ІНТЕРВ'Ю | Alexandra Levit 18 листопада 2011 р.

Сліпі плями та кар'єрні міфи

Як часто ви не здатні побачити того, що знаходиться просто у вас перед очима?

В інтерв'ю, яке пропонується вашій увазі, експерт з питань кар'єри Олександра Левіт (Alexandra Levit) розповідає про "сліпі плями" кар'єри, а також дає відповіді стосовно своєї однойменної книги, яка вийшла недавно.

Олександра Левіт (Alexandra Levit)
Олександра Левіт
(Alexandra Levit)
З.: У книзі "Сліпі плями" (Blind Spots) Ви розглядаєте 10 найбільших міфів успіху в бізнесі. А що спонукало Вас написати таку книгу?

В.: Я вирішила написати "Сліпі плями", оскільки була втомлена безглуздими теоріями, які розповсюджувалися компаніями та людьми, які вважають, що вони мають відношення до кар'єри. Я хотіла бути щирою з читачами і тому чесно розповідаю, що впливає на їхній успіх в сучасному світі бізнесу. Я хотіла чогось більшого, ніж дешеві провокаційні поради на зразок "кидайте офісну працю і починайте власний бізнес", чи "негайно йдіть в кабінет керівника і змусьте його поважати вашу індивідуальність".

З.: Який Ваш улюблений міф і чому?

В.: Мушу сказати, що мені довелося зіткнутися з більшістю міфів, описаних в книзі, на власній практиці. Тому певною мірою вони всі мої "улюблені". Але головним я вважаю міф про те, що можна досягнути успіху за одну ніч. Правда ж набагато більш прозаїчна — існує всього кілька прикладів швидкого успіху (та й то можна сумніватися і їх справжньості). Абсолютна ж більшість успішних людей повністю віддали себе та своє життя досягненню цілей.

З.: З яким найбільшим викликом доведеться зіткнутися працівникам протягом наступних 1-2 років?

В.: Найбільший виклик для будь-якого працівника — це вміння знайти "значення" у своїй роботі. Близько 80% працівників сьогодні незадоволені нею. Але це незадоволення може вилитися у відкриття нових можливостей, оскільки нещасливі люди постійно перебувають в пошуку та навчанні. Єдине, про що потрібно пам'ятати — такий пошук може зайняти чимало часу та багато зусиль. Але це варте того!

З.: Ви стверджуєте, що Ваша ціль — допомагати людям відточувати їхні ключові навички. Який перший крок в цьому напрямку?

В.: Перший крок — зрозуміти, чого ви не знаєте і в якій сфері ви можете досягнути досконалості. Як правило все, що потрібно для успіху, вже притаманне вам. Спрямування енергії в пошук покликання дозволить розвіяти туман над "сліпими плямами" і ви нарешті зрозумієте, в який бік хочете рухатися.

З.: А яку б пораду Ви дали майбутнім підприємцям?

В.: Якщо ви хочете створити власну компанію, тоді мотивації на зразок втоми від своєї теперішньої роботи чи ненависті до керівника буде замало. Вам доведеться подумати про ринок, на якому ви хочете працювати і бути готовими працювати набагато більше, ніж ви працюєте в офісі.

З.: Назва вашої книги — "Сліпі плями" — означає щось таке, що знаходиться просто перед нашим носом, але ми все-одно не бачимо цього. Яким же чином можна навчитися бачити такі речі?

В.: Передусім слід навчитися приділяти більше уваги довгостроковим результатам нашого ставлення та поведінки, уважно прислухатися до зворотного зв'язку від різних людей. І не боятися визнавати свої помилки (хоч це може бути і нелегко).

За матеріалами "Blind Spots and Career Myths", Jonathan Fields
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
14-15 грудня 2018
Київ
ELForum 2018. III конференція з дистанційного навчання
19-20 грудня 2018
Київ
Управлінський облік. Фінанси. Бюджети
16 січня 2019
Київ
Управління відділом продажів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Шесть столпов самооценкиШесть столпов самооценки
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток
Тонкое искусство пофигизма. Парадоксальный способ жить счастливоТонкое искусство пофигизма. Парадоксальный способ жить счастливо
Капитализм по-китайски. Государство и бизнесКапитализм по-китайски. Государство и бизнес
Разговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своегоРазговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своего


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.
bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)