ІНТЕРВ'Ю | Jim Collins 27 квітня 2007 р.

Відповіді на запитання від Джима Колінза

Джим Колінз (Jim Collins) — один із найбільш впливових теоретиків менеджменту у світі, який за свої 49 років змусив багатьох керівників переосмислити для себе значення управління. Нижче наведено його відповіді на запитання читачів журналу Fortune.

Джим Колінз (Jim Collins) З.: Якби Вам слід було дати пораду підприємцю-початківцю, то що це була б за порада?

В.: По-перше, не надто перейматися пошуками "великої ідеї". По-суті, наші дослідження вказують на негативне співвідношення між розвитком "великої ідеї" та створенням "великої компанії". Більшість успішних бізнесів починалися взагалі без ідеї, а деякі засновувалися навіть на провальних ідеях.

Слід завжди пам'ятати, що першочерговим завданням є не захоплення ринку, виробництво продукту чи пошук фінансування, а підбір правильної команди. Так, двоє підприємців Біл Хьюлетт та Дейв Паккард починали свій бізнес без жодної "великої ідеї". Єдине, чого вони прагнули — працювати разом — і їхнє бажання підкріплювалося міцними і довірливими дружніми стосунками.

Відкриття власної компанії чимось подібне до сходження на незнайому гору — ви не можете знати ні стежок, ні прірв, тому для здолання всіх випробувань вам потрібна надійна команда, на яку можна покластися у найскладніших ситуаціях, і яка поділяє всі ваші цінності.

З.: Більшість засновників компаній так ніколи й не стають ефективними менеджерами. Проте, ми знаємо про кілька винятків, таких як Білл Гейтс, який перетворився на ефективного генерального директора у Microsoft. Чи існують якісь особливі фактори, що впливають на таке перетворення засновника на ефективного управлінця?

В.: Твердження, що підприємці не здатні перетворитися на успішних керівників — це просто міф. Наші дослідження вказують якраз на протилежне: у великих компаніях підприємці зростають разом зі своїм бізнесом.

Мені хотілося б навести лише короткий список таких людей: це Генрі Форд, Сем Уолтом, Хьюлетт і Паккард, Маріот, Акіо Моріта (керівник Sony), Уолт Дісней, Роберт Нойс та Гордон Мур (Intel), Герб Келегер (Southwest Airlines), ну і, звісна річ, Гейтс та Філ Найт. Всі вони зуміли еволюціонізувати з "поціновувачів мистецтва" до "архітекторів".

З.: Якби Вам слід було назвати лише одну найважливішу характеристику успішного бізнес-лідера, то що б Ви назвали?

В.: Наполеглива стриманість. Найкращі генеральні директори, які брали участь у нашому дослідженні, завжди володіли потужними амбіціями, а разом з тим — майже стоїчною наполегливістю — готовністю робити все, що необхідно для процвітання їхнього бізнесу. Але в той же час вони були надзвичайно стриманими — ніколи не вважали свій успіх результатом власної праці чи таланту, а радше ладні були визнати його щасливою випадковістю. І при цьому продовжували надзвичайно багато і наполегливо працювати.

З.: Питання успішності, які Ви досліджуєте у більшості своїх робіт, дуже точно ілюструють американську традицію самовдосконалення, яка тягнеться від Бенджаміна Франкліна до Стівена Кові. Та чи вважаєте ви, що ми також повинні вчитися зі своїх помилок?

В.: Я дуже вдячний за питання, оскільки воно дає змогу виправити хибне уявлення про нашу роботу. Наші дослідження не обмежуються дослідженням успішності. Ми радше намагаємося порівняти успішні компанії з їхніми менш успішними колегами. Виявити, що саме стало причиною успіху? Відшукати принципи, які пояснюють різницю між успіхом та провалом — що стало причиною тих чи інших результатів компанії.

За матеріалами "Q&A with management guru Jim Collins", Fortune.
Скорочений переклад з англійської: Ярослав Федорак.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
24 жовтня 2017
Харків, Premier Palace Hotel Kharkiv
SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація (Радислав Гандапас)
25 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Активні продажі: система гарантованого залучення клієнтів (Наталія Дегтярьова)
25 жовтня 2017
Київ, Готель «Космополіт»
Вирішили. Впровадили. Результат. IV міжнародна конференція за методологією Адізеса

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Практика малых дел. Каждый человек может что-то изменитьПрактика малых дел. Каждый человек может что-то изменить
Работай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивностиРаботай легко. Индивидуальный подход к повышению продуктивности
Лидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесеЛидер без титула. Современная притча об истинном успехе в жизни и бизнесе
Работай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективностиРаботай меньше, успевай больше. Программа персональной эффективности
Искусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеровИскусство замечать. Секреты наблюдательности истинных лидеров


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)