КОМЕНТАРІ | Поради гуру 25 декабря 2012 р.

Як продати креативну ідею?

Автор: Кевін Ейкенбері (Kevin Eikenberry)
Джерело: Innovations.com.ua

Кевін Ейкенбері (Kevin Eikenberry), американський автор, спікер, бізнес-консультант, лідер The Kevin Eikenberry Group, ділиться кількома порадами, як допомогти іншим побачити у вашій ідеї те, що вже бачите ви.

Кевін Ейкенбері (Kevin Eikenberry) Кевін Ейкенбері
(Kevin Eikenberry)
Томас Едісон був видатним винахідником. Але, крім того, він був і непересічним продавцем. Він і його команда, звичайно, винайшли електричну лампочку, але без підтримки і ресурсів (тобто інвестицій) інших людей, ця ідея не стала б такою поширеною.

Ми зазвичай вважаємо, що головне — це «народити» ідею. Але, кінець кінцем, вам також потрібно вміти умовити, переконати, «продати» свою ідею, якщо ви хочете, щоб її застосовували. Ось декілька порад — як допомогти іншим побачити у вашій ідеї те, що вже бачите ви:

1. Почніть із розуміння точки зору співрозмовників. Ви вже в захваті від вашої ідеї та перспектив її використання, але вони — ще ні (і це причина вашої з ними розмови). Не робіть презентації, просто ведіть діалог. І нехай ця розмова буде не про вашу ідею, а про потреби цих людей. Намагайтеся зрозуміти, що з їхньої точки зору є найважливішим — і свої подальші дії виконуйте з урахуванням цього факту.

2. Пов'яжіть вашу ідею з їхніми проблемами. Ви сфокусовані на перевагах своєї ідеї, але інші — на тому, як позбавитися своїх проблем. Якщо ви дізнаєтесь, в чому полягають їхні складнощі, то зможете показати — як ваша ідея буде корисна для полегшення ситуації.

3. Розкажіть історію. Це дуже потужний засіб комунікації. Але історія не повинна бути про вас і вашу ідею, або про те, як ви дійшли до неї. Нехай головним героєм буде ваш співрозмовник, а розповідати історія буде про те, як ваша ідея вирішила його проблему і зробила його життя кращим.

4. Змалюйте кінцевий результат. Допоможіть людям побачити ідею в дії, побачити, що вона змінить у світі. Після того, як ви визначили проблеми співрозмовників і спосіб їх вирішення, можна перейти до більшої картини. І чим наочніше ви її змалюєте, тим переконливішим буде те повідомлення, яке ви хочете донести.

5. Демонструйте ентузіазм. Якщо ви самі не «купуєте» свою ідею, то й іншим її не продасте. Звісно, одного ентузіазму буде замало для успіху, але без нього ви майже приречені на невдачу.

6. Будьте терплячими. Дайте людям час поміркувати. Навряд чи вони скажуть «ми згодні» наступного ж моменту після того, як ви розповісте їм про свою ідею. Тому не вимагайте відповіді одразу.

7. Будьте наполегливими. Терпіння важливе, але терпіння, поєднане з наполегливістю, — набагато ефективніше. Підтримуйте зв'язок з людьми після вашої зустрічі. Задайте їм декілька питань, щоб краще зрозуміти їхні сумніви. Якщо ви вважаєте, що ваша ідея варта зусиль — докладіть цих зусиль.

За матеріалами "How to Sell Your Creative Ideas", KevinEikenberry.com Blog.
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
20 січня — 1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Mini MBA — "Ефективний керівник"
24 січня 2017
Київ, Український дім
Менеджер і команда. Як створити команду мрії (Максим Батирєв)
24 січня 2017
Київ, Готель «Мир»
Тайм-менеджмент і принципи делегування (Наталія Дегтярьова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?Пробуй, не зупиняйся. Коли востаннє ви щось робили вперше?
Креативное мышление в бизнесеКреативное мышление в бизнесе
Сила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесiСила звички. Чому ми діємо так, а не iнакше в життi та бiзнесi
Принцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкосьПринцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкось
Бла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работаютБла-бла-бла, или Что делать, когда слова не работают

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)