8 типів людей, яким не варто починати власний бізнес

8 типів людей, яким не варто починати власний бізнес Власний бізнес сьогодні перетворюється на своєрідну “нав’язливу ідею” для багатьох людей. Все ширше розповсюджується стереотип, що мати власний бізнес – це не лише прибутково, але й модно. І звісно ж – це набагато цікавіше, ніж бути найманим працівником.

Що ж, можливо це й так. Але перш, ніж прийняти остаточне рішення про старт власного бізнесу, перевірте, чи не належите ви до 8 типів людей, яким, на думку Стіва Сполдінга (Steve Spalding), одного з дописувачів блога Untemplater, в жодному разі не варто займатися підприємництвом.

1. Ви не любите бути нав’язливим. Перші місяці, а іноді – роки існування бізнесу (принаймні, поки ваше починання не стане відоме широкому колу клієнтів, постачальників, партнерів і т. п.) – це суцільна нав’язливість. Вам потрібно втручатися в життя незнайомих людей, пропонуючи їм свої продукти або послуги. Навіть якщо ви думаєте, що зумієте зробити це “ненав’язливо”. Надмірна скромність у бізнесі – не найкраща риса.

2. Ви вважаєте, що 8-годинний сон – це обов’язковий пункт у вашому добовому розпорядку. Підприємці іноді не сплять. Та що там говорити – люди, які створили свій перший бізнес, взагалі сплять доволі рідко. Спершу ними рухає натхнення, але навіть воно не буває вічним.

3. Ви боїтесь осуду та відмови. Якщо кожного разу, чуючи “ні” у відповідь на вашу пропозицію ви впадаєте у депресію, тоді створення власного бізнесу – не для вас.

4. Ви мрієте швидко розбагатіти. Краще зіграйте в рулетку, ніж заводити власний бізнес. В першому шанси швидко розбагатіти – вищі.

5. Ви не любите виявлятися неправими. Якщо у вас з’являється власний бізнес – ви часто будете помилятися. Цього неможливо уникнути. Саме для цього успішні власники бізнесу оточують себе спеціалістами, які є кращими за них у багатьох питаннях. Якщо ж ви не уявляєте, як зможете працювати з людьми, талановитішими за вас – тоді забудьте про власний бізнес.

6. Ви не любите людей. Люди – це ваші клієнти, люди – це ваші співробітники, люди – це ваші постачальники. Власний бізнес – це завжди робота з людьми. Якщо ви не любите людей, то ведення власного бізнесу буде для вас каторгою.

7. Ви не відчуваєте пристрасного тяжіння до бізнесу. Хороші підприємці завжди одержимі своєю справою. Неможливо працювати 20 годин в добу 7 днів на тиждень, якщо ви не одержимі. При чому, цією одержимістю повинні бути не гроші, а саме справа, якою ви плануєте займатися.

8. Ви не очікуєте задоволення від роботи. Деякі люди чомусь вважають, що вони не можуть отримувати гроші за задоволення. Втім, запитайте будь-якого успішного бізнесмена, і він скаже, яке задоволення приносить йому бізнес. При чому, не гроші, а саме бізнес!

Але, навіть якщо ви впізнали себе в одній із цих категорій – не поспішайте здаватися. Можливо, ще не все втрачено, адже іноді простого знання про проблему вистачає для її вирішення. Принаймні, ви знатимете, де вас очікують “підводні камені”.