Чекати, поки дадуть, чи взяти самому?

Чекати, поки дадуть, чи взяти самому?Більшість людей втрачають багато часу, чекаючи, поки їм дадуть освіту. Вони сподіваються, що прийде великий вчитель (знаєте – мудрий такий гуру-наставник) і навчить їх правильно жити. Більшість працівників на робочому місці поводяться точнісінько так само. Вони чекають, коли прийде керівник (бажано – хороший менеджер) і дасть їм завдання, делегує повноваження, створить для них привабливу картину кар’єрного зростання, пише Сет Годін у своєму особистому блозі.

У світі існує дуже мало людей, які не чекають, поки їм дадуть, а натомість – беруть самі! Вони свідомо обирають найкращу освіту, яку можуть отримати, і “змушують” викладачів поділитися з ними найважливішими знаннями. Вони досліджують незаймані сфери та ніші. Вони намагаються увібрати у себе максимальну кількість найкорисніших знань. Але вони не будуть навчатися чому завгодно! Для них важливо не просто багато знати – але ще й чітко розуміти, коли і в якій ситуації вони зможуть застосувати набуті знання. Саме ці люди задають найбільше правильних запитань.

Так само дуже мало людей повністю використовують всі можливості, які відкриваються перед ними на робочому місці: вкладаються у найцікавіші проекти, беруть на себе відповідальність і самостійно формують власні кар’єрні перспективи.

А до якої категорії людей належите Ви? Що Ви “взяли” сьогодні від свого вчителя чи роботодавця?

  • Тетяна

    Що стосується навчання у ВУЗі – то це у 90% випадків було нецікаво та непотрібно. Дуже мало зустрічалося справжніх вчителів, готових дати тобі корисну та цікаву інформацію, направити на шлях істини. На сьогодні освіта відстає від швидкого темку, я зким змінюється держава, суспільство, наука. Тому людина має навчатися завжди сама. На роботі виникає можливість розвиватися, і набувати на практиці нових знань та навиків. Що стосується мене, то я прагну постійно вдосконалювати себе у різних сферах, але перевагу віддаю фінансам 🙂

  • Тарас

    Тетяно, а може то ВУЗ такий, що 90% непотрібно? Після КПІ(Київська політехніка), що я закінчив ще за часів розвинутого соціалізму, мені однозначно не знадобились в роботі мабуть тільки Історія КПСС, (не)науковий комунізм та ще якась дурня на зарзок "Наукового атеїзму"(уявіть, і таке було).

  • Roman

    Насправді, вуз не мав би давати 90% відсотків знань необхідних для вашої роботи. Її ж бо специфіку ніколи не вгадати. Завдання вузу дати основи вашої спеціальності і навчити критично мислити. Інша справа, що в Україні цього не робить, напевне, жоден вуз. Тому і змушена Тетяна вчитися з нуля на роботі.