ІНСАЙТИ | Штучний інтелект 13 червня 2024 р.

Від даних до рішень: як за допомогою ШІ опанувати ринкові тренди

Том Олівер (Tom Oliver), голова The Tom Oliver Group, якого Bloomberg називає не інакше, як «гуру глобального менеджменту», вважає: тренди і ваші клієнти — це дві речі, якими ви маєте опікуватися постійно. Він ділиться своїми інсайтами щодо того, як штучний інтелект може допомогти вашому бізнесу передбачати ринкові тренди.

Історія компаній сповнена колишніми гігантами, які стали відомими невдахами, бо нехтували трендами і багато втратили. Nokia і Blackberry проґавили тренд на смартфони, Sony проґавила тренд на iPod, Blockbuster проґавив цифровий стримінг і не сприйняв серйозно Netflix, Kodak проґавив цифрову фотографію, і цей список можна продовжувати й продовжувати...

Від даних до рішень: як за допомогою ШІ опанувати ринкові тренди

Штучний інтелект і тренди

Як можна точно передбачити майбутнє, коли воно здається таким непередбачуваним? На допомогу приходить штучний інтелект (ШІ) — технологія, що змінює правила гри і робить революцію у способах прогнозування ринкових трендів, а також розробки нових продуктів і послуг.

ШІ — це потужний інструмент, який може надати безцінні інсайти про поведінку споживачів, галузеві зрушення та нові тренди. Минули ті часи, коли для прийняття бізнес-рішень доводилося покладатися лише на історичні дані та інтуїцію. За допомогою ШІ ви можете використовувати силу великих даних, щоб виявити закономірності та кореляції, які раніше були приховані від очей.

Три кроки для підготовки вашого бізнесу до ШІ-революції

1. Стратегія збору даних

Визначте, які джерела даних відповідають вашим цілям. Це можуть бути дані про продаж, відгуки клієнтів, розмови в соцмережах, галузеві звіти, економічні показники та інформація про конкурентів. Розробіть стратегію збору даних, щоб збирати як внутрішні, так і зовнішні дані у структурованому форматі, який можна легко проаналізувати за допомогою ШІ-алгоритмів.

2. Збір та аналіз даних

Першим кроком у прогнозуванні ринкових трендів є збір релевантних даних. ШІ-алгоритми можуть просіювати величезні обсяги структурованої і неструктурованої інформації з різних джерел, включаючи соціальні мережі, фідбеки, галузеві звіти та економічні показники.

Аналізуючи ці дані в режимі реального часу, ШІ може виявляти закономірності й аномалії, а також висвітлювати нові тренди, які можуть вплинути на ваш бізнес.

3. Попередня обробка даних

Перед тим, як завантажувати дані в ШІ-моделі, важливо попередньо обробити та очистити їх, щоб забезпечити точність і надійність. Це передбачає видалення дублікатів, обробку відсутніх значень, стандартизацію форматів і усунення відхилень.

Забезпечивши якість даних, ви зможете підвищити продуктивність своїх ШІ-моделей і генерувати точніші прогнози. Більшість компаній пропускають важливий крок належної підготовки даних. Якщо дані не «чисті», штучний інтелект мало що зможе зробити.

Уявіть, що ви накриваєте на стіл для чудової вечері, а все, що у вас є — це брудний посуд. Саме так більшість компаній поводяться зі своїми даними. А потім дивуються, чому ШІ не може ніяк їм допомогти.

8 кроків, як зробити так, щоб ШІ перевершив ваших конкурентів

Крок 1: Виберіть інструменти та платформи ШІ

Виберіть інструменти та платформи ШІ, які відповідають потребам вашого бізнесу та технічним можливостям. Існують різні ШІ-технології, зокрема машинне навчання, обробка природної мови та предиктивна аналітика. Обираючи ШІ-рішення, враховуйте такі фактори, як простота використання, масштабованість, інтеграція з наявними системами та вартість.

Крок 2: Розробка та навчання моделей

Співпрацюйте з аналітиками даних або експертами зі штучного інтелекту, щоб розробити прогнозні моделі, пристосовані до вашого конкретного сценарію використання. Навчіть моделі на історичних даних, щоб виявити закономірності та взаємозв’язки між різними змінними.

Постійно вдосконалюйте та оптимізуйте моделі на основі зворотного зв’язку та нових даних, щоб підвищити їхню точність і прогностичну силу. Перевіряйте та тестуйте модель.

Крок 3: Інтеграція з бізнес-процесами

Інтегруйте отримані завдяки ШІ інсайти в існуючі бізнес-процеси та робочі процеси прийняття рішень. Створіть дашборди, звіти та візуалізації, аби ефективно доносити прогнозовані тренди та рекомендації до ключових стейкхолдерів. Переконайтеся, що особи, які приймають рішення, мають доступ до своєчасних і дієвих інсайтів для стратегічного планування та розподілу ресурсів.

Крок 4: Міжфункціональна співпраця

Сприяйте співпраці між різними департаментами вашої організації, включаючи маркетинг, продаж, R&D та операційну діяльність. Усувайте ізольованість і заохочуйте обмін знаннями та міжфункціональну командну роботу, щоб використовувати отримані завдяки ШІ інсайти в усьому ланцюгу створення цінності. Об’єднавши всіх навколо спільної візії та набору цілей, ви зможете максимізувати вплив ШІ на ефективність бізнесу.

Крок 5: Прогностичне моделювання

Після того, як дані зібрані та проаналізовані, ШІ може створювати предиктивні моделі, які прогнозуватимуть майбутні ринкові тренди з високим ступенем точності. Ці моделі враховують історичні дані, поточні ринкові умови та зовнішні фактори для створення прогнозів щодо продажу, попиту та споживчих уподобань.

Використовуючи предиктивну аналітику, ви можете передбачити зміни на ринку та проактивно скоригувати свої бізнес-стратегії відповідно до них.

Крок 6: Клієнтські інсайти

Розуміння ваших клієнтів є ключовим для розробки успішних продуктів і послуг. Штучний інтелект може аналізувати дані про клієнтів, щоб отримати уявлення про їхні вподобання, поведінку та потреби. Сегментуючи свою клієнтську базу та визначаючи ключових осіб, ви можете адаптувати свої пропозиції відповідно до їхніх конкретних потреб і вподобань.

Незалежно від того, чи це персоналізовані рекомендації, цільові маркетингові кампанії або кастомізація продукту, ШІ може допомогти вам забезпечити чудовий клієнтський досвід, який підвищує лояльність і задоволеність.

Крок 7: Конкурентна розвідка

Штучний інтелект може відстежувати дії ваших конкурентів, аналізувати ринкові тренди та виявляти потенційні загрози і можливості. Тримаючи руку на пульсі ринку, ви зможете передбачити кроки конкурентів, диференціювати свої пропозиції та скористатися новими трендами до того, як це зроблять ваші опоненти.

Крок 8: Інновації та розробка продуктів

Озброївшись інсайтами на основі ШІ, ви зможете швидше впроваджувати інновації та розробляти нові продукти і послуги, які резонуватимуть із вашою цільовою авдиторією. Розуміючи ринкові тренди та вподобання споживачів, ви зможете виявити незадоволені потреби, відкрити неосвоєні ринки та створити інноваційні рішення, які допоможуть вирішити виникаючі проблеми.

Незалежно від того, чи це розробка передових технологій, запуск нових лінійок продуктів або вихід на нові ринки, штучний інтелект може керувати вашими інноваційними зусиллями та сприяти сталому зростанню.

За матеріалами INQUIRER.net

Ілюстрація: iotworldmagazine.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Код винятковості. Живи за власними правиламиКод винятковості. Живи за власними правилами
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review
Мистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілейМистецтво неможливого. Посібник з досягнення неймовірних цілей

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)