Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Лідерство 18 вересня 2015 р.

Як забезпечити безперервність лідерського розвитку

Як би не було складно заснувати свій бізнес, все найважче розпочинається після старту. «Вивести на ринок продукт, який би заволодів уявою споживачів, — дуже непросто, забезпечити ж його тривалий успіх — у сто разів важче», — пише Джефф Босс (Jeff Boss), публіцист, коуч та бізнес-консультант.

Джефф Босс (Jeff Boss)
Джефф Босс
(Jeff Boss)
Керівники фірми мусять вміти «ставити паруси» та дбати про те, щоб вони безперестанно наповнювались вітром, забезпечуючи рух у потрібному напрямку. Але чи є у вас лідери, спроможні це зробити?

Відповідь на це запитання залежить не лише від якості вашого відбірного процесу, але й від запитань, які ви постійно аналізуватимете для того, щоб забезпечити невпинність прогресу компанії. Ті хто служив у «морських котиках» знають, що перебуваючи на бойовому чергуванні ви мусите постійно задавати собі такі три запитання:

  • Чи напоготові моя зброя?
  • Що я робитиму, якщо стикнуся з ворогом?
  • Як допомагатиму товаришеві?

Хоча навряд чи щось таке спрацює у бізнесі, а тому потрібно знайти запитання якогось іншого типу, котрі б допомагали підтримувати зростання, при цьому не доводячи до запаморочення своєю монотонністю. Наприклад, ось запитання, які можуть допомогти стимулювати безперервність лідерського розвитку у вашій компанії.

1. Хто нам потрібен?

Здатність вписатись до організаційної культури — це все. Адже навичок можна набути, натомість бажання працювати в атмосфері конкретної компанії — ніколи. Готуючи людину для певної лідерської ролі, слід у першу чергу звернути увагу на її сильні сторони, а також на ділянки, котрі потребують вдосконалення.

Ще важливішим є прагнення індивіда до постійного зростання, а також — готовність вчиняти кроки, спрямовані на запровадження змін. Адже прагнення без дій — це все одно що ціль без плану, яка так і залишається мрією.

2. Як ми навчатимемо?

Є старий добрий спосіб проведення презентацій з використанням PowerPoint. Щоправда, при цьому доводиться спостерігати, як в присутніх мимоволі закриваються очі, та як вони куняють, позвішувавши голови. Навряд чи миготіння графіків, таблиць та переліків всіляких настанов надихатиме когось на здобуття нових знань, скоріше навпаки — це опускатиме людей до рівня рутини, яку ви пропонуєте під соусом «навчання». Найдієвішим є навчання в дії — воно дає змогу швидко закріплювати здобуті вміння та, до того ж, допомагає запобігти нікому не потрібних стресів.

3. Які звички нам потрібні?

У кожного з нас є як корисні, так і погані звички. Певна звична модель поведінки — це мовби внутрішній «компас», який дає нам відчуття безпеки та впевненості в собі.

Коли ж певна кількість людей в організації мають однакову звичку, варто проаналізувати її на предмет продуктивності. Врешті-решт, кожний глибоко вкорінений поведінковий прояв можна конвертувати як у прибутки, так і в збитки. Якщо ж виявиться, що певна звичка не сприяє просуванню компанії вперед, запитайте себе, як її позбутися.

4. Як утримувати людей?

У своєму бестселері «Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us» («Драйв. Що насправді нас мотивує») Деніель Пінк (Daniel Pink) пише про те, що метод батога та пряника вже давно не працює. А тому не варто кидати все більше грошей, намагаючись втримати цінного для вас фахівця, який, можливо, вже «нагострив лижі» до конкурентів. Замість цього Пінк пропонує створити середовище, що спонукало б людей залишатися у фірмі. Його основою є три засади — автономія, мета та значущість.

Це лише приклади запитань, які можуть допомогти вам спланувати шлях компанії до успіху. Якщо ж ви цього не зробите, хтось інший прийде до бажаної цілі першим.

За матеріалами "4 Questions That Help Build a Winning Leadership Team", Entrepreneur.РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Искусство мыслить масштабноИскусство мыслить масштабно
Правила самоорганизацииПравила самоорганизации
Мастерство жизни. Внутренняя динамика развитияМастерство жизни. Внутренняя динамика развития
Принцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкосьПринцип Питера, или Почему дела идут вкривь и вкось
Включайся! Жінки, робота й воля вести за собоюВключайся! Жінки, робота й воля вести за собою

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ»

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)