КОМЕНТАРІ | Лідерство 27 червня 2012 р.

Фокус — основна характеристика видатних лідерів

Майк М'ят (Mike Myatt), радник з питань лідерства та керуючий директор N2growth, розповідає про фокус — основну характеристику видатних лідерів.

Майк М'ят (Mike Myatt)
Майк М'ят
(Mike Myatt)
Різниця між посередністю та успіхом часто полягає у вмінні фокусуватися. Фокус дозволяє досягнути високого рівня продуктивності та дисципліни, що зазвичай виливається у надзвичайну результативність.

Відповідь на запитання, як досягнути виняткової продуктивності дуже проста — це спроможність стати дуже, дуже сфокусованим. Фокус є рушієм чітких пріоритетів, порядку, дисципліни і продуктивності. Більшість людей хибно вважають, що здатність займатися одночасно кількома справами є корисною навичкою ефективного лідера. Але насправді висока зайнятість практично ніколи не буває синонімом високої ефективності. Частіше буває навпаки — зайнятість стає на перешкоді ефективності.

Фокус — це не навичка. Фокус — це рішення. Ви або вирішуєте бути сфокусованим, або ні. У більшості випадків ніхто не змушує людину відволікатися, вона сама вибирає такий шлях, оскільки відволікання — один із найпростіших способів боротьби з нудьгою. Відволікання часто буває зручним, іноді — привабливим, і практично ніколи — вигідним.

Але замало просто навчитися бути сфокусованим. Вам потрібно вміти фокусуватися на правильних речах, в правильні моменти і з правильною метою. Ефективні лідери вміють застосовувати фокус в обмеженій кількості випадків та для обмеженого числа занять, які мають найвищий пріоритет. Вони знають, як подолати спокусу "розірватися" на кілька дрібних завдань, і віддають свій час та увагу тільки найважливішим стратегічним цілям.

Можна назвати три основні причини, які стають на заваді лідерського фокусу:

  1. Це досить складно і людям просто не вистачає дисципліни, щоб неподільно присвятити себе важливій справі.

  2. Успішні люди зазвичай дуже енергійні, креативні і активні. Їм важко утримувати свою увагу на чомусь одному.

  3. Людям не вистачає прагматичного дисциплінованого підходу до утримання свого фокусу. Як і більшість хороших речей у цьому світі, фокус не трапляється сам по собі. Тільки твердий намір людини може втілити його у реальність.

Нижче наведена ефективна стратегія збереження фокусу, яка складається із чотирьох кроків:

  1. Візія. Ви повинні завжди мати чітку візію того, що справді має для вас значення, і розуміти, чому ви робите те, що ви робите.

  2. Тактичні бізнес-плани. Намагайтесь розділити складні завдання на набір простих задач, досягнення яких набагато легше відстежувати. Це дасть вам відчуття прогресу і дозволить досягнути основної мети.

  3. Управління завданнями. У вас повинен бути список простих і зрозумілих завдань на кожен день.

  4. Контроль діяльності. Багато людей нібито й використовують списки завдань, але при цьому їм достатньо важко зберігати фокус. Щоб уникнути цього, потрібно раз на годину зупинятися і давати собі відповідь на запитання, наскільки наближає вас до цілі те, чим ви займаєтеся у даний момент. Якщо відповідь неочевидна, можливо, вам варто зайнятись чимось іншим.

За матеріалами "Great Leaders Have It — Do You?", Forbes.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
27-30 вересня 2021
Онлайн-курс
Транспортна логістика та оптимізація логістичних витрат
29 вересня — 1 жовтня 2021
Київ
Моделювання бізнес-процесів у BPMN 2.0
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!Твій мозок — суперзірка. Використовуй на повну!
Як ніколи не помилятися. Сила математичного мисленняЯк ніколи не помилятися. Сила математичного мислення
Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомствНіколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)