Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Навчання персоналу 3 листопада 2014 р.

Менторинг чи коучинг: що потрібно вашій компанії?

Одним із наслідків економічної рецесії є те, що компанії стикаються зі все більшим браком потрібних знань і навичок. Нічого дивного: у часи економічних негараздів інвестиції в навчання персоналу суттєво скорочуються.

Самые необычные бизнес-модели стартапов
Ілюстрація: Shutterstock
Підчас опитування «Talent Shortage Survey», проведеного ManpowerGroup, кожні вісім з десяти респондентів вказали на те, «що вчинення кроків, скерованих на розширення банку потрібних кваліфікацій, є ключовою умовою досягнення бізнес-результатів».

Проте, як зазначають Ліз Меррік (Lis Merrick), директор Coach Mentoring, та Стів О'Браєн, віце-президент фірми Chronus, «коли справа доходить до створення навчальних програм, у компаній виникає чимало запитань, як слід використовувати коучинг та менторинг у процесі розвитку своїх фахівців».

Метою коучингових програм є розвиток потенціалу працівника, набуття ним потрібних йому знань та навичок, а також покращення результативності індивіда у певних сферах його діяльності. Якщо порівнювати з менторинговими ініціативами, то програми з коучингу характеризуються стислішими термінами реалізації та вужчими навчальними цілями.

У більшості випадків корпорації використовують менторинг як доповнення до програм коучингу. Так, менторинг може стати ефективним засобом кар’єрного розвитку людини, зміцнення її впевненості в собі, а також навчання та зростання індивіда всередині організації. Існує два основних види менторингу: 1) консультативний, в рамках якого наставник виступає як радник для свого підопічного, а подеколи стає каталізатором його поведінкових змін, виступаючи як рольова модель; 2) спонсорський, коли топ-менеджер, скеровуючи розвиток кар’єри свого протеже, бере на себе нагляд та контроль за цим процесом. Дуже часто поєднання обох моделей дає змогу досягти найкращих результатів у розвитку організаційних талантів.

Оцінюючи доцільність використання стратегії коучингу або менторингу, організації повинні проаналізувати наступні позиції:

  • Цілі програми: ви хочете готувати зміни для сьогоднішніх керівників або для вас важливіше поглибити знання працівників у сфері певних процесів та процедур?

  • Бажані результати: якими повинні бути результати програми? Якнайшвидше покращення результативності працівника або розвиток його управлінських навичок у тривалішій часовій перспективі?

  • Методи досягнення результатів: Для розвитку навичок, можливо, найкращим варіантом буде коучингова програма тривалістю в один місяць. Натомість, для підготовки управлінського резерву варто використовувати середньо- чи довгострокову ініціативу з менторингу.

Такий аналіз дасть змогу організаціям визначити, які види коучингових чи менторингових програм найбільшою мірою відповідають їхнім потребам. Наприклад, компанія може застосувати поєднання консультативного та спонсорського менторингу для кар’єрного розвитку окремих індивідів або для формування поведінкових моделей, що відповідають її потребам.

Зрозуміло, що програмне забезпечення може суттєво підвищити ефективність управління цими програмами, наприклад, використання онлайн-плаформи сприятиме більшій залученості учасників ініціативи до процесу, а також зменшить часові витрати на її адміністрування. Проте, вибираючи технологічні інструменти, слід виходити з того, що без добре структурованої менторської чи коучингової програми жодний софт не дасть бажаної віддачі.

За матеріалами "Mentoring or Coaching: What's Best for Your Company?", Chief Learning Officer.


I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Ответы на 74 ключевых вопроса о современном бизнесеОтветы на 74 ключевых вопроса о современном бизнесе
Преврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностьюПреврати себя в бренд! 50 верных способов перестать быть посредственностью
Уверенность в себе. Умение контролировать свою жизньУверенность в себе. Умение контролировать свою жизнь
Футбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутриФутбол как модель бизнеса. Уроки бизнеса изнутри
Умение слушать. Ключевой навык менеджераУмение слушать. Ключевой навык менеджера

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)