ІНТЕРВ'Ю | Daniel Goleman 6 березня 2012 р.

Лідерство та емоційний інтелект

Інтерв'ю з Деніелом Гоулманом

Деніел Гоулман (Daniel Goleman), автор книг "Емоційний інтелект" (Emotional Intelligence) та "Соціальний інтелект" (Social Intelligence), а також співавтор книг "Первинне лідерство: Вчимося керувати завдяки емоційному інтелекту" (Primal Leadership: Learning to Lead with Emotional Intelligence) і "Прозорість: Як лідери створюють культуру довіри" (Transparency: How Leaders Create a Culture of Candor), двічі номінований на Пуліцерівську премію, відповідає на запитання про важливість емоційного інтелекту для лідерів.

Деніел Гоулман (Daniel Goleman)
Деніел Гоулман
(Daniel Goleman)
З.: Багато консультантів, хоч і несуть відповідальність за результати, все ж не мають всіх необхідних важелів у вигляді формальної влади. Як таким консультантам керувати людьми?

В.: Подібна дилема — потреба діяти навіть при відсутності формального права віддавати накази — найчастіше виникає у матричних організаціях. Для її вирішення консультанти можуть застосовувати таку саму тактику, яку застосовують всі люди, яким доводиться керувати "непрямими" методами.

Ключовими характеристиками такого лідера є вміння переконувати та впливати, а також високий рівень емоційного інтелекту. Ви повинні розуміти, що має значення для людини, з якою ви розмовляєте — яка мотивація тих чи інших її вчинків.

Окрім цього, вам знадобиться вміння проявляти емпатію, здатність помічати і правильно інтерпретувати невербальні знаки, щоб розуміти, чи вплинули ваші слова на людину.

Втім, окрім вміння переконувати, ви повинні знати, кого переконувати. Для цього також знадобиться емоційний інтелект, оскільки саме він допоможе знайти у групі справжніх лідерів, які допоможуть донести ваші слова до кожного. І ці лідери також зовсім необов'язково будуть формальними.

З.: Які найбільш типові помилки роблять лідери?

В.: Можливо, найбільш розповсюдженою помилкою сучасних лідерів є нестача емпатії — тобто правильної реакції на емоції людей, якими ви намагаєтесь керувати. Мистецтво лідерства вимагає від людини бути надзвичайно чутливою до емоцій інших людей, які її оточують.

Навіть за наявності формальної влади, лідер може провалитися, якщо він не навчиться розуміти емоції людей і правильно реагувати.

Інша доволі розповсюджена помилка лідерів — це постійне прагнення "загасити" чи точніше кажучи — проігнорувати — свій власний стрес. Це та причина, через яку багато лідерів з часом усе більше відмежовуються від свого оточення. І якщо лідери будуть продовжувати ігнорувати цей стрес, вони дуже швидко втрачатимуть здатність приймати адекватні рішення.

З.: Чи існують типові хибні стереотипи щодо характеристик ефективного лідера?

В.: Чимало людей вірять у міф, що ефективні лідери належать до одного з двох типів — вони або "добрі та м'які", або "суворі та директивні". Практика ж свідчить, що найкращих результатів досягають ті лідери, яким вдається поєднати "м'який" та "авторитарний" стилі управління. Інакше кажучи, це лідери з високим рівнем емоційного інтелекту.

За матеріалами "Daniel Goleman: Leading with Emotional Intelligence", Management Consulting News
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
30 червня 2017
Одеса, Brain & Lemons
Курс "Промова Лідера. Ораторське мистецтво" (Ксенія Селіна). -50% для перших 4-х учасників
4-6 липня 2017
Київ, Готель «Мир»
Школа Продавця (Наталія Дегтярьова)
12 липня 2017
Київ
Абсолютна залученість. 100% поліпшення показників руками Ваших співробітників (Ігор Немировський)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как лгать при помощи статистикиКак лгать при помощи статистики
Правила самоорганизацииПравила самоорганизации
Тайные мысли успешных женщинТайные мысли успешных женщин
Эссенциализм. Путь к простотеЭссенциализм. Путь к простоте
Мой продуктивный год. Как я проверил самые известные методики личной эффективности на себеМой продуктивный год. Как я проверил самые известные методики личной эффективности на себе


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)