РЕЦЕНЗІЇ | Підприємницькі книги 28 березня 2012 р.

21 книга, яку повинен прочитати кожен підприємець

Автори видання Business Insider Б'янка Мейл (Bianca Male) та Еймі Грос (Aimee Groth) провели опитування серед підприємців та засновників компанії з метою виявити перелік книг, які найбільше вплинули на їхнє життя та сформували їхню кар'єру.

 1. "Джерело" (The Fountainhead) Айн Ренд (Ayn Rand)

  Джерело
  Ось що про цю книгу говорить керівник компанії First Round Capital: "Я не знаю жодної іншої книги яка з такою точністю підсумовувала б всю підприємницьку пристрасть та дух, як "Джерело" Айн Ренд: "Питання не в тому, хто дозволить мені, а в тому, хто посміє мене зупинити".

 2. "Вихід з кризи" (Out of the Crisis) Едвардcа Демінга (Edwards Deming)

  Вихід з кризи
  Роджер Еренберг (Roger Ehrenberg), керуючий партнер IA Ventures: "Ця книга спонукає підприємця та управлінця поважати підлеглих, фокусуватися на процесі, а також працювати над збором та аналізом даних".

 3. "Основи екстремального програмування" (Extreme Programming Explained) Кента Бека (Kent Beck)

  Extreme Programming Explained
  Бабак Ніві (Babak Nivi), засновник Venture Hacks: "В книзі описані правильні підходи до розробки продуктів, відступати від яких є сенс тільки якщо ви впевнені у власній правоті (наприклад, якщо у вас вже є досвід розробки операційних систем, космічних кораблів чи Google)".

 4. "Чотири кроки до Богоявлення" (The Four Steps to the Epiphany) Стівена Бланка (Stephen Blank)

  The Four Steps to the Epiphany
  Бабак Ніві (Babak Nivi), засновник Venture Hacks: "Це справжній посібник зі створення стартапу".

 5. "Перевірка реальністю" (Reality Check) Гая Кавасакі (Guy Kawasaki)

  Reality Check
  Пенелопа Транк (Penelope Trunk), засновник компанії Brazen Careerist: "Кожен розділ цієї книги — як окрема стаття в блозі. Тому ви можете навчитися чомусь з кожної сторінки. І кожен розділ нагадує мені працювати над вдосконаленням того, що я зараз роблю неідеально".

 6. "Вершина" (Peak) Чіпа Конлі (Chip Conley)

  Peak
  Фред Дестін (Fred Destin), партнер Atlas Venture: "Ієрархія потреб Маслоу адаптована для бізнес-середовища. В книзі ви знайдете дуже цінні поради, як досягнути "сталої надрезультативності".

 7. "Гіпотеза щастя" (The Happiness Hypothesis) Джонатана Хейта (Jonathan Haidt)

  The Happiness Hypothesis
  Фред Дестін: "Ця книга не пов'язана з бізнесом напряму. Але якщо ви навчитесь усвідомлювати свої сильні сторони — це може дуже суттєво допомогти вам на шляху до успіху в бізнесі".

 8. "Не дивлячись ні на що" (Against the Odds) Джеймса Дайсона (James Dyson)

  Against the Odds
  Джейсон Фрід (Jason Fried), засновник та президент компанії 37signals: "Одна з найкращих книг про дизайн, бізнес, винаходи та підприємництво, яку мені доводилося тримати в руках. Ви не повірите, через що довелося пройти авторові, щоб вивести свій продукт на ринок".

 9. "Як стати багатим" (How to Get Rich) Фелікса Деніс (Felix Dennis)

  How to Get Rich
  Грег Галант (Greg Galant), засновник Sawhorse Media: "Підприєменицькі мемуари мільярдера, який "зробив себе сам" — засновника журналу Maxim".

 10. "Прозорість: Як лідери створюють культуру довіри" (Transparency: How Leaders Create a Culture of Candor) Уоррен Беніс (Warren Bennis)

  Transparency: How Leaders Create a Culture of Candor
  Нілофер Мерчант (Nilofer Merchant), засновник Rubicon Consulting: "Майбутнє народжується не в простих розмовах, а в складних дискусіях. Ми повинні знати, як керувати такими дискусіями, які проливають світло на те, що ми робимо і чому ми це робимо".

 11. "Майбутнє настало вчора" (The Future Arrived Yesterday) Майкла Мелоуна (Michael Malone)

  The Future Arrived Yesterday
  Нілофер Мерчант: "Наступне покоління компаній розвиватиметься абсолютно у інший спосіб, ніж компанії, які зростали всього лише 10 років назад. Майк Мелоун розповідає про те, як створити більш гнучку компанію, здатну пристосуватися до будь-яких умов".

 12. "Перемикач: Як змінюватися, коли змінюватися важко" (Switch: How to Change Things When Change Is Hard) Чіпа Хіза (Chip Heath) та Дена Хіза (Dan Heath)

  Switch: How to Change Things When Change Is Hard
  Сін Еліс (Sean Ellis), засновник та генеральний директор CatchFree: "Основна думка книги полягає в тому, щоб подвоювати зусилля на ті речі, які приносять результат".

 13. "Посібник підприємця у світі законів бізнесу" (The Entrepreneur's Guide to Business Law) Констанс Беглі (Constance Bagley) та Крейга Доучі (Craig Dauchy)

  The Entrepreneur's Guide to Business Law
  Кріс Діксон (Chris Dixon), співзасновник Hunch: "Ця книга може бути доволі складною, якщо вам нечасто доводиться стикатися з юридичними аспектами бізнесу, але для мене вона стала однією із найбільш корисних бізнес-книг".

 14. "Долаючи провалля" (Crossing the Chasm) Джефрі Мура (Geoffrey Moore)

  Долаючи провалля
  Кріс Діксон: "Дуже інтелігентна і надзвичайно корисна книга, яка пояснює, чому більшість стартапів зупиняються посередині між "ранніми прихильниками" (early adopter) та масовим споживачем".

 15. "Бойд: Пілот-боєць, який змінив мистецтво війни" (Boyd: The Fighter Pilot Who Changed the Art of War) Роберта Корама (Robert Coram)

  Boyd: The Fighter Pilot Who Changed the Art of War
  Стівен Бланк (Steve Blank), колишній серійний підприємець, який сьогодні викладає у Стенфордському Університеті: "Спостерігайте, орієнтуйтесь, вирішуйте і дійте — основна ідея розвитку споживачів та стартапів була винайдена військовим пілотом. Обов'язково прочитайте цю історію".

 16. "Дилема інноватора" (The Innovator's Dilemma) та "Рішення інноватора" (The Innovator's Solution) Клейтона Крістенсена (Clayton Christensen)

  Дилема інноватора
  Стівен Бланк (Steve Blank): "Чому великі компанії працюють як динозаври? Крістенсен зрештою зумів відповісти на це запитання!"

 17. "Вплив: Психологія переконання" (Influence: The Psychology of Persuasion) Роберта Ціалдіні (Robert Cialdini)

  Вплив: Психологія переконання
  Девід Хенсон (David Hansson), партнер 37signals: "Вплив демонструє як продавати та працювати з клієнтами, ставлячись до них, як до людей".

 18. "Maverick: Історія успіху найбільш незвичайної компанії у світі" (Maverick!: The Success Story Behind the World's Most Unusual Workplace) Рікардо Семлера (Ricardo Semler)

  Maverick: Історія успіху найбільш незвичайної компанії у світі
  Девід Хенсон: "Maverick розповідає історію про те, як впровадити радикальні зміни у дуже консервативній компанії, де працює 8000 людей".

 19. "Щасливий чи розумний? Секрети підприємницького життя" (Lucky or Smart? Secrets to an Entrepreneurial Life) Бу Пібоді (Bo Peabody)

  Lucky or Smart? Secrets to an Entrepreneurial Life
  Марк Девіс (Mark Davis), співзасновник та генеральний директор Kohort: "Погляд на деякі унікальні випробування, з якими доводиться стикатися підприємцям".

 20. "Дзен та мистецтво догляду за мотоциклом" (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance) Роберта Пірсіга (Robert Pirsig)

  Дзен та мистецтво догляду за мотоциклом
  Бред Фелд (Brad Feld), співзасновник Foundry Group: "Кожен, хто щось створює, зобов'язаний прочитати цю книгу. Повільно, щоб відчути її особливий "смак".

 21. "Сила миттєвих рішень" (Blink: The Power of Thinking Without Thinking) Малкольма Гладуела (Malcolm Gladwell)

  Сила миттєвих рішень
  Пол Джозефак (Paul Jozefak), керуючий партнер у Neuhaus Partners: "Чудові поради щодо прийняття рішень".


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
12 важелів успіху12 важелів успіху
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)