КОНСАЛТИНГ | Лідери думок 17 травня 2007 р.

IT-організації конкурують зі стратегічними компаніями за інтелектуальну першість

Всього лише десять років тому ніхто навіть уявити не міг, що Accenture або IBM можуть стати конкурентами McKinsey у сфері лідерської думки — інтелектуального підґрунтя консалтингу. Проте, за останній рік компанія Accenture суттєво піднялася у рейтингу володарів лідерської думки, збільшивши розрив між собою та своїми найближчими конкурентами. Сьогодні частка ринку Accenture складає 9%. Компанія IBM перебуває на четвертому місці із 5% ринку.

Схоже, що Accenture вибрала шлях стратегічної організації, а не більш широкої ІТ-організації чи консалтингової компанії. Близько третини її досліджень фокусуються на економічних та ринкових питаннях, а також торкаються формулювання стратегії. Окрім цього, Accenture здійснює солідну роботу над специфічними сферами, такими як обслуговування клієнтів, рекрутинг та плинність, технології та фінанси.

Що стосується компанії IBM, то хоч вона дещо скоротила кількість матеріалів і сьогодні продукує менший їх об'єм, ніж раніше, все ж їй вдалося значно підвищити якість своїх студій. Сьогодні компанія займається глибинними дослідженнями бізнес-моделей, проливає світло на сучасні тенденції у бізнесі.

За рівнем глибини свого мислення та широти контенту, IBM цілком здатна скласти конкуренцію McKinsey. Вже сьогодні її співробітники належать до передових спеціалістів з питань управління каналами збуту (channel management) та інноваціями, бізнес-процесів, постачання та управління знаннями.

Accenture є провідною компанією у сфері комерціалізації своїх матеріалів (збільшення ймовірності того, що матеріали допоможуть аудиторії досягати конкретних результатів). Вони більше, ніж будь-яка інша компанія, намагаються відшукати успішний баланс між постульованими ідеями та конкретними сервісами, які можна "придбати" в Accenture. В ідеальному випадку використання статей як діагностичних інструментів дає змогу визначити відповідність ідеї та можливість її успішного застосування у компанії.

Компанія Capgemini ніколи раніше не претендувала на звання потужного гравця у сфері управлінської думки, генеруючи лише обмежену кількість матеріалу. Але сьогодні ми вже бачимо ознаки того, що й вона готується увірватися у цю сферу. За останній рік частка ринку Capgemini зросла до значного показника 3% і вона належить до передових у сфері якості.

Підходи компаній Unisys та CSC залишаються вузько сфокусованими на технології. Складається враження, що вони не зважають на те, що більшість їхніх конкурентів почали використовувати управлінську думку для підвищення своєї компетенції та довіри до себе у світі бізнесу. Unisys є безперечним лідером у тематиці збереження та захисту, а CSC фокусується на охороні здоров'я.

Хоча індійські офшорні компанії лише недавно почали свою консалтингову діяльність, вони вже зуміли вплинути на рейтинги володарів лідерської думки. Якщо говорити про кількість матеріалів, то серед офшорних компаній безперечним лідером є Infosys. За нею слідують такі компанії як Wipro і Tata Consultancy Services. Підхід всіх цих трьох організацій залишається вузько орієнтованим на технології.

Мусимо констатувати розмивання межі між традиційними "стратегічними" компаніями, ІТ-організаціями, класичними консалтинговими компаніями та офшорними закладами. Зважаючи на динамічність сфери консалтингу, цікаво буде поспостерігати, яким чином зміниться ситуація у сфері лідерської думки за рік.

За матеріалами "IT Firms Jostle with Strategy Firms for Intellectual High Ground", Management Consulting News.
Переклад з англійської: Ярослав Федорак.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
22-23 серпня 2018
Київ
Лідерство і управління командою (Вікторія Березіна)
5-6 вересня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
7 вересня 2018
Київ
Маркетинг на 360° (практикум з маркетингу від Гарретта Джонстона)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Мир 3.0. Глобальная интеграция без барьеровМир 3.0. Глобальная интеграция без барьеров
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств
Муза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеиМуза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеи
Перемикайся. Стань тим, ким хочеш бутиПеремикайся. Стань тим, ким хочеш бути
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)