БІЗНЕС-ОСВІТА | МВА 27 травня 2008 р.

Ринок праці для МВА переживає нелегкі часи

Кожен випускник бізнес-школи мріє про те, як після закінчення МВА перед ним привітно відчиняться "двері" привабливого ринку праці для топ-менеджерів. Втім, багато студентів, отримавши омріяний диплом, стикаються із сумним фактом, що насправді на ринку праці не все так ідеально, — ділиться своїми враженнями абітурієнт бізнес-школи Kellog Брендон Корнук (Brandon Cornuke).

Кілька тижнів тому мені вдалося відвідати захід "День у Kellog", який організовується студентами відомої бізнес-школи для абітурієнтів, які пройшли тестування і були прийняті як студенти, — розповідає Брендон. — Це чудова нагода познайомитися з майбутніми друзями та самою школою. За три дні перебування у школі, ми мали нагоду поспілкуватися зі студентами, професорами, адміністрацією та випускниками. Втім, під час кожної із зустрічей, розмов та конференцій лише одна тема постійно хвилювала аудиторію — ринок праці.

Кожен студент провідної бізнес-школи щиро вірить у те, що ступінь МВА відчинить перед ним двері до вражаючої кар'єри. Але сьогодні вони стикаються зі ще одним фактором, який не може їх не хвилювати — це хвороблива світова економіка. І хоча попит на випускників МВА поки-що залишається доволі надійним — сучасні студенти вже не настільки впевнені, що через два чи три роки, коли вони закінчать своє навчання, зможуть влаштуватись у хорошу компанію.

Кожен, хто випускається сьогодні, чудово знає, як швидко може "зникнути" роботодавець під час економічного спаду. І якщо три-чотири роки тому середньостатистичний випускник МВА міг отримати шість чи сім пропозицій роботи відразу після закінчення школи, то сьогодні деяким студентам доводиться добряче "пропотіти", щоб знайти хоч одну пристойну посаду. Навіть інтернатура не може гарантувати того, що вас врешті-решт приймуть на роботу. Адже компанії може "не вистачити бізнесу", щоб найняти вас на управлінську посаду.

Зважаючи на труднощі з працевлаштуванням, які можуть очікувати випускника, сьогодні я не впевнений, що отримаю "роботу мрії" хоч і був запрошений на навчання до усіх трьох шкіл, куди подавав свої документи: Kellogg, Michigan та Duke, — продовжує ділитися своїми враженнями Брендон.

Економічна освіта не гарантує "легкого" входження на ринок праці. І це при тому, що багато студентів, після того як витратили на навчання шестизначну суму грошей, хочуть якомога швидше повернути свої інвестиції, влаштувавшись на достойну посаду у потужній компанії.

Чітке усвідомлення своїх позицій та розуміння того, у якій сфері ви хочете працювати, дає вам значні переваги. Таким чином ви зможете вибрати саме ту школу, яка навчає спеціалістів необхідного вам профілю. Адже навіть коли економіка "сповільнюється" компанії не перестають наймати ключових спеціалістів. І якщо ваше ім'я тісно асоціюватиметься з певною нішею, існує чимала ймовірність, що саме на вас звернуть увагу роботодавці.

"У 2010-му році, коли я закінчу школу, економічні умови справді можуть бути жорсткими для випускників, — закінчує свою розповідь Брендон Корнук. — Але після відвідин «Дня у Kellog» я лише більше утвердився у думці розпочати своє навчання на МВА. Мої колеги — надзвичайно розумні, талановиті та проникливі. І не має значення, наскільки складно буде влаштуватися на достойну посаду, тепер я точно не відмовлюсь від чудової можливості отримати ступінь МВА".

За матеріалами "Facing a Murky Job Market", Business Week.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
9-10 квітня 2020
Київ
Мегатренди 2030. Нова роль керівника майбутнього
11-12 квітня 2020
Київ
Категорійний менеджмент 4.0. Нові практики впровадження
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Серійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіхуСерійний переможець. 5 дій для створення вашого циклу успіху
Максимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалуМаксимум успішності. Стратегії і навички для розкриття прихованого потенціалу
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)