Чекати, поки дадуть, чи взяти самому?

Чекати, поки дадуть, чи взяти самому?Більшість людей втрачають багато часу, чекаючи, поки їм дадуть освіту. Вони сподіваються, що прийде великий вчитель (знаєте – мудрий такий гуру-наставник) і навчить їх правильно жити. Більшість працівників на робочому місці поводяться точнісінько так само. Вони чекають, коли прийде керівник (бажано – хороший менеджер) і дасть їм завдання, делегує повноваження, створить для них привабливу картину кар’єрного зростання, пише Сет Годін у своєму особистому блозі.

У світі існує дуже мало людей, які не чекають, поки їм дадуть, а натомість – беруть самі! Вони свідомо обирають найкращу освіту, яку можуть отримати, і “змушують” викладачів поділитися з ними найважливішими знаннями. Вони досліджують незаймані сфери та ніші. Вони намагаються увібрати у себе максимальну кількість найкорисніших знань. Але вони не будуть навчатися чому завгодно! Для них важливо не просто багато знати – але ще й чітко розуміти, коли і в якій ситуації вони зможуть застосувати набуті знання. Саме ці люди задають найбільше правильних запитань.

Так само дуже мало людей повністю використовують всі можливості, які відкриваються перед ними на робочому місці: вкладаються у найцікавіші проекти, беруть на себе відповідальність і самостійно формують власні кар’єрні перспективи.

А до якої категорії людей належите Ви? Що Ви “взяли” сьогодні від свого вчителя чи роботодавця?