Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Лідерство 27 червня 2012 р.

Фокус — основна характеристика видатних лідерів

Майк М'ят (Mike Myatt), радник з питань лідерства та керуючий директор N2growth, розповідає про фокус — основну характеристику видатних лідерів.

Майк М'ят (Mike Myatt)
Майк М'ят
(Mike Myatt)
Різниця між посередністю та успіхом часто полягає у вмінні фокусуватися. Фокус дозволяє досягнути високого рівня продуктивності та дисципліни, що зазвичай виливається у надзвичайну результативність.

Відповідь на запитання, як досягнути виняткової продуктивності дуже проста — це спроможність стати дуже, дуже сфокусованим. Фокус є рушієм чітких пріоритетів, порядку, дисципліни і продуктивності. Більшість людей хибно вважають, що здатність займатися одночасно кількома справами є корисною навичкою ефективного лідера. Але насправді висока зайнятість практично ніколи не буває синонімом високої ефективності. Частіше буває навпаки — зайнятість стає на перешкоді ефективності.

Фокус — це не навичка. Фокус — це рішення. Ви або вирішуєте бути сфокусованим, або ні. У більшості випадків ніхто не змушує людину відволікатися, вона сама вибирає такий шлях, оскільки відволікання — один із найпростіших способів боротьби з нудьгою. Відволікання часто буває зручним, іноді — привабливим, і практично ніколи — вигідним.

Але замало просто навчитися бути сфокусованим. Вам потрібно вміти фокусуватися на правильних речах, в правильні моменти і з правильною метою. Ефективні лідери вміють застосовувати фокус в обмеженій кількості випадків та для обмеженого числа занять, які мають найвищий пріоритет. Вони знають, як подолати спокусу "розірватися" на кілька дрібних завдань, і віддають свій час та увагу тільки найважливішим стратегічним цілям.

Можна назвати три основні причини, які стають на заваді лідерського фокусу:

  1. Це досить складно і людям просто не вистачає дисципліни, щоб неподільно присвятити себе важливій справі.

  2. Успішні люди зазвичай дуже енергійні, креативні і активні. Їм важко утримувати свою увагу на чомусь одному.

  3. Людям не вистачає прагматичного дисциплінованого підходу до утримання свого фокусу. Як і більшість хороших речей у цьому світі, фокус не трапляється сам по собі. Тільки твердий намір людини може втілити його у реальність.

Нижче наведена ефективна стратегія збереження фокусу, яка складається із чотирьох кроків:

  1. Візія. Ви повинні завжди мати чітку візію того, що справді має для вас значення, і розуміти, чому ви робите те, що ви робите.

  2. Тактичні бізнес-плани. Намагайтесь розділити складні завдання на набір простих задач, досягнення яких набагато легше відстежувати. Це дасть вам відчуття прогресу і дозволить досягнути основної мети.

  3. Управління завданнями. У вас повинен бути список простих і зрозумілих завдань на кожен день.

  4. Контроль діяльності. Багато людей нібито й використовують списки завдань, але при цьому їм достатньо важко зберігати фокус. Щоб уникнути цього, потрібно раз на годину зупинятися і давати собі відповідь на запитання, наскільки наближає вас до цілі те, чим ви займаєтеся у даний момент. Якщо відповідь неочевидна, можливо, вам варто зайнятись чимось іншим.

За матеріалами "Great Leaders Have It — Do You?", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Как стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организацииКак стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организации
Разговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своегоРазговор по существу. Искусство общения для тех, кто хочет добиваться своего
Футбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутриФутбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутри
100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать100 лучших бизнес-книг всех времен. О чем они и почему их следует прочитать
Креативное мышление в бизнесеКреативное мышление в бизнесе

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)