ІНСАЙТИ | Продуктивність 30 вересня 2015 р.

Тайм-менеджмент у відкритому офісі

Переформатовуючи свій офісний простір, компанії сподіваються покращити взаємодію між управлінцями і персоналом. Однак при цьому виникає запитання — як же лідерам знаходити час на «найважливіші речі»? Ось думка Метта Кроніна (Matt Cronin), партнера-засновника House of Kaizen, фірми, що пропонує проривні рішення з цифрового маркетингу.

Метт Кронін (Matt Cronin)
Метт Кронін
(Matt Cronin)
Якщо ви знаходитеся в офісі без стін, то хтось завжди намагатиметься урвати шматок вашого часу. Але чи зможете ви щось робити, коли кілька людей товпитимуться біла вашого столу?

У будь-якому разі у вас не вистачить часу на всіх, хто звертатиметься за допомогою, а крім цього, ви встряватимете в ситуації, де ваша участь взагалі не потрібна. Натомість брак можливості задати вам запитання, коли ви фізично перебуваєте на робочому місці, спричинить у колективі цілком зрозуміле спантеличення. Якщо ви є, то мусите бути готові для спілкування. Але при цьому ніщо не заважає вам запровадити різні рівні доступності. Таким чином ви зможете регулювати взаємодію з підлеглими, не жертвуючи пріоритетами задля відкритості.

Три рівня доступності

Рівень доступності в офісі — це щось на кшталт вашого мережевого статусу в системі швидкого обміну повідомленнями.

«Не в мережі»

«Офлайн» — це час для самотності. Саме тоді ви можете сконцентруватися, не наражаючись на ризик, що будь-якої миті хтось може перервати хід ваших думок. Якщо ж вам психологічно важко усамітнитися, перебуваючи в полі зору підлеглих, знайдіть якійсь інший вихід, наприклад, виділіть час, коли працюватимете з дому.

«Доступний для спілкування»

Коли ви говорите, що доступні для спілкування — це означає готовність у будь-який час допомагати членам команди із розв’язанням їхніх завдань. Це повинно займати левову частку вашого часу. Намагайтесь якнайменше структурувати цей складник графіку — пристосовуйтесь до потреб підлеглих. Але при цьому навчіть людей чітко розрізняти два режими вашої роботи: коли ви доступні, а коли ні.

«Готовий до взаємодії»

Якщо ви не працюєте над своїми питаннями, відокремившись від підлеглих, або не заявили про доступність для спілкування, це означає: ви перебуваєте в процесі активної взаємодії з певною людиною чи командою. Наприклад, це може бути спілкування з підлеглим за кавою чи відвідування щомісячної наради у якомусь підрозділі. Сплануйте такі зустрічі та створіть графік часу, який ви приділятимете конкретним питанням. Тоді ви зможете повноцінно спілкуватися з людиною (чи групою), не боячись, що хтось втрутиться у цей процес.

Стратегії визначення кордонів

Ці п’ять кроків дозволять вам запобігти ситуації, коли люди постійно снуватимуть навколо вас і, відповідно, зберегти прийнятний рівень особистої ефективності.

  1. Зробіть собі «укриття». Робоче місце у приміщенні, де знаходяться члени вашої команди — це чудово, але трапляється і таке, що вам потрібно поговорити з кимось сам на сам або приділити увагу чомусь терміновому.

  2. Працюйте вдома. Сплануйте час, коли ви перебуватимете поза зоною досягнення підлеглих. Таким чином вони матимуть змогу виконувати роботу, не спокушаючись можливістю консультуватися з малозначущих питань. Приділіть цей час справі, що потребує заглиблення в тему.

  3. Дотримуйтесь засади «якщо я є — це означає, що я є». Перебування в одному офісі з підлеглими зміцнює зв'язок між вами, створюючи відчуття спільної взаємодії. Тож якщо ви вже ділите фізичний простір з командою, будьте насправді поруч з людьми.

  4. Не втручайтесь без потреби. Як би не хотілось дати вказівки чи рекомендації, тримайтесь осторонь, якщо ситуація не потребує вашої уваги. Поважайте кордони особистого простору підлеглих — адже не лише хочете, щоб інші шанували ваше право попрацювати на самоті.

  5. Ведіть календар, який був би відкритий для всіх. Визначте дні, коли ви доступні, а коли ні. Доведіть цю інформацію до всієї команди. Не змушуйте людей губитися в здогадках — чи можуть вони до вас звернутися. Заохочуйте підлеглих використовувати календар для резервування часу на спілкування з вами. Ще краще, якщо вони заздалегідь інформуватимуть вас про зміст зустрічі. Тоді ви знатимете, чого очікувати — сфокусованого обговорення певної проблеми чи вам доведеться відповідати на запитання.

Попри деякі складнощі, відкритий офіс дає всім величезні переваги. Постійна взаємодія з підлеглими дозволяє налагодити дієву систему зворотного зв’язку, що сприятиме якнайефективнішому досягненню цілей бізнесу. Головне — не боятися бути доступним для спілкування, але потрібно впевнитись, що ви та ваша команда однаково розумієте зміст поняття «доступність».

За матеріалами "How To Be A Productive CEO With An Open-Door Policy", CEO.com.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнигаРік корисних звичок. Повний курс знань, щоб набути звичок, важливих для добробуту і щастя. Збірник самарі + аудіокнига
Змінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у життіЗмінюючи правила гри. Як лідери, новатори та візіонери перемагають у житті
Міф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогуМіф про мотивацію. Як налаштуватися на перемогу
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)