ІНСАЙТИ | Лідерство 21 вересня 2012 р.

Лідерство та допитливість

Майк М'ят (Mike Myatt), радник з питань лідерства та керуючий директор N2growth, розповідає про те, чому найкращі лідери часто виявляються найдопитливішими.

Майк М'ят (Mike Myatt)
Майк М'ят
(Mike Myatt)
Чи звертали ви увагу на те, що найкращі лідери часто виявляються і найбільш допитливими? Великі лідери ніколи не вдовольняються тим, що вони знають і завжди прагнуть продовжувати свій розвиток. Справжні лідери не погоджуються на "status quo" і отримують задоволення тільки від вдосконалення (змін). Від найдавніших часів світ формувався лідерами, які розуміли, що саме через допитливість лежить шлях до майбутнього.

Допитливість допомагає сформувати візію, спонукає розвиток, підсилює пристрасть до улюбленої справи та стає найпотужнішим рушієм інновацій. Найкращі лідери розуміють, що "звичне" і "зрозуміле" не завжди виявляються синонімами до "здорового" та "ефективного".

Відкрита свідомість — це перший крок до допитливості, коли лідер починає розуміти, що "інакомислення" — це не загроза і не злочин, а ознака впевненості, яка дає змогу побачити світ під абсолютно іншим кутом зору і досягнути результатів, які здавалися недосяжними.

Нижче наведено перелік питань, які допоможуть зрозуміти, наскільки вам притаманна допитливість:

  1. Наскільки ви відрізняєтесь від інших? Чому люди повинні йти за вами? Найкращі лідери дають відповідь на це запитання щоденно своїми діями. Якщо ви не відрізняєтесь від натовпу — ви не лідер. Якщо ваші дії не спрямовані безпосередньо на розвиток тих, ким ви керуєте, тоді вам слід задуматися, як це виправити, ініціювавши реальні і значні позитивні зміни.

  2. Чи зростаєте ви? Якщо ви не зростаєте як особистість і як лідер, то навряд чи зможете довго залишатися авторитетом для тих, ким керуєте. Лідер, який не розвивається, не може керувати організацією, яка зростає. Ніхто не буває занадто зайнятим для того, щоб навчатися. Ситуація зазвичай кардинально протилежна — всі ми занадто зайняті для того, щоб ігнорувати навчання. Лідери, які не цінують навчання, дуже швидко будуть замінені тими, хто навчається і зростає!

  3. Чи спонукаєте ви допитливість в інших? Лідер, який не надихає інших на зміни та подолання викликів — не лідер, а диктатор. Диктатори придушують індивідуалізм та нові ідеї, тоді як лідери мотивують їх всіма можливими способами.

  4. Чи тягнуться до вас нові таланти? Здатність лідера знаходити та розвивати нові ідеї перетворюється на справжній "магніт" для найталановитіших співробітників. Такі люди прагнуть стати частиною культури, яка спонукає креативність та інноваційність, а не перешкоджає їм. Якщо ви як лідер не можете залучити по-справжньому талановитих працівників, то швидш за все причина полягає в тому, що глибоко в душі ви більше цінуєте "слухняність" та "порядок", а не талант. Справжні лідери не переймаються тим, "хто" правий, для них набагато важливіше "що" правильно.

За матеріалами "Leadership & Curiosity", N2Growth Blog.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Одна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатівОдна справа. На диво простий рецепт неперевершених результатів
Сила продуктивності. Як подолати прокрастинаціюСила продуктивності. Як подолати прокрастинацію
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)