ІНСАЙТИ | Лідерство 14 жовтня 2014 р.

Чому сьогоднішні лідери потребують спритності гірськолижника

Джерело: Innovations.com.ua

Сьогодні багато хто говорить про те, що лідеру потрібно бути таким же спритним, як гірськолижник. Спритність потрібна в навчанні та інноваційній діяльності, у формуванні стратегії та управлінні людьми... Коротше кажучи, лідерам потрібно їхати швидко і при цьому вміти маневрувати, — вважає Тім Сандерс (Tim Sanders), консультант компаній зі списку Fortune 1000, міжнародний спікер, автор кількох бізнес-бестселерів.

Тім Сандерс (Tim Sanders)
Тім Сандерс
(Tim Sanders)
Чому ця якість стала настільки критичною для успіху керівників? Відповідь проста: час, необхідний для побудови нової бізнес-концепції або виникнення проривних технологічних інновацій, дуже скоротився. Те, що колись займало десятиліття, зараз вимагає не більше двох років.

Лише подумайте, як швидко додатки для смартфонів змінюють правила гри в різних галузях. Ті бізнеси, що виготовляють навігаційні прилади, годинники, відеокамери, фотоапарати і т.д. — тепер вимушені конкурувати зі смартфонами і мобільними додатками.

Щоб вижити, керівник повинен завжди бути наготові, щоб рухати своє підприємство в новому напрямку. Втім, ризики швидких рішень також досить високі — тому багато хто надає перевагу стабільності, аж доки не стає занадто пізно.

Спритність можна напрацювати, як і вміння кататись на гірських лижах. Для цього будуть корисними наступні «вправи».

1. Жадібно читайте про майбутнє. Як свідчить практика, лідери, які читають, є більш спритними — особливо коли вони суттєво збільшують свою базу знань щороку. Кожного місяця читайте одну книгу, яка стосується вашої галузі чи технологій, які вам можуть бути корисними. І поступово ви станете більш впевнено і натхненно ставитись до змін.

2. Тренуйте вміння приймати рішення в умовах стресу. В такій ситуації ми, як правило, схильні шукати надійні, перевірені рішення. Але цей інстинкт не завжди корисний. Спритні лідери, натомість, розпочинають з мозкового штурму і розглядають нові альтернативи.

3. Не займайте захисну позицію. Якщо ви станете агентом змін у своїй компанії, ви можете стикнутись к відвертою чи прихованою критикою. Дуже важливо при цьому не починати захищатись — адже це, як свідчать результати досліджень, зменшує рівень поваги та довіри до вас з боку колег. Натомість варто сприймати критику як корисний зворотній зв'язок або інформацію про людину, яка вас критикує.

4. Створюйте спринт-культуру. Розпочніть із нарад: скоротіть двогодинні зустрічі до 40-хвилинних. Не влаштовуйте довгих презентацій та виступів. Зменшіть час, який ви давали команді на підготовку першого варіанту проекту з 90 днів до 2 тижнів. Влаштовуйте хакатони. Всі ці дії змінять колективну психологію: вашим людям стане легше привчити себе до думки про швидкі постійні зміни.

5. Інвестуйте одну годину свого часу на тиждень в аналіз своїх ідей. Намагайтесь бути об'єктивними, коли ви дивитесь на реакцію ринку або компанії на вашу чергову ідею. Навіть якщо вас спіткала невдача — це не є відображенням вас, це нічого не говорить про вас особисто. Лише такий підхід здатен допомогти вам стати більш спритним і здатним до інновацій.

За матеріалами "Why Today’s Leader Needs the Agility of a Downhill Skier", Tim Sanders.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою
Дай жару. 10 кроків до креативної майстерностіДай жару. 10 кроків до креативної майстерності
100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тренди, Інсайти, Інтерв'ю, Рецензії, Бізнес-навчання, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Статті партнерів
ПРОЄКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2024, Management.com.ua

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management



➥ Дякую, я вже підписана(-ий)