ТЕНДЕНЦІЇ | Майбутнє роботи 13 грудня 2018 р.

Етична автоматизація

Джерело: open

За результатами дослідження McKinsey Global Institute, до 2030 року буде автоматизовано від 400 до 800 млн робочих місць у світі. Схоже, що це майбутнє, якого вже не уникнути. З яких точок зору можна подивитись на автоматизацію? І які протиріччя зараз спостерігаються всередині цього процесу?

Етична автоматизація На думку партнера McKinsey Global Institute Майкла Чуї (Michael Chui), у недалекому майбутньому нам всім потрібно буде вчитись, як робити нові речі, і змінювати наявні звички. Скоріше за все, найбільше постраждає середній клас розвинених країн: чимало його представників можуть втратити роботу у міру того, як корпорації автоматизуватимуть робочі місця, або стикнутись з суттєвим скороченням зарплатні. Людям доведеться конкурувати з роботами та автоматизованими системами — і це буде непросто для багатьох професій.

У країнах, де робоча сила дешевша, а технології коштують дорожче, цей процес відбуватиметься повільніше, ніж на розвинених ринках.

Який вихід у тих людей, чиї робочі місця будуть автоматизовані? Звісно, з’являтимуться й нові професії, — стверджує команда дослідників з McKinsey. Наприклад, наслідком старіння населення планети може стати зростання потреби у тих, хто піклуватиметься про людей похилого віку (якщо і їх не замінять роботи — як це відбувається у Японії).

Деякі дослідники стверджують, що нових робочих місць вистачить для всіх, проте якщо подивитись на тенденції, то такі тези викликають сумнів. Вже зараз роботи готують піцу (приклад — американський стартап із доставки їжі Zume Pizza), подають каву (120 чашок за годину!). А безліч корпорацій, починаючи від Amazon і закінчуючи McDonald’s, інвестують у автоматизовану робочу силу.

Наслідком старіння населення планети може стати зростання потреби у тих, хто піклуватиметься про людей похилого віку (якщо і їх не замінять роботи — як це відбувається у Японії)

Таким чином, першими загрозу відчують розвинені країни. Проте, скоріше за все, такі держави допомагатимуть своїм громадянам фінансово, якщо вони втратять роботу через появу роботів. З іншого боку, у людей з’явиться більше вільного часу — і точно зменшиться рівень стресу.

Цікаво те, що хоча компанії й прагнуть автоматизації, вони часто негативно ставляться до своїх працівників, які винаходять креативні рішення для автоматизації своєї власної роботи. Скажімо, декілька років тому користувач під ніком FiletOFish1066 написав анонімний пост про те, що він автоматизував свої завдання QA-тестувальника і вже протягом шести років займається тим, чим хоче, — замість того, щоб працювати.

«40 годин на тиждень я ходжу до офісу, граю там у відеоігри, читаю reddit і роблю те, що забажаю, — написав він. — За останні шість років я справді працював протягом десь 50 годин».

Нещодавно видання The Atlantic поспілкувалось із десятком людей, які автоматизували свою працю. Майже всі з них бояться розповідати про це роботодавцеві. До речі, згодом FiletOFish1066 спіймали «на гарячому» і звільнили. Але його історія стала приводом для дискусій на тему: чи потрібно забороняти працівникам автоматизувати свою роботу? Адже якщо швидкість та ефективність є пріоритетом для бізнесу, — то будь-яка автоматизація може бути корисною для нього. Це запитання наразі залишається відкритим, і напевно, кожній компанії треба поміркувати над ним ще до того, як вона сама стикнеться з описаними проблемами.

За матеріалами "What happens when you automate your own job?", The Hustle.

Ілюстрація: Danomyte / Shutterstock.comЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?Міф досвіду. Чому ми засвоюємо хибні уроки і як це виправити?
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2022, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)