Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


БІЗНЕС-ОСВІТА | Розвиток 26 червня 2009 р.

Європейські бізнес-школи ростуть, коли починається криза

Студенти МВА прагнуть більш глобальних перспектив та ширших кар'єрних і професійних можливостей, що змушує молодих людей поглиблювати свої бізнес-знання, шукаючи можливостей для навчання поза межами країни, в якій вони народилися та проживають.

Для Кріса Кері, 32-річного випускника West Point, який спершу сім років провів у складі американської армії, а потім 2 роки працював радником у Morgan Stanley, рішення де здобувати освіту МВА виявилося зовсім не легким. Він хотів здобути міжнародний досвід. Саме тому він, подавши документи і вдало пройшовши іспити відразу до кількох американських бізнес-шкіл, обрав курс МВА у Vlerick Leuven Gent Management School у Бельгії. "Для мене дуже важливо, яким чином люди з різних країн виконують різні функції різними способами", — пояснює Кері.

Сьогодні ж до мотиваторів, які змушують людей поступати до бізнес-шкіл, додається ще й економічна криза. Кількість абітурієнтів бізнес-шкіл на континенті збільшилася приблизно на третину (разом зі скороченням показників найму у фінансовій та консалтинговій сферах).

Студенти, декани, члени приймальних комісій та кар'єрні радники вважають таку ситуацію хорошою можливістю для подальшого розвитку бізнес-освіти у Європі. Сьогоднішня рецесія вимагає глобальних рішень, а ця потреба, в свою чергу, підвищує привабливість європейських програм у бізнес-школах, які сьогодні можуть об'єднувати студентів 50 різних національностей у одній аудиторії.

"Американська модель орієнтації на акціонерів не повністю виправдала покладені на неї сподівання, — стверджує Джордж Їп (George Yip), декан Rotterdam School of Management у Нідерландах. — Саме тому спеціалісти звернули увагу на європейську модель. А де можна краще засвоїти її, якщо не в Європі?"

Другим важливим фактором, який сприяє розвитку європейської бізнес-освіти є економіка. Під час рецесії типовими є випадки, коли двадцятирічні спеціалісти, які всього лише кілька років працювали за спеціальністю, йдуть навчатися на МВА. Карен Зігфрід (Karen Siegfried), виконавчий директор приймальної комісії University of Cambridge's Judge School of Business розповідає, що останнім часом все більше молодих кандидатів фактично без жодного досвіду роблять спроби поступити на однорічні курси МВА. "Багато хто з них хоче якомога швидше покинути фінансову сферу і змінити вид діяльності", — додає вона.

Фінансовий сектор скоротив тисячі робочих місць протягом останніх 18 місяців. Не менш безнадійно виглядає зараз і сфера консалтингу. Саме тому більшість студентів та випускників починають звертатися до менш "гламурних" сфер. Наприклад, індустріальні компанії (особливо, ті, що працюють в хімічній та фармацевтичній сферах) сьогодні як ніколи перебувають у пошуках талановитих випускників бізнес-шкіл.

За матеріалами "European B-Schools Thrive in Down Times", Business Week.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Совсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное руслоСовсем другой разговор! Как перевести любую дискуссию в конструктивное русло
Как работать по 4 часа в неделю и при этом не торчать в офисе «от звонка до звонка», жить где угодно и богатетьКак работать по 4 часа в неделю и при этом не торчать в офисе «от звонка до звонка», жить где угодно и богатеть
Продай себя дорогоПродай себя дорого
Зачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем местеЗачем мы работаем. Как найти смысл и вдохновение на рабочем месте
Не в знании сила. Как сомнения помогают нам развиватьсяНе в знании сила. Как сомнения помогают нам развиваться

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)