КОМЕНТАРІ | Зміни 6 липня 2017 р.

Як запустити зміни в компанії і досягти успіху

Джерело: K.Fund Media

Система завжди пручається змінам, і це природно. Завдання успішного управлінця — правильно управляти енергією опору: не боротися з ним, а направити в правильне русло. Як це робити, розповів заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи з питань міжнародного розвитку Володимир Павелко.

Як запустити зміни в компанії і досягти успіху

1. Вийти із зони комфорту

Людина по своїй природі енергозбережуюча, — вона не хоче змінюватися. Як правило, всі думають, що з ними все гаразд, а змінюватись потрібно іншим. Людина ніколи не зміниться, поки їй комфортно, отже, цей комфорт треба порушити.

Знайомий професор розповідав мені про своє захоплення — акваріумних рибок. Аби запустити нову рибку в акваріум, потрібно витягти звідти всіх старожилів, перемішати камінці, переставити водорості і лише тоді запускати всіх рибок одразу. Інакше новеньку з’їдять. Кожна з них визначить свою територію і призвичаїться до нових умов. Така природа системи, в якій відбувається зміна.

Як створити дискомфорт? Є мільйон способів для цього: нові умови співпраці, створення соціальних взаємозв’язків. Хтось, можливо, називає це реорганізацією або реструктуризацією. При цьому важливо, щоб всі ці технічні речі працювали на обрану ідею змін. Просто заради форми це робити шкідливо.

2. Згуртувати команду

Зміни відбуваються тільки при взаємодії лідера і команди. Створені і погоджені між собою правила надають силу єдності, а команді — енергію чіткого руху вперед. Як це відбувається? Через візуальну диференціацію (дрес-код, логотип, символіку), таким чином ззовні показавши єдність в спільній дії. Часом багато вдаються до надто небезпечного інструменту: підсилення єдності через образ спільного ворога.

Зміни відбуваються тільки при взаємодії лідера і команди

Місія компанії Pepsi в 1970-х роках звучала приблизно так: «Побити Coca-Cola». 30 років це тримало компанію в тонусі, щоб перемогти, і вони це зробили — стали №1 по обсягам продажу у світі. Образ спільного ворога — це дуже небезпечна методика. Щойно він зникне, його треба буде знайти заново. Тоді і може трапиться маніпуляція свідомістю.

3. Створювати зміни разом

Для управлінця, який починає зміни, потрібно чітко розуміти мету — навіщо все це робиться. Він має сформувати певний прообраз бажаного майбутнього в результаті змін.

Але будь-яка геніальна ідея має великі шанси залишитись нереалізованою, якщо вона привнесена ззовні до персоналу, без "запрошення" до її спів-створення ключових гравців компаніі.

Цей майбутній бажаний стан потребує постійної комунікації всередині.

4. Відповідати за результат

Управлінець сам несе відповідальність за результат змін, адже від нього залежить, яку команду він створить, який проект запустить і куди це все приведе. Далеко не всі зміни успішні. Більшість не виправдовує очікувань: виникають небажані результати, які варто вдало і вчасно вести.

5. Дотримуватися цінностей

Якщо у нас є усвідомлена дисципліна і ми формуємо певну спільноту, ззовні починає виникати бажання творити спільну історію своєї компанії та досягати бажаних результатів. Як наслідок — у нас виникає гордість за свою компанію.

За цими принципами побудована церква, бізнес і будь-яка соціальна організація. Єдине, що їх відрізняє — система цінностей, що дає поштовх думкам, перетворюючись в дії команди. Саме система цінностей рухає компанію до мети та визначає, яким чином, за якими принципами вона її досягне.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
18 серпня 2017
Київ, Готель «Мир»
Ключові навички сучасного керівника. Секрети сучасного менеджменту (Ірина Головньова)
18 серпня 2017
Київ
Як заробити в каналі збуту "Мережі" (Максим Голубєв)
19 серпня 2017
Київ
Тест-драйв програм МВА — "Try Tru MBA"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
У них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не училУ них так принято. Как правильно пожимать руку, вовремя затыкаться, работать с м*даками и другие важные скиллы, которым вас никто никогда не учил
Креативь! Поставь идеи на потокКреативь! Поставь идеи на поток
Легкий способ перестать откладывать дела на потомЛегкий способ перестать откладывать дела на потом
Муза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеиМуза не придет. Правда и мифы о том, как рождаются гениальные идеи
Работа твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым деломРабота твоей мечты. Как зарабатывать деньги, занимаясь любимым делом


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)