КОМЕНТАРІ | Вміння розповідати історії 22 лютого 2008 р.

Сфокусуйте команду за допомогою історій

Ден Бобінскі (Dan Bobinski), президент Leadership Development, Inc., відомий спеціаліст із тренінгів, автор кількох книг, блогер та бездоганний лектор, розповідає, яким чином вміння розповідати історії може допомогти сфокусувати вашу команду.

Якщо ви займаєтеся створенням команди або ж керуєте групою людей — тоді вам слід відповісти на запитання: "Яку історію ви можете їм розповісти?" Йдеться не про вашу біографію, не про історію кар'єрного зростання і тим більше — не про кумедні випадки із вашого життя. Йдеться про історію, яку ви використовуєте для фокусування та згуртування команди.

"Згадайте, як поводяться люди на семінарах, церемоніях, під час промов, виступів, тощо. Вони запам'ятовують не факти, а історії", — стверджує Аннет Сіммонс (Annette Simmons).

Чому ж історії такі дієві? Згадаймо слова Джеймса Бонета, одного з найпопулярніших американських сценаристів, який двічі ставав головою ради директорів Американської Спілки Письменників. Бонет завжди говорив, що хороша історія "стимулює нашу уяву і допомагає нам побачити реальні можливості у реальному світі". Він був переконаний, що хороша історія наділяє слухачів дороговказом, допомагаючи здійснювати правильні вчинки та легко досягати поставлених цілей.

Згадайте хоча б Ісуса, який, навчаючи своїх учнів, завжди використовував параболи — короткі історії, які дуже легко сприйняти і запам'ятати. Американські президенти Франклін Делано Рузвельт та Уїнстон Черчилль також були чудовими промовцями і завжди розповідали історії. Рейган розповідав історії. Ганді розповідала історії. І ці історії надихали цілі нації.

Книга Аннет Сіммонс "Рушійна сила історії" (The Story Factor) пояснює, чому лідери повинні використовувати шість типів історій, які коротко можна окреслити так:

  • "Хто я"
  • "Чому я тут"
  • "Візія"
  • "Навчання"
  • "Цінності у дії"
  • "Я знаю, про що ви думаєте"

Але незалежно від типу історій, які ми використовуємо, всі вони мають одну дуже значну перевагу: розповідаючи історію ми створюємо потужний зв'язок зі слухачем. Кожен із учасників дійства розповіді починає розуміти основну ідею історії і ця ідея об'єднує людей на емоційному рівні.

А яка ваша історія?

За матеріалами "Focus your team with stories", management-issues.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.
comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 березня 2018
Київ
Фейсбук і Інстаграм для бізнесу. Стратегії розвитку бренду і залучення клієнтів в соціальних мережах (Світлана Прохоровська)
28-29 березня 2018
Київ
Оплата за результатом: KPI-мотивація. Від ВИРОБНИЦТВА до РОЗДРОБУ і ДИСТРИБУЦІЇ. Від Директора до лінійного персоналу (Ігор Немировський, Інна Старожукова)
30 березня 2018
Львів
Майстер-клас Радислава Гандапаса «SelfMadeMan: самоменеджмент і самомотивація»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Призвание. Как найти то, для чего вы созданы и жить в своей стихииПризвание. Как найти то, для чего вы созданы и жить в своей стихии
Работа твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым деломРабота твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым делом
Обрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивнымОбрести уверенность в себе. Что означает быть ассертивным
Искусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективнымИскусство обучать. Как сделать любое обучение нескучным и эффективным
Удача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успехУдача в бизнесе. Как повысить ваши шансы на успех


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2018, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)