Менеджмент.com.ua - головна сторінка
На головну
Зробити закладку
Мапа сайту
Розширений пошук
Зворотній зв'язок
Проекти MCUa
Розсилка оновлень порталу


КОМЕНТАРІ | Персональна ефективність 27 червня 2014 г.

Формула персональної ефективності

Автор: Ярослава Лоянич
Джерело: журнал «Зерно»

Персональна ефективність — річ досить особиста, і універсальних рецептів її досягнення не існує. Проте можна підвищити свої шанси на успіх, якщо підтримувати баланс чотирьох компонентів ефективності.

Ярослава Лоянич
Ярослава Лоянич
Усі ці чотири сфери є однаково значущими — якщо якась із них занедбана, то людина не зможе почуватися щасливою та успішною.

1. Здоров’я. Говорити багато про це не треба — і так зрозуміло, що без гарного фізичного та психологічного самопочуття успіх неможливий. До речі, в деяких культурах існує загальноприйняте ставлення до здоров‘я, як до «симптому» благополуччя. Наприклад, в Китаї, якщо людина товста, з нею не матимуть справ в сфері бізнесу. Розмірковують при цьому наступним чином: якщо ти не вмієш управляти власним тілом, то як же зможеш керувати компанією — набагато складнішою системою?

2. Емоційна норма. Психічно цілісна людина більшість часу відчуває позитивні емоції (і це дієвий спосіб перевірити свою «адекватність»). Звичайно, кожен з нас може періодично переживати гнів або горе, проте важливо вміти якнайшвидше повернутися у звичний стан.

Коли що-небудь виводить вас за межі звичної емоційної рівноваги — це є показником залежності від певного подразнювача (чи то ейфорії, чи тривоги). Тому коли таке відбувається, важливо подумати, в чому причина. Чого ви не врахували? Чого не очікували? Твереза оцінка допоможе розвіяти певну ілюзію і викликану нею емоційну залежність.

Наприклад, після чергової розмови зі співробітником, в якого ви «вкладаєтесь», ви можете відчувати себе виснаженим або роздратованим через відсутність прогресу. І це — привід задуматися про причини ваших емоцій. Які очікування у вас були на старті відносин і чому? Який ваш мотив таким чином задовольняється? Як цей мотив пов'язаний з вашою місією, з вашим покликанням? Навіщо ви будуєте з працівником відносини «батько-дитина»? Чому ви «вкладаєтесь» саме в нього? Чому б вам не дозволити йому бути тим, ким він є, і перестати формувати завищені очікування від нього?

Люди двох різних емоційних норм взаємодіють за принципом сполучених посудин: якщо вода (сили, енергія) виливається з одного, то в другому її також стає менше. Щоб не відчувати себе другою посудиною, варто придивлятися до емоційної норми людей, які вас оточують. Якщо після спілкування з людиною ви відчуваєте спустошеність, зниження енергетичного тонусу, значить, ви маєте справу з людиною, яка тягне вас вниз, паразитує на вашій енергії.

Розуміння емоцій також допомагає розпізнати стан своїх співробітників. Крім того, бувають випадки, коли працівники хронічно знаходяться на найнижчих щаблях шкали емоційних станів. В такому разі краще знайти іншу людину на це робоче місце, інакше цей співробітник буде емоційно тягнути вниз всю команду.

3. Інформаційна чистота. Сьогодні нас постійно оточує інформаційний шум — і це є серйозною проблемою. Адже неконтрольований потік інформації шкодить так само, як і її нестача. Тому нам потрібно «закриватись» від непотрібних фактів і виділяти з потоку даних лише найважливіше і найцінніше. Фокусуватись треба на тій інформації, яка: допомагає відновити енергетичний та емоційний баланс, інтелектуально збагачує та розвиває вас, сприяє вашій самореалізації. Причому це стосується не лише професійної діяльності, але й особистого життя.

4. Самореалізація. В кожного з нас є особливий талант і сфера, де наш потенціал може розкритись «на повну». Самореалізація — це шлях до свого покликання. Проте не кожен розуміє своє покликання, часто ми займаємось або тим, що порадили батьки, або тим, що є соціально-прийнятним. В результаті людина просто проживає чуже життя, так і не дізнавшись про свій істинний талант і не відчувши справжнього щастя. Щоб знайти свою справу, можна скористатись так званим коучингом покликання. Він допомагає виявити життєві ролі, в яких ваш потенціал буде повністю реалізовано, а ви отримаєте соціальну затребуваність та непоганий дохід.

Щоб зрозуміти, наскільки ви наблизились до справжньої ефективності, можна використати інструмент «колесо балансу». Для кожного компоненту ефективності треба обрати дві важливі для вас сфери. Наприклад, самореалізація: талант та фінанси, здоров’я: спорт та сім’я і т.д. Потім намалювати чотири осі і на кожній з них написати ці сфери. Потім — оцінити свою задоволеність цією сферою життя по шкалі від 0 до 10, сполучити отримані значення крапки — і в ідеалі у вас повинно вийти коло. Втім, якщо цього не сталося — не страшно. Визначте для себе пріоритетні сфери, в яких ви б хотіли «навести лад», і послідовно займайтесь ними.

Краще, якщо ваше коло маленьке в діаметрі, аніж коли одні показники високі, а інші дорівнюють нулю. Адже насправді людина успішна лише тоді, коли здатна гармонійно підтримувати всі сфери свого життя, досягати балансу між особистим життям та кар’єрою, розвиватись фізично та ментально.

Про автора:

    Ярослава Лоянич, лідер HR-напрямку Києво-Могилянської Бізнес-Школи [kmbs].

I Всеукраїнська конференція дистанційного навчання НЕ ПРОПУСТІТЬ:

Приєднуйтесь до професіоналів e-learning! На I Всеукраїнській конференції дистанційного навчання Ви дізнаєтеся про останні тренди та розробки в галузі навчання, зможете впровадити e-learning у компанії.

ДОКЛАДНІШЕ ►


РЕКОМЕНДАЦІЇ    
   


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖКНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ
Капитализм по-китайски. Государство и бизнесКапитализм по-китайски. Государство и бизнес
Руководить с юмором. Динамика успехаРуководить с юмором. Динамика успеха
Один плюс один равно триОдин плюс один равно три
Начни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящимНачни. Врежь страху по лицу, перестань быть «нормальным» и займись чем-то стоящим
Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?Момент истины. Почему мы ошибаемся, когда все поставлено на карту, и что с этим делать?

Відгуки

Відгуків немає

Ваше ім'я:
E-mail:
Коментар: 
 

  

Успешные инвестиции начинаются с бонуса 100%

bigmir)net TOP 100
МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Робота, Семінари, Книги, Форуми, Глосарій, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

RSS RSS Актуально   RSS RSS Методологія   RSS RSS Книги   RSS RSS Форуми   RSS RSS Менеджмент@БЛОГ
RSS RSS Відео   RSS RSS Візіонери   RSS RSS Бізнес-проза   RSS RSS Бізнес-гумор


Copyright © 2001-2016, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)