КОМЕНТАРІ | Лідерство 14 жовтня 2014 р.

Чому сьогоднішні лідери потребують спритності гірськолижника

Джерело: Innovations.com.ua

Сьогодні багато хто говорить про те, що лідеру потрібно бути таким же спритним, як гірськолижник. Спритність потрібна в навчанні та інноваційній діяльності, у формуванні стратегії та управлінні людьми... Коротше кажучи, лідерам потрібно їхати швидко і при цьому вміти маневрувати, — вважає Тім Сандерс (Tim Sanders), консультант компаній зі списку Fortune 1000, міжнародний спікер, автор кількох бізнес-бестселерів.

Тім Сандерс (Tim Sanders)
Тім Сандерс
(Tim Sanders)
Чому ця якість стала настільки критичною для успіху керівників? Відповідь проста: час, необхідний для побудови нової бізнес-концепції або виникнення проривних технологічних інновацій, дуже скоротився. Те, що колись займало десятиліття, зараз вимагає не більше двох років.

Лише подумайте, як швидко додатки для смартфонів змінюють правила гри в різних галузях. Ті бізнеси, що виготовляють навігаційні прилади, годинники, відеокамери, фотоапарати і т.д. — тепер вимушені конкурувати зі смартфонами і мобільними додатками.

Щоб вижити, керівник повинен завжди бути наготові, щоб рухати своє підприємство в новому напрямку. Втім, ризики швидких рішень також досить високі — тому багато хто надає перевагу стабільності, аж доки не стає занадто пізно.

Спритність можна напрацювати, як і вміння кататись на гірських лижах. Для цього будуть корисними наступні «вправи».

1. Жадібно читайте про майбутнє. Як свідчить практика, лідери, які читають, є більш спритними — особливо коли вони суттєво збільшують свою базу знань щороку. Кожного місяця читайте одну книгу, яка стосується вашої галузі чи технологій, які вам можуть бути корисними. І поступово ви станете більш впевнено і натхненно ставитись до змін.

2. Тренуйте вміння приймати рішення в умовах стресу. В такій ситуації ми, як правило, схильні шукати надійні, перевірені рішення. Але цей інстинкт не завжди корисний. Спритні лідери, натомість, розпочинають з мозкового штурму і розглядають нові альтернативи.

3. Не займайте захисну позицію. Якщо ви станете агентом змін у своїй компанії, ви можете стикнутись к відвертою чи прихованою критикою. Дуже важливо при цьому не починати захищатись — адже це, як свідчать результати досліджень, зменшує рівень поваги та довіри до вас з боку колег. Натомість варто сприймати критику як корисний зворотній зв'язок або інформацію про людину, яка вас критикує.

4. Створюйте спринт-культуру. Розпочніть із нарад: скоротіть двогодинні зустрічі до 40-хвилинних. Не влаштовуйте довгих презентацій та виступів. Зменшіть час, який ви давали команді на підготовку першого варіанту проекту з 90 днів до 2 тижнів. Влаштовуйте хакатони. Всі ці дії змінять колективну психологію: вашим людям стане легше привчити себе до думки про швидкі постійні зміни.

5. Інвестуйте одну годину свого часу на тиждень в аналіз своїх ідей. Намагайтесь бути об'єктивними, коли ви дивитесь на реакцію ринку або компанії на вашу чергову ідею. Навіть якщо вас спіткала невдача — це не є відображенням вас, це нічого не говорить про вас особисто. Лише такий підхід здатен допомогти вам стати більш спритним і здатним до інновацій.

За матеріалами "Why Today’s Leader Needs the Agility of a Downhill Skier", Tim Sanders.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
28 вересня — 31 жовтня 2017
Київ, FRAT Social Club
СТРАТЕГІЯ ДЛЯ СТАРТАПУ. Практичний курс: як почати свій бізнес, використовуючи свій досвід по максимуму і звівши ризики до мінімуму
2-3 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управління запасами на підприємстві (Валентин Маєвський)
4 жовтня 2017
Київ, Готель «Мир»
Інтернет для бізнесу: 21 digital-інструментів для залучення нових клієнтів (Світлана Прохоровська)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Война за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творитьВойна за креатив. Как преодолеть внутренние барьеры и начать творить
Шлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собоюШлях Virgin. Як слухати, вчитися, жартувати та вести за собою
Правило четырех секунд. Остановись. Подумай. СделайПравило четырех секунд. Остановись. Подумай. Сделай
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Экономист под прикрытиемЭкономист под прикрытием


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)