Як купити за $10, а продати за $35? Історія про мавп!

Як купити за $10, а продати за $35? Історія про мавп!Колись давно у одному забутому поселенні у джунглях з’явився чоловік, який, зустрівши туземців, пообіцяв їм, що буде купувати їхніх мавп по $10. Мешканці чудово знали, що кількість мавп навколо надзвичайно велика і вони погодилися ловити їх для чоловіка за $10. Вони принесли чоловікові 1000 мавп і він із радістю всіх їх купив.

З часом ловити мавп ставало все важче, оскільки переважна їх кількість вже знаходилася у клітках. Тому жителі поселення повернулися до своїх щоденних справ. Тоді чоловік сказав, що платитиме по $15 за кожну пійману мавпу і мешканці знову кинулися у джунглі на їх ловлю. Так клітки чоловіка поповнилися ще на 500 мавп, а зустріти хоча б одну з них у джунглях стало практично нереально.

Проте, чоловік, вочевидь, був дуже великим любителем мавп, і тому він запропонував мешканцям просто-таки неймовірну суму – $25 за кожну мавпу. І звісна ж річ, мешканці селища знову пішли у джунглі. Через деякий час будь-хто міг би зі впевненістю сказати, що навіть у віддалених куточках мавп більше не залишилося. А туземці принесли торговцеві ще 250 приматів.

Жителі клялися, що більше ніколи не будуть ловити мавп для чоловіка, оскільки це заняття стало не тільки надзвичайно складним, але й небезпечним – не один туземець зламав руку або ногу, падаючи з дерева в гонитві за мавпою. Але тут чоловік запропонував суму, від якої у всіх загорілися очі. Він пообіцяв давати $50 за кожну наступну мавпу.

Проте, чоловікові довелося на тиждень від’їхати до міста, тому всі свої справи він віддав помічникові, який тепер повинен був купувати мавп у населення.

Та помічник, як виявилося, також був не проти заробити зайву копійку за рахунок хазяїна. Тому він запропонував мешканцям: “Погляньте, скільки мавп знаходиться у наших клітках. Якщо ви хочете, я зможу продати вам їх по $35, а коли повернеться хазяїн, ви продасте йому мавп по $50”.

Вже через годину до кліток із мавпами вибудувалася величезна черга туземців, які несли з собою всі до копійки заощадження, готові потратити їх на мавп.

Чи варто говорити, що після того, як клітки спорожніли і всі мавпи опинилися у населення, туземці більше ніколи не бачили ні торговця, ні його помічника.

А вам ця ситуація не нагадує те, що відбувалося на українському (та і не тільки) ринку нерухомості всього пів-року тому?

Джерело: блог Eternal sunshine of the rambling mind

Майстер-клас Брайана Трейсі «MBA за 1 день» Майстер-клас Маршалла Ґолдсміта «Краща версія себе»
 • uBusinessMan

  Браво! Дуже влучне порівняння!

 • TSDRive

  Хоча ця баєчка мала місце в реальних бізнесових колах початку 90-х, та повторювалась потім іноді, на авантюри з нерухомістю нен схожа. Суть "іпотечної бульбашки" інша.

 • Саврук Юрий

  Старый индеец приходит в банк и просит займ на 500 долларов. Банковский работник начинает оформлять бумаги.
  — Что ты собираешься делать с этими деньгами? — спрашивает он индейца.
  — Я поеду в город продавать украшения, которые я сделал.
  — Что у тебя есть для обеспечения залога?
  — Я не знаю, что такое "Залог", — говорит индеец.
  — Ну залог это нечто такое, что имеет ценность и может покрыть стоимость займа. У тебя есть автомобиль?
  — Есть, грузовичок 1949 года выпуска…
  — Нет, это не годится, — говорит банковский работник, — может, у тебя есть скот?
  — Да, у меня есть лошадь…
  — Сколько ей лет?
  — Не знаю, у нее уже нет зубов, чтоб определить…
  конце концов, индейцу всё же оформляют займ (под залог грузовичка и лошади) и выдают 500 долларов.
  Спустя несколько недель индеец снова приходит в банк, достает пачку денег и возвращает займ.
  — Что ты собираешься делать с остальными деньгами? — спрашивае

 • Анонім

  2Саврук Юрий:
  Дякую, Юрію, за цікаву притчу. Вона, до речі, тут є –
  http://blog.management.com….

 • Саврук Юрий

  цю притчу треба вивісити на підході до кожного банку, щоб той хто йде в банк знав, що його теж повинні поважати 🙂

 • LeopardHearts

  та ну народ, Адуплитесь, имхо мего неудачный пример, бизнесмэн-разводила в этой истории шота явно не досчитал….
  не буду предоставлять все расчеты, но представте тока скока надо денег чтоб содержать 1750 обезьян в день…еда….+ клетки….аренда земли…
  ато прямо таки…самый вумный)))