КОНСАЛТИНГ | Проектний досвід 9 червня 2011 р.

Як втілювати проекти

Майкл МакЛафлін (Michael McLaughlin)
Майкл МакЛафлін
(Michael McLaughlin)
Практично під час кожного польоту на літаку ви з великою ймовірністю зустрінете принаймні одного пасажира, який намагатиметься "впихнути" свій багаж у поличку над кріслами. При цьому всі пасажири в салоні бачитимуть, що це неможливо, оскільки багаж занадто великий.

Іноді план проекту чимось нагадує цей багаж. Він настільки переповнений і навантажений, що його навряд чи можливо втілити в життя. Тому, займаючись розробкою плану, дуже важливо пам'ятати про кілька базових аспектів:

  1. Більшість планів лише на третину відображають реальність. А на дві третини вони відображають ваші мрії. Потрібно зрозуміти і змиритися з тим, що наскільки б хорошим не був план, у ньому завжди буде дуже багато місця для "непевності". Наприклад, якщо ви на 85% впевнені, що зможете вчасно закінчити перший етап плану і на 80% впевнені, що вчасно впораєтесь з другим етапом, то шанс вчасного закінчення обидвох етапів складатиме всього 68%. Не надто хороший показник, але це сувора реальність.

  2. У кожному проекті є свої затримки, які потрібно передбачати, навіть якщо ви на них не розраховуєте. Наприклад, коли команда досягає певної короткострокової цілі (етапу проекту) — вона на певний час розслабляється і перестає працювати. Після активної роботи всім потрібен час на відновлення. Втім, під час розробки плану, ви швидш за все забудете врахувати ці паузи.

  3. Людям притаманно відкладати найскладніші проблеми на останній момент. Якщо під час проекту ви зіткнулися з проблемою, то швидш за все відкладете її вирішення до тих пір, поки це не стане абсолютно критичним. Як наслідок, коли проект добігатиме своєї фінальної стадії, ви зіткнетеся з найскладнішими проблемами.

Що можна зробити для покращення ситуації? Потрібно почати з найбільш очевидного і "вбудувати" якомога більше гнучкості у ваш план. В жодному разі не можна вносити в план пункти, які дуже складно або неможливо досягнути. Якщо команда не вірить у реальність реалізації вашого проекту, то вона буде настільки демотивована, що практично зруйнує його.

Можна також визначити більш, ніж один прийнятний результат проекту, перш, ніж взятися за його втілення. Таким чином ви зможете підлаштовувати свої рішення залежно від розвитку подій.

Налаштуйтеся на перерви у діяльності команди при досягненні кожної ключової цілі. Внесіть цей пункт у план. Розпишіть, як ви плануєте святкувати досягнення поточних цілей. І пам'ятайте, вам повинна ефективна і енергійна команда, а цього неможливо досягнути, якщо ви не даєте їй достатньо часу на відпочинок.

За матеріалами "Getting Projects to “Done”", Consult This.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 липня — 9 серпня 2018
Київ
Управління проектами за методологією PMI (Анна Духович)
25-26 липня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
26 липня 2018
Одеса
Ух ти! Cервіс (Віталій Антощенко)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Не работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг васНе работайте с м*даками. И что делать, если они вокруг вас
Прыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успехаПрыгни выше головы! 20 привычек, от которых нужно отказаться, чтобы покорить вершину успеха
Муза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеиМуза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеи
Кради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiстьКради як митець. Креативнi «фiшки», про якi тобi нiхто не розповiсть
Кради как художник. 10 уроков творческого самовыраженияКради как художник. 10 уроков творческого самовыражения


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)