Притча: Професор для школи

Притча: Професор для школи
Одного разу Вчитель разом із декількома учнями відвідав лекцію, що його цікавила, у місцевому університеті. По закінченні лекції учні запитали Вчителя:

– Що Ви скажете про цього професора, Учитель? Чи сподобалося Вам те, як він володіє матеріалом й як пояснює його?

– На мій погляд, – сказав Учитель, – йому треба було б викладати не в університеті, а в школі або, навіть, у дитячому садку.

Коли Вчитель вимовив ці слова, хтось, хто стояв неподалік від них, розгорнувся і рішучими кроками пішов геть. Один із учнів викликнув:

– Учитель! Це той самий професор.

Учитель вдивився в спину цієї людини, посміхнувся й сказав:

– Хто-небудь, будь ласка, наздоженіть його… і скажіть, що я помилився: тільки школа!


Цією історією ми були дуже здивовані. Ось як ми міркували: мало того, що Вчитель кривдить професора, про якого йде мова, він ще й незвично швидко змінює свою думку. Цілком випадково одному з нас зустрівся щоденник відомого вченого, котрий, як виявилося, і був цим самим професором! (Також ми з’ясували, що все це відбувалося в Об’єднаному Королівстві, а професорові на момент події було всього 29 років).

У своєму щоденнику в той день учений записав: «Спочатку мене здивувало й навіть образило висловлення Вчителя, яке я випадково підслухав після досить успішної, на мій погляд, лекції, на якій він був присутній. Учитель заявив, що моє місце – не в університеті, а в школі або дитячому садку. Однак, коли мене наздогнав посланий ним помічник, усе встало на свої місця! Виявляється, глибоке переконання Вчителя полягало в тім, що на найбільш ранньому етапі в навчанні повинні брати участь кращі викладачі. І я з цим повністю згодний! Так я по недомислу прийняв щирий комплімент за образу або злий жарт. Не дивно, що його знають і люблять у багатьох країнах, а мене лише в нашому університеті…»

Після того, як ми прочитали цей щоденник, і думка Вчителя, і важливість цієї історії стали для нас очевидні.

Автор притчі: Тадао Ямагучі, книга “Путь торговли” (рос.)

 • Олег Макаров

  oops
  Ребята, так не годится.
  Без примечания смысл не меняется, а теряется.

  С уважением,
  Олег Макаров.
  Представитель по РФ и странам бывш. СССР
  SWIRG / Школа Пути / Путь Торговли

 • Анонім

  2Олег Макаров:
  Спасибо за реакцию, Олег. Я, как Вы справедливо заметили, здесь опускаю пояснения, поскольку считаю, что ценность притчи (как таковой) в ее поучительной роли, когда человеку не дается разжеванное объяснение, а он сам приходит к нему. Может быть не сразу, но САМ. Иначе это уже не притча, а так, история из жизни… Но если Вы настаиваете, то конечно же, пояснение опубликуем.

 • Олег Макаров

  Однозначно настаиваю .
  В отличие от буддистских, например, притч, истории из книги "Путь Торговли" готовились к публикации именно в полном виде. И издание их с комментариями это не какой-то возможный вариант, а единственно верный.
  Разжёванное объяснение получится в том случае, если кто-то будет дополнять своими объяснениями текст книги.
  (Кстати, это и есть истории из жизни)

  Посмотрите эту притчу, под которой мы пишем. Я уверен, что никто из впервые прочитавших её здесь – не понял смысла, потому что не получил всей информации.
  И уж точно – "Путь Торговли" создавался не для того, чтобы путать людей.