Битва за робоче місце

Розвиток новітніх технологій нарешті призвів до того, що вже завтра Ви можете позбутися свого робочого місця. Йдеться зовсім не про звільнення! Ні! Ви продовжуватимете виконувати власні обов’язки і навіть отримуватимете звичну винагороду. Проте, особистого робочого місця у Вас вже не буде.

Ось як пише про нову тенденцію „гарячих столів” (англ., hot-desk) на сайті Urban Semiotic David W. Boles: „З’явилася нова знахідка, яка примусить затремтіти будь-кого, хто поважає поняття приватної власності. При цьому існує реальна загроза, що досить скоро цей вірус заполонить всі офіси у світі”.

Як би там не було, але вже сьогодні „інноваційна” ідея була втілена у Telford College. Всі викладачі, лектори, працівники адміністрації та навіть керівники відтепер не матимуть свого особистого робочого простору, оскільки в дію вступає концепція „гарячих столів” (чи хотдескінгу, якщо хочете). Тепер замість власних кабінетів, працівники користуватимуться „перевагами” бездротового зв’язку. Замість власного офісу, кожен лектор матиме спеціальний пін-код, який даватиме йому доступ до особистих файлів та інформації. Він також матиме змогу отримати доступ до мережі Інтернет з будь-якої точки навчального корпусу. Стаціонарного телефону також не існуватиме – лектор матиме змогу користуватися будь-яким з телефонів, наявних навколо, ввівши спеціальний пароль.

Отже, ми вже можемо уявити навчальні заклади майбутнього: ніяких окремих кабінетів – лише мільйони ідентичних столів до самого горизонту. Концепція „гарячих столів” знищує будь-яку прив’язаність до простору. Ви можете вибрати будь-який зі столів і зайнятися своїми безпосередніми обов’язками. Все інше – неважливо.

Американську мрію – просторі офіси із великими вікнами – знищено. Так само анульовано Ваш шанс отримати у майбутньому власний кабінет, а якщо кар’єра буде розвиватися успішно – то і величезний офіс із найкращим у всьому місті виглядом із вікна.

Альтернативою цих рожевих мрій стала жорстока концепція „гарячих столів”. У Вас є лише власний куточок, але навіть на нього Ви не маєте абсолютного права. Будь-хто, може зайняти стіл за Вашої відсутності. Ви завжди знаходитесь під пильним наглядом. Ніякі стіни більше не захищають Вас.

Очевидно, слід згадати той факт, що „нове” – не завжди означає „найкраще”.


Опубліковано Категорії Робота та кар'єра
 • LaSet

  Основний недолік такої концепції, що всі речі які необхідні для роботи треба носити з собою з місця на місце. А як бути з вхідними дзвінками?

  а де шукати необхідну вам людину, викладача? біля камери схову його речей?

  дуже багато недоліків … а які переваги, економія на обладнанні офісів та зайнятість робочого місця?

 • Анонім

  З точки зору працівника, недоліків, безперечно, набагато більше, ніж переваг. В тому то й справа, що людину позбавляють найважливішого – приватної власності. Чи хоча б – відчуття захищеності.

  Очевидно, роботодавець може замінити ваші особисті речі (папки, зошити і т. п.) папками та файлами на сервері, до яких можна отримати доступ з будь-якої точки мережі.

  Вхідні дзвінки – також не проблема, коли ви займаєте нове місце – слід всього-на-всього ввести відповідний код на телефон і він уже працюватиме, як ваш власний.

  А переваги, вочевидь, бачить лише роботодавець. Не хотілося б, щоб дана тенденція таки потрапила на рідний український грунт.

 • Argentum

  Полностью согласен с приведенными выше коментариями. Однако в данной концепцииесть и разумное зерно – "гарячий стол" сделает человека свободным. Ведь человеку бдут платить за ВРЕМЯ работы (результат). А есть ли просторный кабинет или нет, уже не так важно.

 • Argentum

  Большинство работы будет делаться в сетях и на "платформах". Знания и информация принадлежат человечеству. работа выйдет за рамки кабинетов оставя их прерогативий высшего руководства (для приемов делегаций, ВИП клиентов)

 • Анонім

  Наскільки мені відомо, подібна концепція втілена в компанії Microsoft. Ясна річ – це стосується лише рядових працівників. Але спробуйте уявити, як відчуває себе людина, яка змушена працювати відповідно до концепції "гярячого столу". Адже йдеться не про дистанційне виконання своїх обов"язків. Не про роботу з дому. А саме про офісну роботу. Щоправда – Ви не маєте свого власного і постійного робочого місця.

  У Microsoft така концепція покликана позбавити людину можливого комфорту. Людина постійно відчуває, що вона не вдома. Що вона тут вперше – а завтра може опинитися у новому місці. На думку керівництва Microsoft – це дає змогу працівникам зосередится на справах. Оскільки до оточення ніхто не звикає – то немає і панібратського спілкування між працівниками. Вони вирішують виключно робочі питання.

  Але замисліться, чи зможе людина довго працювати у стані такого стресу? Чи не захоче вона принести на своє власне робоче місце хоча б якусь дрібничку.

 • Argentum

  Вполне возможно! Иногда фото близких людей на рабочем столе, цветы, наполняют нашу работу новым смыслом. Дествительно в таких условиях ни о какой командной работе или тем более командном духе не может быть и речи.

 • СистемкА

  Концепція "гарячих столів" – це доказ того, що НТП не просто набір букв! Є такі,хто автоматизацію документообігу не ввели і совкові зачіски носять…щож казати про "горячі столи".