КОМЕНТАРІ | Стратегія 1 червня 2011 р.

Сім «засобів» від поганої стратегії

Моріс Едвіг (Maurice Ewing), колишній представник бізнес-школи Kellogg-HKUST, експерт з питань оцінки ризиків та покращення результативності, розповідає про те, як уникнути прийняття "поганої стратегії".

Моріс Едвіг (Maurice Ewing)
Моріс Едвіг
(Maurice Ewing)
Жодна людина не може уникнути помилок. Але дуже важливо розуміти різницю між одиничною помилкою, та прийняттям важливого помилкового рішення, яке вплине на майбутню стратегію.

Помилкова стратегія, особливо якщо вона "вшита" у життя компанії, призводить до поганої результативності, поганого лідерства і поганих компаній. Це не дрібниці! Тому Моріс рекомендує кілька порад, які допоможуть уникнути прийняття "поганої стратегії" чи виправити її, якщо помилка вже трапилася.

  1. Сфокусуйтесь на цілі. Стратегія може працювати тільки якщо основна ціль очевидна та зрозуміла для кожного в компанії. Якщо помилкова стратегія "замилила" вашу ціль, спробуйте по-новому сфокусуватися на найважливішому.

  2. Не стійте на власному шляху. Іноді ви самі можете виявитися перешкодою на шляху до успіху. Не варто "замикати" на собі всі найважливіші рішення. Роблячи так, ви тільки підвищуєте ризики.

  3. Будьте гнучкими. Якщо стратегія веде вас у неправильному напрямку, ви повинні бути готовими до перегрупування та зміни шляху. Але потрібно робити це максимально гнучко. Найскладінше і найважливіше — відновити довіру ваших колег та підлеглих.

  4. Комунікуйте, щоб уникнути проблем. Ваші клієнти, постачальники чи інші особи, з якими ви взаємодієте, можуть базувати свої стратегії на основі вашої. Тому дуже важливо доносити до них зміни у вашій стратегії. Інакше ви ризикуєте втратити стосунки з ними.

  5. Збирайте більше інформації та покращуйте методи оцінки. Як і автомобільні аварії, стратегічні помилки найчастіше трапляються, якщо ви не спостерігаєте за обстановкою навколо. Оцінюйте та аналізуйте інформацію, яка поступає до вас, і проблем не виникатиме.

  6. Оберіть нову стартову точку. Іноді підгрунтя вашої стратегії є правильним, але обрана відправна точка викликає проблеми. Наприклад, запуск нового продукту може бути зіпсований неправильним географічним розташуванням, неправильними часовими рамками тощо. Потурбуйтесь, щоб відправна точка не зашкодила вашій стратегії.

  7. Будьте швидкими. Позбавлятися від поганої стратегії потрібно швидко і рішуче, інакше існує значний ризик, що вона "зіб'є вас із ніг".

При правильному застосуванні ці "засоби" врятують вас від власної "поганої стратегії" і дозволять не потрапити в ту саму "пастку" повторно.

За матеріалами "7 Remedies for a Bad Strategy Hangover", The Conversation — HBR.
Скорочений переклад: Ярослав Федорак, MCUa.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
29 вересня — 1 жовтня 2021
Київ
Моделювання бізнес-процесів у BPMN 2.0
6-7 жовтня 2021
Київ
LEAN інструменти для впровадження ощадливих технологій. Візит на AeroStar
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Творча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний часТворча крива. Як створити потрібну ідею в потрібний час
Діяти як переможець, думати як переможецьДіяти як переможець, думати як переможець
Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритетиЕсенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети


bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Менеджмент.Книги: телеграм-канал для управлінців    Management Digest у LinkedIn    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2021, Management.com.ua
Портал створено та підтримується Strategic

Менеджмент.Книги

телеграм-канал Менеджмент.Книги Менеджмент.Книги — новинки, книжкові огляди, авторські тези і цінні думки з бізнес-книг. Підписуйтесь на телеграм-канал @books_management➥ Дякую, я вже підписана(-ий)