Притча: Бізнесмен і рибалка

Якось один бізнесмен стояв на пірсі в маленькому сільці й спостерігав за рибалкою, який сидів у вутлому човнику. Той піймав величезного тунця. Бізнесмен привітав рибалку і запитав, скільки часу потрібно, щоб піймати таку рибу.

— Кілька годин, не більше, — відповів рибалка.

— Чому ж ти не залишився в морі довше й не піймав ще кілька таких рибин? — здивувався бізнесмен.

— Однієї рибини достатньо, щоб моя родина прожила завтрашній день, — відповів той.

— Але що ж ти робиш весь день, що залишився? — не вгамовувався бізнесмен.

— Я сплю до обіду, потім іду на кілька годин порибалити, потім граю зі своїми дітьми, після чого ми з моєю дружиною влаштовуємо собі сієсту, потім я йду в сільце прогулятися, п’ю ввечері вино та граю зі своїми друзями на гітарі. Бачите — я насолоджуюся життям, — пояснив рибалка.

MUST READ:  Притча: Блакитне каміння

— Я — випускник Гарварду, — сказав бізнесмен, — я допоможу тобі, ти все робиш неправильно. Ти повинен весь день рибалити, і потім купити собі більший човен.

— І що потім? — запитав рибалка.

— Потім ти будеш ловити ще більше риби, і зможеш купити собі кілька човнів, навіть кораблів, і одного чудового дня в тебе буде ціла флотилія.

— А потім?

— Потім, замість того, щоб продавати рибу посередникові, ти будеш привозити рибу прямо на фабрику, і, збільшивши прибуток, ти відкриєш власну фабрику.

— А потім?

— Потім ти залишиш це богом забуте сільце й переїдеш у велике місто, і, можливо, одного разу ти зможеш відкрити величезний офіс і бути там директором.

— І скільки все це займе часу?

— Років 15-20.

— І що ж потім?

— А потім, — розсміявся бізнесмен, — а потім, наступить найприємніше. Ти зможеш продати свою фірму за кілька мільйонів і стати дуже багатим.

MUST READ:  Притча: Ціна бажання

— А потім?

— Потім ти зможеш перестати працювати, переїдеш у маленьке сільце на мальовничому узбережжі, будеш спати собі до обіду, трохи рибалити, грати з дітьми, улаштовувати сієсту із дружиною, прогулюватися по селу, пити вино по вечорах і грати зі своїми друзями на гітарі…

Ілюстрація: Shutterstock