ІНТЕРВ'Ю | Scott Berkun 25 жовтня 2007 р.

Інтерв'ю зі Скотом Берканом, автором книги "Міфи інновацій"

Скот Беркан (Scott Berkun) протягом 1994-1999 років працював у команді, яка займалася розробкою Internet Explorer у Microsoft. Він є автором книги "Міфи інновацій" (The Myths of Innovation). У своїй праці він досліджує (чи радше сказати — розвінчує) романтичний ореол, який виник навколо феномену інновацій. Нижче наведене коротке інтерв'ю з цим автором.

Скотт Беркан (Scott Berkun) З.: Скільки часу повинно минути в реальному світі — на відміну від світу уявного — для того, щоб трапилося прозріння?

В.: Прозріння — лише вершина айсбергу креативності. В основі будь-якого прозріння лежить важка і наполеглива робота. Якщо ви візьмете будь-яке велике прозріння, яке мало місце в історії, і уважно проведете уважне дослідження його передумов — ви безперечно зустрінетеся із десятками менших, дрібніших спостережень, відкриттів, помилкових рішень та випадковостей, які й уможливили це прозріння. Кожен великий винахідник прекрасно знає про це. Проте людям подобаються захоплюючі історії: наприклад, про Ньютона, на якого впало яблуко.

З.: Чи можна стверджувати, що рух до інновацій завжди лінійний? Наприклад, від транзистора до мікросхеми, до персонального комп'ютера, до Інтернету.

В.: Більшість людей хочуть, щоб історія пояснила їм сучасність, але не замислюються над формуванням майбутнього. Всі популярні історії — це логічні і прямолінійні наративи: спершу з'явився транзистор, це дозволило в майбутньому створити мікросхему, а із мікросхеми пізніше створили комп'ютер, і так далі. Але якби ви запитали Вільяма Шокі (William Shockey), який винайшов транзистор, чи Стіва Возняка (Steve Wozniak), винахідника персонального комп'ютера, наскільки очевидною була успішність їхніх ідей, ви б почули багато різноманітних історій про хаос та невпевненість у власних силах.

Із часом нічого не змінюється. Сучасні ін новатори також не можуть бути на 100% переконані, що їхні ідеї виявляться успішними. Тому однією із цілей книги „Міфи інновацій” якраз і є надання інструментарію, який допоможе інноваторам легше приймати рішення та із більшою впевненістю робити правильний вибір.

З.: Інноваторами народжуються, чи стають?

В.: Обидва варіанти правильні! Візьмімо Моцарта. Так, у нього дійсно був вроджений талант до музики, але він також народився в центрі музичного світу, його батько був вчителем музики та змушував сина кожного дня практикуватися та розвивати свій музичний талант. І це ще до того, як Моцарт потрапив до дитсадку. Я досліджував багато подібних історій, і у кожній з них знайдемо поєднання вроджених талантів та життєвих обставин, які допомагали цим талантам розвинутися.

З.: З яким найскладнішим випробуванням доводиться стикатися інноваторам?

В.: Кожен інноватор стикається з іншими випробуваннями, проте одним із найбільш традиційних є проблема невизнання чи незацікавленості. Інноваторові буває надзвичайно складно відшукати емоційну, фінансову та інтелектуальну підтримку у суспільстві. Тим не менше — саме це є зарукою успіху. Дуже важко продовжувати працювати на досягнення цілі, коли ніхто навколо вас не підтримує.

З.: Звідки винахідники та інноватори беруть свої ідеї?

В.: Я викладаю курс креативного мислення в University of Washington і навчаю своїх студентів, що нові ідеї — це комбінації інших ідей. Креативні люди, це ті індивіди, які навчилися комбінувати ідеї, швидко знаходити цікаві сполучення та випробовувати їх на практиці.

З.: А як нам дізнатися, чи наша ідея, яку всі експерти називають нездійсненною — принесе успіх у майбутньому, чи вона справді нездійсненна?

В.: Нажаль, це неможливо. Ви ніколи не можете бути на 100% впевненими, що ваша ідея виявиться успішною. Саме тому робота над інноваціями схожа на азартну гру і так захоплює. Багато на перший погляд безглуздих ідей приносили шалений успіх своїм натхненникам, але не менша кількість дійсно виявлялася безглуздою і не давала жодного результату. Що ж, схоже успішність інновацій поки-що знаходиться поза нашим контролем.

Тому найкращий вихід для інноватора — стати експериментатором. Перевіряти свої ідеї на життєздатність якомога швидше та із якомога меншими витратами ресурсів. А потім розвивати ті, які виявляться найбільш прибутковими.

З.: З Вашого досвіду, інноваторами частіше стають молоді чи старші люди? А можливо вік не впливає на успішність інновацій?

В.: Інновації — це надзвичайно ризикована та складна робота. А старші люди зазвичай віддають перевагу стабільності. Молоді люди не відають страху, вони мають більше бажання довести свою значимість і ладні ризикувати. Проте, бувають і винятки. Наприклад, Бетховен написав свою дев'яту симфонію наприкінці життя. Тому стверджувати, що з віком креативність згасає ні в якому разі не можна.

За матеріалами "Ten Questions with Scott Berkun, Author of „The Myths of Innovation”", How to Change the World.
Переклад з англійської: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
3 листопада 2020
Київ
KPI-Мотивація. Побудова системи оплати за результатом
19-20 листопада 2020
Київ
Управління проектами
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Принцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєриПринцип мозаїки. Шість навичок дивовижного життя і карєри
Створення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світСтворення інноваторів. Як виховати молодь, яка змінить світ
Зроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший часЗроби це зараз. 21 чудовий спосiб зробити бiльше за менший час

bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2020, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)