РЕЦЕНЗІЇ | Книга 12 вересня 2012 р.

Риба, яка з'їла кита:
Життя та часи американського бананового короля

The Fish That Ate the Whale: The Life and Times of America's Banana King

У 1954 році ЦРУ організувало переворот у Гватемалі, який був більш хитрим кроком, ніж революція. У країну вторгся 39-річний екс-полковник Карлос Кастільйо Армас (Carlos Castillo Armas) із групою 400 найманців. Втім той факт, що операція закінчилася поваленням демократично обраного лідера Гватемали Джакобо Арбенса (Jacobo Arbenz) стало несподіванкою навіть для самих представників ЦРУ.

Найхитрішим виявився Семюель Земурай (Samuel Zemurray), відомий під іменем "бананового короля", оскільки займався торгівлею бананами. Саме він — центральна фігура книги Річа Когена (Rich Cohen) "Риба, яка з'їла кита" (The Fish That Eat the Whale). Ця історія дає нам цінний урок, що може трапитися, якщо бізнес набуває занадто багато влади.

"Для мене, — пише Коген, — життя Семюеля Земурая стало справжньою історією втілення Американської мрії, не тільки з точки зору досягнення успіху, але й з позиції "ціни", яку довелося заплатити за цей успіх".

Земурай був доволі суперечливою особистістю. З одного боку, він підтримував університети і будував лікарні у Центральній Америці, а з іншого — руйнував демократичні режими в прилеглих країнах, коли виникала загроза того, що вибрані лідери можуть почати впроваджувати правила "чесної гри" на землях, завдяки яким Земурай отримував свій прибуток.

На початку 1950-их його компанія United Fruit володіла 70% всіх приватних земель у Гватемалі. Лише 15% цих земель використовувалося. А 35% були в резерві. Щоб відкрити землі для потреб сільського господарства, президент Джакобо Арбенс підписав указ, який дозволяв використовувати вільні землі приватним фермерам. Так він нажив жахливого і жорстокого ворога в особі Семюеля Земурая.

Гватемала була однією із найбільш відомих і найкривавіших інтервенцій, які здійснювалися за глибоко прихованої ініціативи Земурая. Але вона була далеко не першою. Були й інші — не менш підлі. Автор книги "Риба, як з'їла кита" називає Земурая тією людиною, яка стала причиною багатьох десятиліть жахливої жорстокості.

Ярослав Федорак, за матеріалами Businessweek.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Можливо все!Можливо все!
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
Напролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемогиНапролом. Мистецтво перетворювати перешкоди на перемоги
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)