Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОНСАЛТИНГ | Вплив кризи 17 жовтня 2008 р.

Кому потрібні поради, коли настають скрутні часи?

Кому потрібні поради, коли настають скрутні часи?
Ілюстрація: Claudio Munoz (Economist.com)
Коли вже навіть консультанти починають визнавати, що їхні клієнти можуть затягнути пояс тугіше і "урізати" бюджет на консалтинг — значить криза справді настала. Нещодавня стаття "Identifying the Savings Opportunities at Investment Banks" у виданні The McKinsey Quarterly доводить, що банки Wall Street можуть урізати свої бюджети на $2 мільярди кожен, навіть не відчувши при цьому особливого падіння моралі серед співробітників. Автори, які працюють на McKinsey, провідну компанію, яка займається стратегічним консалтингом, доводять, що таких "роздутих" бюджетів у банків є декілька. І один із них — це бюджет на консалтинг.

Конвульсії, від яких потерпає сучасна економіка — це як грім з ясного неба на голови консультантів та всієї сфери консалтингу, яка лише в минулому році заробила $309 млрд. При цьому, саме банки, на які світова криза подіяла найбільш жорстко, є найприбутковішими клієнтами консалтингу. Подібний процес (хоч і з набагато меншим розмахом) можна спостерігати і в інших галузях. Кредитна криза призвела до зменшення кількості та розмаху операцій, пов'язаних із нерухомістю. А скорочення кількості злиттів та поглинань у бізнесі може означати тільки те, що послуги консультантів будуть менш затребуваними, ніж раніше.

Самі консультанти стверджують, що їхні прибутки у першій половині 2008-го року лише зростали. Втім, ніхто не застрахований від спаду, який уже видно навіть неозброєним оком. Вплив кризи, можливо, був затриманий внаслідок того, що компанії на зразок Accenture та IBM мають багаторічні контракти з клієнтами, які й захищають їх від раптових спадів. Але сьогодні вже майже ніхто не сумнівається, що у наступному році ринок консалтингу піде на спад.

Вже цього місяця компанія Monitor, розташована в Кембриджі, Массачусетс, скоротила майже 20% свого персоналу. Вона також закрила деякі свої проекти на зразок електронного навчання та консультаційної комісії з питань злиттів та поглинань. Було також закрито кілька невеликих офісів, у тому числі й у Мілані.

Джо Фуллер (Joe Fuller), співзасновник компанії Monitor, сказав, що у минулому році їхній прибуток лише зростав. Але зважаючи на зміни в економіці — цей процес не буде тривати вічно. Зараз компанія планує інвестувати у розвиток своєї діяльності у багатообіцяючих регіонах, таких як Середній схід. Інші консалтингові компанії поки що мовчать про свої плани скорочення витрат, але про це говорять їхні фактичні дії — вони майже перестали наймати новий персонал і спонукають своїх працівників заручитися резервною роботою, так би мовити "про всяк випадок".

Проте, майже всі консультанти погоджуються, що новітні ринки, на зразок Китаю, Індії та Середнього сходу, пропонуватимуть найкращі можливості для майбутнього. Вони визнають, що більша частина їхніх бізнесів сьогодні походить із розвинутих країн. Тому вони як ніколи потребують "Нової великої ідеї" яку вони змогли б продати новим клієнтам. Попередні спалахи розвитку консалтингу були пов'язані із розвитком таких ідей, як "загальне управління якістю" та реінжиніринг.

За матеріалами "Giving advice in adversity", Economist.com.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Стратегия жизниСтратегия жизни
Краткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управленияКраткий курс MBA. Практическое руководство по развитию ключевых навыков управления
Аутентичный персональный бренд. Продай себя, когда никого не покупаютАутентичный персональный бренд. Продай себя, когда никого не покупают
Поднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать большеПоднимая планку. Как работать эффективнее, мыслить масштабнее и успевать больше
Большая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людейБольшая восьмерка. Результаты самого масштабного исследования успешных людей

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)