РЕЦЕНЗІЇ | Огляд книги 28 січня 2021 р.

Agile-трансформація без хаосу

Протягом десятиліть бізнес-лідери болісно усвідомлювали наявність величезної прірви: вони прагнуть створювати спритні, гнучкі підприємства. Але їхня повсякденна реальність — це розрізненість, млявість процесів і інновації, що застопорилися. Сьогодні гнучкість проголошується важливим мостом через цю прірву, здатним трансформувати компанію.

Agile-трансформація без хаосу

Сьогодні існує великий потік книг і статей про те, що ж необхідно зробити для підвищення гнучкості. У той час як багато з цих книг зосереджені виключно на конкретних agile-методах і практиках, «Doing Agile Right: Transformation Without Chaos» ( «Правильний підхід до Agile: трансформація без хаосу»), написана консультантами Bain Дарреллом Рігбі (Darrell Rigby), Сарою Елк (Sarah Elk) і Стівом Березом (Steven Berez), зачіпає більш широку тему — як стати agile-підприємством. Вона показує, як agile-мислення застосовується до всіх аспектів бізнесу: до інновацій, до операцій, до функцій бек-офісу, до вищого керівництва і навіть до самого процесу agile-трансформації.

Автори розвіюють міфи, які супроводжували зростання популярності Agile — наприклад, ідею про те, що він може змінити всю організацію відразу або що його слід використовувати в кожній функції і для всіх типів робіт. Вони демонструють, що agile-команди дійсно можуть бути потужними, роблячи роботу людей більш корисною і стимулюючи інновації, але такі результати можливі лише в тому випадку, якщо метод повністю зрозумілий і правильно впроваджений.

За словами авторів, agile-команди — ключ до успіху організаційних перетворень. Вони прагнуть робити все швидко. Команди пробують нові ідеї, часто навіть до того, як вони повністю сформовані, і тестують їх на потенційних клієнтах. Вони не бюрократи і не слідують докладним планам. Якщо такі команди хочуть досягти успіху в організації, їм потрібна велика свобода і велика підтримка, особливо з боку CEO та інших керівників вищої ланки.

Консультанти Bain стверджують, що головне — це баланс. Кожна організація повинна оптимізувати і строго контролювати деякі зі своїх операцій і в той же час впроваджувати інновації. Правильно впроваджений Agile забезпечує енергійні інновації без шкоди для ефективності і надійності, необхідних для традиційних операцій. Автори розбирають, як насправді працює Agile, показують, чого не слід робити, і пояснюють вирішальну важливість правильного масштабування Agile, щоб повною мірою скористатися його перевагами. Далі вони викладають «дорожню карту» для переходу до реального agile-підприємства.

Рігбі, Елк і Берез пишуть, що agile-лідери дозволяють людям приймати рішення швидше і володіючи меншим обсягом інформації, ніж традиційні лідери. Вони зазвичай роблять наступні 5 дій:

  1. Повідомляють — навіть надмірно — про стратегічні амбіції широкому колу людей.
  2. Формують коло осіб, які приймають рішення.
  3. Зміцнюють лінії комунікації [між і] серед команд.
  4. Прискорюють цикл навчання з упором на прогрес, а не на досконалість.
  5. Передають системи вимірювання та винагороди більшим командам, розширюють кола довіри і співпраці.

У книзі акцентується, що Agile не є самоціллю; це засіб досягнення високопродуктивної інноваційної діяльності.

Цитата з книги:

«Agile вмирає на корені, коли ним керують зверху на мікрорівні. Всі ці agile-вирази про самоврядування, тестування, навчання тощо починають здаватися фальшивкою. У будь-якому разі, інструменти управління зверху вниз не працюють в agile-середовищі. Тести виявляються марними поза свого унікального контексту. А прогнозні плани зазвичай помилкові, тому що вони не можуть розпізнати непередбачувану динаміку системи або адаптуватися до неї... Справжня agile-трансформація вимагає активної участі і підтримки керівників компанії. Керівники вищої ланки, які дійсно хочуть масштабувати Agile, краще покажуть іншим, як це зробити, ніж за допомогою відправки підлеглих на семінари. Вони самі повинні розуміти Agile, любити його і використовувати його методи у власних командах. Махатма Ганді говорив: "Якби ми могли змінити себе, тенденції у світі також змінилися б". Так і з Agile».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Рішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світРішення. Практичні поради від 23 людей, які змінили світ
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?
Як управляти собою. Класика Harvard Business ReviewЯк управляти собою. Класика Harvard Business Review

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)