КОМЕНТАРІ | Стилі комунікації 3 березня 2015 р.

Організаційний зоопарк

Джерело: Innovations.com.ua

Найджел Ріснер (Nigel Risner) — мотиваційний британський спікер, улюбленець європейських керівників. Окрім цінних порад, як стати успішним лідером, він розробив унікальну методику поділу людей за стилем комунікації на чотири групи: леви, мавпи, слони і дельфіни. Цю методику він описав у власній книзі «It’s a Zoo Around Here» («Зоопарк навколо нас»).

Найджел Ріснер (Nigel Risner)
Найджел Ріснер
(Nigel Risner)
Уявіть, що ваш офіс — це зоопарк, а ви — його утримувач, і вам потрібно кожного ранку годувати своїх звірів. Не тільки тому, що їсти — це їхня потреба, але й для того, щоб вони легше сприймали «відвідувачів зоопарку», які платять вам гроші. Ви не будете давати лише м'ясо усім звірям. Лев його з’їсть, а от що робити з цим м’ясом мавпі, яка хоче банан?

Щоб ефективно комунікувати зі своєю командою, ви маєте зрозуміти, хто є хто, і що саме їм потрібно.

Хто ваші мавпи?

Ваша креативна та маркетингова команда потребує бананів. Це ваші мавпи. Вони люблять живу взаємодію, яскраву візуалізацію. Їх енергії можна позаздрити. Вони можуть привнести гумор та гарний настрій навіть у найпохмурішу ситуацію. Вони легко занурюються у нову справу, але й так само легко можуть втратити усілякий інтерес. Якщо хочете поговорити з мавпами, будьте так само переповнені ентузіазму та не забувайте залишати їм простір для зміни своїх ідей та рішень.

Хто ваші леви?

Чітко визначені, прямолінійні та наполегливі — леви. Їм потрібно м'ясо. Вони вимагають найкращої якості та дотримання дедлайнів. Це завжди лідери, навіть якщо вони й не займають керівної посади. Вони не люблять критики, але полюбляють, коли їх хвалять привселюдно. Розмовляючи з ними, тримайтеся суті справи, будьте лаконічними, ніколи не порушуйте угод, домовлених з ними.

Хто ваші слони?

Ваш аналітичний відділ — це ваші слони, їм потрібні овочі та багато трави. Їм потрібно створювати їхні власні умови, в їх клітці, не на публіці. Ви здивуєтесь, як добре вони можуть виконувати свою роботу, якщо їм забезпечити тишу та спокій. Вони люблять, щоб все було по правилам. Хочете похвалити «слона» — напишіть йому листа чи похваліть його у нього в кабінеті, але в жодному разі не на публіці.

Хто ваші дельфіни?

Добрі та чуйні — це ваші дельфіни. Вони щодня потребують риби. Це командні гравці. Команда їм необхідна. Їм потрібно знати, що вони якось впливають на суспільство, оточуючих та сім’ю. Якщо ви скажете їм, як саме вони вплинули, що змінили, — це буде найкраща нагорода для них. Але коли ви хвалите «дельфіна», не забудьте сказати щось добре і про його команду.

На думку Найджела Ріснера, ефективна та продуктивна команда повинна складатись з представників усіх чотирьох типів. Не можна, наприклад, залишати лише мавп і левів. Мавпи будуть тільки дратувати прямолінійних та націлених на результат левів своїми постійними змінами. Проте без мавп не буде ідей, без слонів не буде спокою, без дельфінів не буде команди, а без левів не буде результатів.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
21-22 вересня 2021
Київ
Фінанси для нефінансистів
22-23 вересня 2021
Онлайн-курс
Професійний продаж В2В: від першого контакту до повторного продажу
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Вийди за межi. Забудь про успiх — стань видатнимВийди за межi. Забудь про успiх — стань видатним
Емоційний успіхЕмоційний успіх
Самомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєтеСамомотивація. Отримайте життя, якого ви прагнете, знайдіть сенс і мету, досягніть усього, про що мриєте


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)