Google доводиться боротися за домен Gmail…

Пошуковий Інтернет-гігант намагається консолідувати свою торгівельну марку. Проте, у нього виникли труднощі із купівлею китайського домену Gmail, передає CNNMoney.com.

Gmail.cn
Не дивно, що проблеми виникли саме в Китаї – другій у світі країні за кількістю користувачів Інтернету. Найшла коса на камінь – домен www.Gmail.cn зайнятий і продаватися не збирається.

Не так давно, намагаючись підвищити впізнаваність свого бренду серед тутешніх користувачів, Google почав пропонувати свої безкоштовні поштові рахунки в Китаї. Компанія намагалася вийти на контакт із Gmail.cn, яка не лише застосовує домен, що його хотіла б купити Google (у цьому немає нічого протизаконного), але й використовує логотип, який за кольорами та графічним виконанням нагадує логотип американського Gmail.

Як бачимо, життя передового постачальника інтернет-сервісів просто не може бути сонячним та безтурботним. На сьогодні Інтернет-гігант уже проводить судові процедури із групою польських поетів, які „посміли” зайняти домен www.gmail.pl. Ситуація ж з Китаєм – куди більш напружена, адже йдеться вже про використання інтелектуальної власності, якою є логотип. Окрім того, на відміну від поляків, китайці використовують домен gmail так само, як і американці – для надання поштових сервісів.

Дивно, як Google, стикаючись із настільки серйозними проблемами щодо доменних імен, до сих пір не викупила всі вільні домени Gmail. CNNMoney.com, стверджує, що при бажанні навіть сьогодні існує ймовірність відшукати „вільні” варіації доменів зі словом Gmail.

 • g_i

  хм.. наскільки пам’ятаю, в європі таки довелося також гуглю постраждати за той гмейл….

 • Анонім

  ага, вчора перевірив на зайнятість домен http://www.gmail.ua . Вільно. Реєструйте, хто хочете. 😉

 • Анонім

  http://gmail.ua буде вільним до тих пір, поки в Україні не з’явиться зареєстрована торгова марка Gmail. Домени першого рівня .ua надаються тільки при наявності свідотства про реєстрацію ТМ.
  Ніби-то так… Але, цікава ситуація з доменом http://google.ua – КОХАЙМОСЬ? 😉
  Дивимось http://www.imena.ua/whois.p

  organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП НЕТ ІСП"

  Не думаю, що вони володіють ТМ Google на території України. А просто, як інтернет-провайдер, використовують популярний бренд для розкрутки сайту знайомств.
  Ось така зараз є присутність Google в Україні…

 • Анонім

  а отже, стратегія наступна: створюємо підприємство, якому даємо назву, скажімо "Гмайл" – це дає нам повне право зареєструвати сайт під назвою gmail.ua. А далі продаємо цей домен Гуглю за шалені гроші… 😉
  Жарт звичайно. Але дивно, чому гугл поводить себе так недалекоглядно?

 • Dereks

  Думаю, якщо Гуглу треба буде дістати цей домен в Україні, а ви його утримуватиме, в його маштабах це буде дрібна операція. Вони не розмінюються на дрібниці. Не дарма ж звернули увагу спершу на Китай, а ніяк не на Україну. Зареєструвати домен для них, щось подібне до закупки блоку канцелярських ручок. Те, що сьогодні в магазині розпродаж і вони на 5 гривень дешевші, ще не означає, що компіня тут-же побіжить їх купувати.
  Ну й крім того, якщо визначено, що для реєстрації треба мати ТМ, то відповідно треба почати вихід на укр. ринок. А це серйозний крок. Думаю, Гугл спершу зважить чи вигідно це їм, а вже потім почне "масштабний наступ".