ІНСАЙТИ | Заснування бізнесу 11 жовтня 2016 р.

Як відкрити бізнес без грошей

Звісно, щоб започаткувати бізнес, нормальний рівень фінансування не зашкодить. Але як бути тим, у кого немає таких перспектив? «Розумне планування та готовність працювати, не очікуючи швидкої віддачі, — цього достатньо, щоб впевнено зробити перші кроки на ринку» — так напучує підприємців-«початківців» бізнес-публіцист Наїм Манц (Naeem Manz).

Як відкрити бізнес без грошей

Працюйте з фрілансерами

Замість того, щоб брати когось на постійну роботу, краще майте справу з фрілансерами чи сторонніми підрядчиками, котрих можна винаймати для реалізації окремих проектів, не беручи на себе купу різноманітних зобов’язань, як у випадку зі штатними працівниками.

Освоюйте віртуальний простір

Розгляньте можливість заснування онлайн-фірми, яка б пропонувала конкретну послугу чи продукт. Ви можете запустити сайт із «кошиком» для купівель, не витративши ані копійки. Зрозуміло, в такому випадку деякі функції будуть недоступні. Але того, що ви матимете, цілком достатньо, аби ваш бізнес почав здійснювати перші транзакції.

Якщо ви надалі функціонуватимете в онлайні, продумайте про доцільність використання віртуального офісу. Ви зможете орендувати офісний простір на короткий період часу для проведення зустрічей, тренінгів, нарад з конкретних проектів. Це головне місце, де зможуть збиратися фрілансери та підрядники, коли виникає потреба у командній взаємодії. Також ви отримаєте бізнес-адресу, куди доставлятиметься кореспонденція та матимете стаціонарний телефонний номер.

Використовуйте безкоштовну рекламу

Можливостей для безоплатного розміщення реклами зараз більш ніж достатньо. Соціальні мережі ідеально підходять для рекламування вашого продукту, що взагалі не коштуватиме вам ані копійки. Запрошуйте родичів та друзів відвідати ваш сайт. Вони можуть допомогли поширити вістку про ваш бізнес. Використовуйте хештеги. Це дасть вам змогу донести інформацію про ваш бізнес до ширшої аудиторії. Місцева преса та Craigslist (або інші аналогічні ресурси) також є хорошою можливістю для розміщення безкоштовної або недорогої реклами.

Продайте те, що можна продати

Обов’язково виникатимуть непередбачені ситуації, коли ви потребуватимете додаткових коштів. Подбайте про це заздалегідь. Подивіться, які речі ви можете продати, щоб мати гроші «про всяк випадок». Не тягніть із цим, бо коли настає «гострий момент», щось швидко реалізувати, як правило, не вдається. Не бійтесь розстатись, скажімо, з якимось «безцінним» гаджетом та тимчасово перейти на щось «непрестижне». Адже коли бізнес стане на ноги, ви зможете знов купити собі цю річ.

Не поспішайте звільнятись із роботи. Принаймні ви матимете певний «мінімум» на покриття ваших поточних витрат.

Дотримуйтесь засади «тихше їдеш — далі будеш»

Повільний старт — це найнадійніший спосіб не влізти в борги. Не поспішайте — пропонуйте спочатку лише один продукт чи сервіс. Так ви зможете втримати витрати під контролем. А далі, запровадивши додаткову послугу (наприклад, кур’єрську доставку), можна буде поступово наближатись до бажаного рівня надходжень.

Спочатку вдоскональте свій продукт чи послугу і лише після цього починайте думати про розширення бізнесу. Що кращим є ваш продукт, то більшим буде на нього попит. Також ви зможете глибше зрозуміти локальний ринок, що допоможе вам прийняти рішення — чи потрібно виходити на загальнонаціональний чи міжнародний рівень. У будь-якому разі перед тим, як рухатись далі, варто здобути підтримку місцевої громади.

Надавайте консалтингові послуги

Одним зі способів заробляти, не вкладаючи коштів, є консалтинг. Це вартуватиме вам лише додаткового часу та бажання зустрічатися з клієнтами після завершення робочого дня та у вихідні. Надаючи консалтингові послуги, ви позиціонуєте себе як галузевого експерта, котрий вже здобув певний авторитет. Також цей крок дозволить вам сформувати тривалі стосунки з замовниками, що допоможе вашому малому підприємству швидше ствердитись на ринку.

Думайте про фінансовий результат

Щоб прийти до бажаного результату, потрібно систематично, крок за кроком досягати малих цілей. А для цього вам знадобиться неабияка рішучість та наполегливість. Коли підприємство почне заробляти гроші, не піддавайтесь спокусі зробити собі приємний подарунок у винагороду за важку працю. Відразу реінвестуйте всі кошти в бізнес. Переконайтесь, що на ринку насправді є попит на ваш продукт чи послугу. Це означає, що споживачі розуміють, чому потребують те, що пропонує ваша фірма — усвідомлюють, як ваш продукт чи сервіс привнесе більшу зручність у їхнє особисте чи професійне життя.

За матеріалами "How to start a Business with No Money and No Employees", BusinessBlogs Hub.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Правила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдомаПравила мозку для роботи. Наука мислити розумніше в офісі та вдома

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)