких несподіваних проблем і дозволить робити регулярні огляди. Прогнозування майбутнього корисно для будь-якої організації, оскільки воно виходить за рамки традиційних кордонів і відкриває нові можливості для мислення. Основна роль прогнозування полягає в тому, щоб гарантувати, що організація налаштована на "плавання в безпечних водах і при цьому досить пильна, коли занурюється у глибину". Завдяки ж сценарному плануванню діяльність організації підтримується декількома сценаріями для різних ситуацій.

2. Швидкість думки і дій. Гнучкість — важливий компонент, який допоможе компанії вийти з будь-якої складної ситуації. Лідери, які швидко реагують на будь-яку виникаючу можливість, залишаться на вершині конкурентної гри. Тут головний фактор успіху — пошук можливостей та ідей для інновацій у загрозах, бачити нові ринкові тренди і здобувати домінування над труднощами.

Для керівників і підприємців ключем до успіху є агресивний підхід до ризику, мобілізація ресурсів, адаптація до обставин і життя в умовах невизначеності. Успішний, гнучкий і чуйний сценарій спиратиметься на чотири стовпи, включаючи фінансові, операційні, портфельні та організаційні аспекти. Фінансовий аспект спонукає лідерів підтримувати хороший потік готівки, дозволяючи ліквідності діяти як буферний агент проти будь-яких комерційних і фінансових потрясінь. Операційний аспект гарантує, що організація працює в ефективному потоці. Аспект портфоліо буде підкреслювати важливість швидкої зміни, переосмислення і переміщення ресурсів. Нарешті, організаційний аспект поступиться місцем менш ієрархічному середовищу і більше покладатиметься на розширення прав і можливостей своїх співробітників.

3. Навігаційна перспектива. Володіючи сильним лідерством, ви підкреслюєте факт вселяння твердої віри в організацію, її людей і майбутнє. Одним із факторів, що гарантують довголіття лідерства, є чітка візія майбутнього. Ще одним успішним атрибутом є здатність розширювати можливості, надихати і спонукати людей діяти на благо організації. Основна концепція навігаційного лідерства — це здатність вести відверту розмову з колегами, що є атрибутом, який сприяє ясності і авторитету керівників організації, одночасно зміцнюючи зв’язок між роботодавцем і співробітниками.

4. Сила і гнучкість. Можливості будь-якої сильної організації засновані на її здатності дуже швидко "стирати пил при сильному вітрі". У стійкості є сім рис: адаптованість, здатність приходити в норму, фокусування на продуктивності, скромність, фокусування на рішеннях і витягання уроків із досвіду. Важливість оптимізму і впевненості в роботі завжди буде впливати на вашу команду і компанію, щоб подолати будь-які проблеми, з якими ви стикаєтеся в даний момент. Крім того, витяг уроків з минулого досвіду завжди буде визначати, як ви будете стояти на ногах під час кризи. Минулий досвід або навіть старий вивчений урок створить міцну подушку проти будь-яких потрясінь, що траплятимуться на вашому шляху.

Аби гідно зустріти своїх конкурентів, лідерам потрібно більше стійкості та менше бюрократії. Стійкість завжди вказує на важливість гнучкості і сили при зіткненні з негараздами. Збереження впевненості щодо свого бренду, своєї компанії і своїх людей буде визначати майбутнє і те, як ви будете керувати своєю компанією перед обличчям будь-яких перешкод. Більше того, життєрадісний, сильний, оптимістичний і скромний підхід допоможе вам виграти в багатьох аспектах, і саме так ви будете мотивувати своїх людей працювати у важкі часи.

5. Відкрита колаборація. Здатність досягати, знімати кордони й обмеження та налагоджувати зв’язки з іншими дозволить вам отримати альтернативну точку зору і максимізувати інновації. Відкрита колаборація — стратегічне рішення для більшості перешкод. По суті, ви застосовуєте гнучкий підхід до різноманітності, інтенсивно пристосовуєтеся до нових норм і знаходите краще рішення для будь-якої конкретної перешкоди. Відкрита співпраця слугуватиме сполучною ланкою між середовищем і культурою всередині організації та зовнішнім світом. Основна концепція тут полягає в прийнятті гнучкого плану, привабливість для клієнтів і спроможність відповідати найкращими рішеннями на потреби клієнтів. Нарешті, відкрита співпраця, така як інвестиції в акціонерний капітал, аутсорсинг, франчайзинг, групи досліджень і розробок, а також ліцензування технологій, спонукає організацію вчитися і впроваджувати інновації.

6. Сила знань. Завдяки прогностичному навчанню ви прогнозуєте і аналізуєте раніше приховані закономірності і тенденції, щоб передбачити будь-які майбутні і раптові зміни. Поліпшення ваших методів прогностичного навчання буде включати використання таких інструментів:

  • Аналітика / інтелектуальний аналіз даних. Включає в себе глибоке вивчення даних, будь то статистичний, кількісний аналіз чи прогнозні моделі, для вироблення розв’язань, рішень і дій. Таким чином організація ефективно використовуватиме витягнуті дані і результати, вміло ведучи її в "безпечну гавань".
  • Навчання з подвійним циклом. За допомогою цього інструменту ви можете управляти політиками, правилами і цілями організації, щоб вирішити будь-яку виникаючу ситуацію або перешкоду. Подвійний цикл дозволяє вам підкреслити важливість помилок і переконатися, що невдача — найкращий учитель, просуваючи культуру, яка дозволяє вчитися через невдачі та застосовує нові методи, інструменти і навіть стратегії.
  • Абдукція. При використанні абдукції стратегія будується на знаннях, отриманих із передової, від менеджерів середньої ланки і оперативних сил організації. Тут ви використовуєте знання, досвід і практичні рішення своїх співробітників. Прийняття культури, побудованої на обговореннях та постановці правильних питань, дозволить вашій команді поглянути на речі по-іншому.

За матеріалами "Six Strategies To Navigate Through Uncertainty", Entrepreneur.

Ілюстрація: Design at SydneyЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Крок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до метиКрок за кроком. Як ентузіазм і наполегливість ведуть до мети
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)