Розробка стратегії і плана розвитку бізнесу


КОМЕНТАРІ | Лідерські навички 3 жовтня 2014 р.

П’ять базових навичок дистанційного управління

Ніхто не скаже, що управляти людьми, — це просто. А якщо між вами ще й відстань, робити це набагато складніше. Які ж навички для цього потрібні?

Вейн Тармел (Wayne Turmel)
Вейн Тармел
(Wayne Turmel)
«Якщо подивитися на підходи різних організацій до програм управлінського розвитку, то зрозуміло одне: думки щодо того, які навички потрібні для дистанційного управління, суттєво відрізняються», — пише Вейн Термел (Wayne Turmel), засновник та президент Greatwebmeetings.com, автор книги «Meet Like you Mean it» («Проводьте зустрічі так, як задумали»).

Але хоча моделі розвитку та оцінювання лідерських вмінь можуть різнитися (що не дивно, адже навколо цього виросла ціла галузь), є спільне розуміння того, що керівникові команди потрібен певний набір базових компетенцій, а саме:

  • здатність розуміти внутрішньогрупову динаміку;
  • ключові комунікаційні навички — вміння слухати, формулювати думку в усній та письмовій формах;
  • спроможність визначати напрям руху, виходячи із загальної оцінки ситуації, та формулювати логічно-послідовну візію, яку б поділяли всі члени команди;
  • вміння добре виконувати наставницьку функцію (при цьому слід фокусуватися не лише на покращенні поточної результативності працівника, але й також на його професійному розвитку).

Але чи достатньо нам цих чотирьох категорій або потрібно більше? Зрештою, очевидною річчю є те, що управління віртуальною командою, члени якої перебувають у різних географічних точках та часових зонах, та подеколи ще й спілкуються різними мовами, відрізняється від керування традиційною групою — і дуже часто є на порядок складнішим. Для цього, крім звичайних управлінських вмінь, потрібні ще додаткові навички. Тож сподівання на те, що можна навчати управлінців за програмами, які використовуються роками, і при цьому очікувати, що вони самі екстраполюють свої знання на віртуальний світ, м’яко кажучи, абсолютно нереалістичні.

Вміння, потрібні для управління віртуальною командою, ззовні мало відрізняються від традиційних лідерських навичок, але одночасно вони є відмінними за своєю сутністю.

1. Внутрішньогрупова динаміка надалі є значущою. Такі речі, як важливість формування довіри не змінилися з часів, коли Аристотель наставляв Олександра Македонського. Втім, щоб говорити про довіру у дистанційно розділеній команді, потрібно розуміти, як відстань та відсутність частої безпосередньої взаємодії впливають на процес спільної роботи команди. Якщо ви не перебуваєте поруч один з одним, то як розпізнаватимете сигнали, що свідчать по якість командної взаємодії, та як перевірятимете свої припущення?

2. Формулювання візії, котра б об’єднувала всіх, — це важливо, як і завжди. Вивісити зміст місії компанії на видному місці в офісі — це одне, а роз’яснювати його на вебінарах та відеоконференціях — щось цілком інше. Наскільки добре ваша команда розуміє цілі та цінності організації? Як ви це знатимете?

3. Ніколи комунікаційні навички не були такими значущими, як зараз. Всім відомо, що оволодіти такими вміннями дуже не просто, а якщо вони реалізуються через технологію, з’являються дуже тонкі нюанси, які можуть спричинити неабиякі проблеми. Чи можуть ваші управлінці ефективно спілкуватися, використовуючи всі комунікаційні інструменти, які мають? Адже можна бути чудовим оратором у кімнаті нарад і при цьому кепсько проводити вебінари.

4. Кожний ефективний лідер повинен бути не менш ефективним наставником. Чи може спілкування з допомогою веб-камери замінити сидіння за одним столом? Інколи дистанційне спілкування має переваги, інколи створює проблеми. Чи вміють ваші менеджери використовувати плюси такої взаємодії та нівелювати її мінуси?

Таким чином, лідерам віртуальних команд, крім компетенцій з традиційних чотирьох категорій, щонайменше потрібні вміння ще одного типу, а саме.

5. Навички ефективного використання технологій. Це включає володіння інструментами, які допомагають вам досягати визначених комунікаційних цілей, вміння вибрати інструмент, котрий якомога краще надається для виконання певного завдання, а також навички його ефективного застосування. Наприклад, якщо менеджери використовують віртуальні наради як спосіб висловлення лише своєї думки та доведення інформації згори вниз, вони суттєво обмежують процеси командної взаємодії та руйнують ефективність групи.

Виходячи із зазначеного вище, особи, які відповідають за розробку програм управлінського розвитку, повинні поставити собі наступні запитання.

  • Чи враховано в наявних навчальних програмах потребу реагування на виклики, пов’язані з дистанційною роботою?
  • Якщо ні, то як можна ліквідувати такі пробіли?
  • Якщо взяти ефективне використання технології та комунікаційних інструментів — чи сформульовано в організації вимоги до лідерів щодо опанування такими вміннями? Чи пропонується їм відповідне навчання? Чи проводиться оцінювання ефективності діяльності управлінців у контексті використання ними технологічних інструментів?
  • Якщо ні, як можна покращити таку ситуацію?

При бажанні можна знайти чимало ресурсів, які допоможуть розробити ефективні програми навчання лідерів. Але важливо усвідомлювати: навички управління віртуальною командою дистанційно нереально набути за пару днів. Тому краще не ігнорувати викладені вище питання, а взятися за розробку системи, що дасть змогу їх ефективно розв’язати.

За матеріалами "Five core skills for remote leaders", management-issues.comments powered by HyperComments
БІЗНЕС-ПОДІЇ ДЛЯ ВАШОГО РОЗВИТКУ:
1 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Управлінське спілкування: як стати «фігурою впливу» для своїх підлеглих (Ірина Головньова)
5-6 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Асистент керівника: мотивація, організація роботи, ефективна комунікація (Наталія Дегтярьова)
7 квітня 2017
Київ, Готель «Мир»
Все, що необхідно знати власникам малого бізнесу про фінанси, бюджети і мотивацію (Ігор Немировський, Інна Старожукова)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:КНИГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ:
Как стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организацииКак стать генеральным директором. Правила восхождения к вершинам власти в любой организации
Не бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерствуНе бойся действовать. Женщина, работа и воля к лидерству
Умение слушать. Ключевой навык менеджераУмение слушать. Ключевой навык менеджера
Искусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игрыИскусство офисных интриг. Как построить успешную карьеру в мире лжи, подстав и грязной игры
Жизнь в потоке. КоучингЖизнь в потоке. Коучинг


система корекції помилок Увага! На сайті працює система корекції помилок. Побачивши помилку в слові (реченні), виділіть його та натисніть Ctrl+Enter.bigmir)net TOP 100

МЕТОДОЛОГІЯ: Стратегія, Маркетинг, Зміни, Фінанси, Персонал, Якість, IT
АКТУАЛЬНО: Новини, Події, Тенденції, Інтерв'ю, Бізнес-освіта, Коментарі, Рецензії, Консалтинг
СЕРВІСИ: Бізнес-книги, Робота, Семінари, Форуми, Глосарій, Цитати, Рейтинги, Ресурси, Статті партнерів
ПРОЕКТИ: Блог, Відео, Візія, Візіонери, Бізнес-проза, Бізнес-гумор

Сторінка Management.com.ua у Facebook    Відслідковувати нас у Twitter    Підписатися на RSS    Поштова розсилка


Copyright © 2001-2017, Management.com.ua
Портал створено та підтримується STRATEGIC

Підписка на Менеджмент.Дайджест

Отримуйте найновіші матеріали на свій e-mail (1 раз на тиждень)Дякую, я вже підписана(-ий)