ТЕНДЕНЦІЇ | Прогноз 2008 10 січня 2008 р.

Кредитна криза і нестача талановитих співробітників — основні тенденції, яких варто очікувати у 2008-му

Переважна більшість досліджень, які публікуються по обидва боки Атлантики, прогнозують, що 2008-ий рік стане багатим на виклики для бізнесу. Компанії по всьому світі будуть змушені вирішувати кредитні проблеми та боротися з економічними умовами, які з кожним роком стають дедалі більш жорсткими.

Проте, одним із найбільших викликів, з яким доведеться боротися менеджерам по всьому світі, і надалі залишиться суттєва нестача кваліфікованих управлінців та інших співробітників. Звісно ж, для талановитих працівників ця тенденція означає підвищення попиту на них і можливості для швидкого професійного зростання.

Найбільший попит буде на представників відділів продажів та спеціалістів із розвитку бізнесу.

Управлінці різних ланок сьогодні змінють свої посади в середньому один раз на 3,4 роки, порівняно із 4,1 років у 2002-му.

Разом зі зростанням конкуренції на талановитих менеджерів, зростає і кількість компаній, які розробляють спеціальні програми планування кар'єрного розвитку.

У той же час міжнародне дослідження, проведене консалтинговою компанією Towers Perrin, говорить про відносно невисокий рівень зростання заробітних плат у більшості країн наступного року.

Наступний рік також обіцяє стати багатим на компанії, які займаються реструктуризацією. А це значить, що співробітникам таких компаній доведеться докласти усіх можливих зусиль і показати найвищий рівень роботи, щоб утриматися на своїх посадах.

Дослідження консалтингової компанії Development Dimensions International (DDI) спільно з Human Capital Institute, в якому взяло участь понад 700 HR-спеціалістів, виявило, що дві третини з них прогнозують збільшення інвестицій у сферу навчання та розвитку персоналу. А 9 із десяти переконані, що саме "таланти стануть визначальним фактором успішності тієї чи іншої компанії".

Три чверті лідерів, які також взяли участь в опитуваннях, вважають за необхідність швидку зміну організаційної структури. "Все, що ми робимо зараз, ми повинні робити швидше, якісніше і з меншими витратами", — наголосив один із респондентів.

Проте, для цих цілей організаціям безперечно будуть необхідні таланти, конкуренція за які досягне у 2008-му році небувалих висот. Більшість організацій змагатимуться за одних і тих же людей, тоді як Індія та Китай стануть основними гравцями на ринку робочої сили щонайменше на найближчі три роки.

Продовжиться і тенденція до розмивання географічних кордонів. Першопричиною цього стане торгівля знаннями та інтелектуальним капіталом на міжнародному рівні, стверджує 86% респондентів.

"Обмежені ресурси та розширення глобалізації призведе до перетворення внутрішніх тренінгів та програм навчання на один із основних інструментів забезпечення життєдіяльності організації. Внаслідок глобальної конкуренції за таланти, все більше та більше компаній закриватимуть лідерські посади своїми внутрішніми людськими ресурсами", — стверджує автор звіту, віце-президент компанії DDI.

Половина з опитаних респондентів називають основною причиною своїх проблем у наступному році зростання вартості енергетичних ресурсів, а більше, ніж третина нарікає на скорочення кредитів на фінансових ринках. Зашкодить бізнесові і скорочення споживчих витрат, оскільки особистий борг громадян продовжує впевнено зростати.

Та попри всі ці негативні тенденції, які можуть видатися особливо непривабливими на тлі зростання, яке відбувалося у 2007-му році, фундамент всесвітньої економічної системи залишається міцним і стабільним. Тому можна сподіватися на те, що подібні спади носитимуть короткостроковий характер.

За матеріалами "Credit crisis and talent crunch the themes for 2008", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак.




ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Білл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в однійБілл Гейтс рекомендує… 10 книжок про важливе в одній
X10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життяX10: Правило переможця. Як отримувати максимум від життя
12 важелів успіху12 важелів успіху

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)