Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОНСАЛТИНГ | Основні навички консультанта 23 жовтня 2008 р.

Інструменти мислення

Автор статті Тім Ван Гельдер (Tim van Gelder), науковець, консультант та засновник компанії Austhink, яка спеціалізується на програмному забезпеченні пояснює, що таке інструменти мислення та яким чином можна застосовувати їх у повсякденному житті.

Тім Ван Гельдер (Tim van Gelder) Наприкінці 1950-их років молодий інженер Дуглас Енгельбарт (Douglas Engelbart) прийняв рішення, яке мало велетенський вплив на наше життя. Енгельбарт звернув увагу, що виклики, з якими доводиться стикатися людству, такі як голод чи ядерна війна, ставлять високі вимоги перед нашими розумовими можливостями. А іноді вони бувають настільки складними, що обмеженій людській свідомості складно дати відповідь на них. Будучи максималістом, Дуглас тривалий час намагався відшукати способів для розв'язання проблеми.

Як інженер, він відчував за собою обов'язок створити щось таке, що розширить наші вроджені розумові здібності, так само, як лопата чи екскаватор розширюють здатність людин копати. Якщо говорити коротко — місією його життя став пошук інструментів, які б полегшили роботу людського мозку.

Протягом кількох наступних десятиліть він та його співробітники виробили кілька елементів персонального комп'ютера, включаючи й інновації, такі як мишка, гіперпосилання та відеоконференції. Завдяки компаніям Apple та Microsoft ці інновації стали невід'ємною частиною життя практично будь-якої сучасної організації.

Сьогодні вже майже неможливо уявити, як консультант з управління зміг би функціонувати без таблиць, графіків, різноманітного презентаційного обладнання, електронної пошти, тощо. Ці інструменти допомагають прискорити різноманітні види діяльності, а отже — за той самий проміжок часу ми встигаємо зробити більше. Використовуючи сучасні електронні таблиці, консультант здатен провести обчислювання, які були попросту йому недоступними всього лише 50 років тому. Таким чином, електронні таблиці підсилюють здібності та вміння консультанта. Самі по собі таблиці нічого не варті. Але й консультант без них виявився б менш ефективним. Це і є втілення мрії Енгельбарта.

Втім, це лише початок змін. Розумові здібності консультантів повинні і будуть продовжувати підсилюватися. Адже саме консалтинг можна назвати тією галуззю, яка повністю залежить від впровадження розумових здібностей людини.

Звісно, здебільшого консультантам доводиться користуватися тими самими інструментами, що й іншим працівникам, які працюють в галузі знань. Excel та Power Point можна знайти практично на будь-якому офісному комп'ютері, а не лише на комп'ютерах консультантів.

Але всі ці допоміжні елементи, хоч і стають часто в нагоді, — все рівно мають свої обмеження. І, що найважливіше, діаграми, створені такими "ручними" методами не можуть бути легко модифіковані. Організація інформаційної ієрархії — це процес. Хороший ієрархічний аналіз виникає із багатьох чорновиків. І що менше часу ви втрачаєте на зміну певної структури — то швидше може розвиватися ваше мислення. На жаль, це неможливо при використанні дощок, стікерів та маркерів. Потрібен інший інструментарій.

Нові інструменти, створені спеціально для ієрархічного структурування будуть знімати всі відомі перешкоди для прискорення. Якщо ви можете створювати та змінювати візуалізацію структури так само швидко, як ви мислите — тоді візуалізація стає частиною вашого когнітивного середовища. Своєрідне "око розуму", яке знаходиться поза межами черепної коробки.

Іншою сферою, в якій нові інструменти мислення можуть допомогти консультантам, є створення аргументації. Часто в задачі консультанта входить підтвердження своїх рекомендацій вагомими аргументами. Чому б не підтримати їх конкретним інструментарієм?

Щоб зрозуміти важливість візуалізації, потрібно уявити собі гру в шашки без дошки і власне самих фігурок. Спробуйте зіграти із суперником, тримаючи всі позиції у пам'яті, і ви майже напевне будете постійно помилятися і забувати, в якій позиції знаходяться "фігури" на даний момент. Таким чином, тривіальна (якщо використовувати дошку) гра, перетворюється на надскладне завдання.

Приблизно так само (всліпу) намагаються діяти консультанти, коли у них немає інструментів для візуалізації своєї діяльності. Така діяльність мало чим відрізняється від роботи будівельника без цегли та цементу.

У той же час, молодим консультантам, які лише навчаються премудростям своєї нової професії, потрібно взяти на озброєння дві основні навички: ієрархічна структуризація та вибудування аргументації. Саме ці навички є ключовими для будь-якого консультанта.

За матеріалами "Tools for Thinking", Management Consulting News.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Мысли по-крупному и не тормози!Мысли по-крупному и не тормози!
Lift. Поднимите энергию на максимально возможный уровеньLift. Поднимите энергию на максимально возможный уровень
Горшочек, не вари! Как обуздать бесконечный поток писем и задачГоршочек, не вари! Как обуздать бесконечный поток писем и задач
Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг васНе работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас
Руководить с юмором. Динамика успехаРуководить с юмором. Динамика успеха

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)