РЕЦЕНЗІЇ | Найкращі книги 14 листопада 2017 р.

Найкращі бізнес-книги 2017 року за версією Financial Times та McKinsey

Джерело: K.Fund Media

Найкращою бізнес-книгою 2017-го року за версією видання Financial Times та консалтингової компанії McKinsey визнано книгу Емі Голдштейн (Amy Goldstein) «Джейнсвіль: американська історія» (Janesville: An American Story).

Janesville: An American Story (Amy Goldstei)

Автор — журналіст The Washington Post — перша жінка, котра здобула цю премію як єдиний автор (у 2011-му Естер Дюфло розділила її з Абхіджитом Банерджі за книгу «Економіка бідних»). Під час урочистої церемонії у Нью-Йорку, окрім компліментів журі та гучних овацій, вона отримала й грошову нагороду — £30,000.

Книга переможниці розповідає про те, як мешканці містечка Джейнсвіль у штаті Вісконсин, де був розташований найстаріший завод компанії General Motors, оговтувалися після його закриття через кризу у 2008-му році.

Судді відзначили притаманну стилю Голдштейн людяність, яка, на їхню думку, вкрай необхідна у часи, коли компанії змушені ухвалювати непрості рішення щодо автоматизації та реструктуризації свого бізнесу. Як наголосив голова відбіркового комітету та головний редактор FT Лайонел Барбер (Lionel Barber), «Джейнсвіль» — це книжка про нову індустріальну епоху та її виклики.

Один із головних висновків, що їх робить авторка, яка впродовж багатьох років вела репортажі з Вісконсина, — практика навчання звільнених працівників нових навичок не є настільки ефективним рішенням, як цього хотілося б політикам.

«Перекваліфікація, виявляється, не привела до збільшення кількості робочих місць чи до кращої платні ані в самому Джейнсвілі, ані навколо нього», — пише Голдштейн.

Нагороду «Найкраща бізнес-книга року» вручають з 2005-го року книгам, що «якнайпереконливіше і найцікавіше висвітлюють проблеми сучасного бізнесу, включно з менеджментом, фінансами та економікою».

До шорт-лісту премії також увійшли ще 5 книг, автори яких отримали по £10,000.

The One Device: The Secret History of the iPhone (Brian Merchant)

«Один пристрій: таємна історія iPhone», Брайан Мерчант

The One Device: The Secret History of the iPhone, 2017

У 2007 році Стів Джобс представив новий гаджет, що змінив мобільний ринок — iPhone. Саме цей дивайс сьогодні приносить 60% прибутків компанії з Купертіно. «Один пристрій» — це історія створення першого покоління телефонів від Apple. Американський журналіст та науковець Брайан Мерчант (Brian Merchant) поспілкувався з колишніми працівниками компанії, які розповіли про те, як народився перший iPhone. «У компанії створили спеціальну лабораторію Purple Dorm, де цілодобово працювали десять інженерів. І так тривало майже рік», — пише автор. Також Мерчант багато розповідає про серійне виробництво телефонів на китайському заводі Foxconn. «Понаднормова робота — це звична справа перед релізом нової моделі телефону», — розповіли автору колишні працівники Foxconn. Наприкінці книги автор намагається спрогнозувати, чи вдасться Apple втриматись на «технологічному Олімпі».

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change (Ellen Pao)

«Перезавантаження: моя боротьба за зміни», Еллен Пао

Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change, 2017

Одна з головних проблем Кремнієвої долини — сексизм. У цьому переконана Еллен Пао (Ellen Pao), колишній молодший партнер венчурної компанії Kleiner Perkins Caufield & Byers та засновниця організації Project Include, що займається проблемами дискримінації у технологічних компаніях. У 2017 році вона написала книгу, де розповіла, як дискримінують жінок у Кремнієвій долині. «Вас не покличуть на обід з босом, не дадуть підвищення та будуть менше платити. І причина одна — ви жінка», — пише автор. Пао описала не лише історію свого звільнення з венчурної компанії, а і зібрала історії десятків жінок, які втратили роботу через гендерні ознаки.

The Spider Network: The Wild Story of a Math Genius, a Gang of Backstabbing Bankers, and One of the Greatest Scams in Financial History (David Enrich)

«Павутиння: дика історія математичного генія», Девід Енріх

The Spider Network: The Wild Story of a Math Genius, a Gang of Backstabbing Bankers, and One of the Greatest Scams in Financial History, 2017

Девід Енріх (David Enrich) — американський журналіст та редактор рубрики «Фінанси» у виданні The New York Times. В основі його книги — історія, що трапилась у Лондоні в 2006 році. Тоді кілька талановитих брокерів на чолі з математиком Томом Хейсом пограбувала британські банки майже на $1 млрд. Автор розповідає, як групі людей, що називали себе «Павутинням», завдяки юридичній недосконалості законодавства вдалось обійти системи захисту банків туманного Альбіону. «Книга Енріха — один з найкращих фінансових детективів останнього десятиліття», — зазначило видання Financial Times. Крім відтворення подій 12-річної давності, автор багато уваги приділив мотивації учасників групи «Павутиння». «Хтось був борцем за справедливість, але були і такі, що хотіли просто заробити», — пише Енріх.

Adaptive Markets: Financial Evolution at the Speed of Thought (Andrew W. Lo)

«Адаптивні ринки: фінансова революція на швидкості думки», Ендрю Ло

Adaptive Markets: Financial Evolution at the Speed of Thought, 2017

Ендрю Ло (Andrew W. Lo), професор економіки та викладач у MIT Sloan School of Management. Він впевнений, що сила фінансового ринку дуже переоцінена. Автор пропонує ввести нове економічне визначення — адаптивні ринки. «У часи нестабільності більшість інвесторів реагують інстинктивно. Тому завдання сьогоднішньої економіки — навчитись прогнозувати та розпізнавати емоції», — пише Ло. Крім того, значна частина книги присвячена взаємозв’язку впровадження інновацій та державного регулювання фінансової сфери. На думку автора, поява криптовалют пов’язана з тим, що люди хочуть почувати себе вільними та незалежними від державних інституцій. Видання Financial Times назвало роботу Ло новим поглядом на світову економіку.

The Great Leveler: Violence and the History of Inequality from the Stone Age to the Twenty-First Century (Walter Scheidel)

«Велика рівнялівка: насильство та історія нерівності від кам’яного віку до двадцять першого століття», Вальтер Шейдель

The Great Leveler: Violence and the History of Inequality from the Stone Age to the Twenty-First Century, 2017

Історик Вальтер Шейдель (Walter Scheidel) написав книгу про те, як насильство, війни та катастрофи змінюють історію та посилюють нерівність серед людей. Автор зазначає, що саме економічна нерівність серед людей, тобто поділ на бідних та багатих — це визначальна риса людської цивілізації. Робота Шейделя — це скрупульозний історичний аналіз того, як протягом останніх тисячі років збільшувалась прірва між бідними та багатими. Втім, за останні 50 років кількість війн та суспільних потрясінь зменшилась. На думку автора — це поганий сингал, який свідчить про занепад цивілізації, або ж про наближення масштабного катаклізму.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті
Як здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБРЯк здобути прихильність людей і навчитися впливати на них: рекомендації колишнього агента ФБР
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)