РЕЦЕНЗІЇ | Стаття по книзі 16 жовтня 2023 р.

«Positive Chaos»: як перетворити кризу на ясність і перевагу

Хаос є повсюдним і неминучим. Але з правильним мисленням і набором навичок ви можете перетворити його на свою перевагу. У книзі «Positive Chaos: Transform Crisis into Clarity and Advantage» («Позитивний хаос: як перетворити кризу на ясність і перевагу») Ден Турмон (Dan Thurmon) пояснює, як це зробити. Він каже: «Хитрість полягає в тому, щоб умисно і послідовно обирати перспективу, яка слугує вам». Існує багато способів бачити світ.

Positive Chaos: Transform Crisis into Clarity and Advantage

Цілком природно, що ми схильні сприймати хаос як щось приголомшливе, заплутане, стресове і божевільне. Але яким би безладним він не здавався, часто трапляється, що в хаосі можна знайти порядок.

Хаос і порядок не є полярними протилежностями. Вони співіснують. Вони взаємопов’язані і з’єднані, це дві сторони однієї медалі. У тому, що ви зараз сприймаєте як хаос, може бути порядок, а серед непізнаних і, здавалося б, випадкових обставин є передбачувані можливості.

Все пов’язане між собою. Все впливає на все інше. Коли трапляється хаос, ми більше схильні до втечі, ніж до розвитку. Але нам потрібно стати творцем позитивного хаосу. Тобто ми повинні використовувати його як можливість трансформувати себе, досягти успіху і позитивно впливати на інших, щоб вони робили те ж саме. Чому ми цього не робимо? Чому одні люди ростуть і вчаться, а інші борсаються? Турмон каже, що ми обмежуємо себе трьома проблемами і питаннями:

  • Готовність — Чи зроблю я те, що потрібно? Чому це важливо?
  • Здатність — Що для цього потрібно? Що ви повинні знати і вміти робити?
  • Спроможність — Скільки ви можете віддати? (часу, думок, енергії, грошей)

Ми маємо взяти під контроль свої ресурси. «Невеликі, майже непомітні зміни у ресурсах призводять до величезних змін у часі. Якими є ваші ресурси?» Турмон часто запитує: «Яку єдину дію ви могли б зробити або змінити, щоб ефективно змінити все?»

Якщо ви обмежуєте себе тим, що зручно, ви відмовляєте собі у тому, що можливо. Куди б ви не подивилися, у вас є цілий «шведський стіл» вбудованих відмовок і виправдань для посередності.

Щоб відбулися зміни, речі мають бути виведені з рівноваги. Баланс статичний. Отже, щоб розвиватися, ви повинні навмисно виходити з рівноваги. «Щоб щось відбувалося навмисно, ви маєте підтримувати стабільність, створюючи при цьому нерівновагу».

Система, об’єкт або людина можуть зберігати стабільність, коли вони зазнають змін. І що стабільнішими, функціональнішими та обґрунтованішими вони є, то легше людині, системі чи об’єкту адаптуватися до змін, не зазнаючи при цьому повного руйнування.

Зміна перспективи допоможе вам удосконалити вашу систему реагування. Те, що з вами відбувається, не є чимось новим. Життя підносить нам повторювані патерни. «Сьогоднішній хаос — це нова версія того, через що ви вже пройшли. Ключ до роботи з хаосом — це ваша перспектива. Я закликаю вас приділяти більше уваги довгостроковим викликам, що повторюються, а не наступному правильному кроку».

Коли виникає невизначеність і випадковість, незалежно від того, чи сприймається це як загроза, чи як захоплення, ви не берете це на свій рахунок. Ви просто сприймаєте це як новий фактор, який потрібно включити у своє життя. Йдеться не про виклик, що постає перед вами. Йдеться про виклик, що йде від вас. Справа не в тому, що вас випробовує, а в тому, як ви вирішили випробувати себе.

Коли в нашому житті панує хаос і невизначеність, ми схильні проявляти негатив і надмірно міркувати. Нам потрібно зупинитися і запитати: «Чи допомагають мені ці думки зараз?». Аби впевнено зустріти те, що відбувається, нам потрібно «знайти знайоме, побачивши схожість з іншими ситуаціями, через які ми вже пройшли, — інші навички та уроки, які ми вже застосовували. Використовуйте своє минуле, щоб бути більш сьогочасним і створити краще майбутнє». Використовуйте те, що вже є всередині нас.

Створюйте імпульс. «Імпульс — це ваша здатність рухати себе та свої ініціативи вперед. Якщо ви не рухаєтеся, не думаєте, не створюєте, не зростаєте, не налагоджуєте зв’язки, не досліджуєте, то ви починаєте слабшати, відсторонюватися і стагнувати».

У часи хаосу та невизначеності лідери привносять ясність. «У середовищі, де все гучно, важливо і приголомшливо, вони вказують на те, що має найбільше значення. Вони підкреслюють цінності та зміцнюють наміри. Крім того, вони поширюють місію через свої щоденні дії, постійно нагадуючи іншим: Це те, що ми робимо. І ось чому ми це робимо».

* * *

Тут висвітлено лише деякі моменти, які стимулюватимуть ваше мислення та розширять вашу перспективу. Із цієї непересічної книги можна почерпнути дуже багато корисного. Наприклад, ви навіть зможете дізнатися про спрощену версію теорії хаосу і те, як вона пов’язана з вашим життям і зростанням.

За матеріалами Leading BlogЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізаціюВміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію
Як вижити серед токсичних людейЯк вижити серед токсичних людей
Як ви збудуєте своє життя?Як ви збудуєте своє життя?

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2023, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)